Догляд за картоплею при високих температурах повітря

2021-07-26

Влітку у городника чимало турбот. Потрібно подбати про грядки у відкритому і закритому ґрунті, обробити сад проти шкідників, вчасно видалити бур'яни і полити рослини. Така культура як картопля потребує особливого догляду влітку, коли температура повітря висока. І хоча в цьому році весна прохолодна і дощова, літо може бути сухим та спекотним. Тому давайте розберемося, як правильно доглядати за картоплею при високих температурах.

Чим підгодувати картоплю при високій температурі повітря

При високій температурі повітря (25–30 ⁰С, а іноді і вище) надходження кальцію з ґрунту в рослини блокується. Особливо це стосується піщаних ґрунтів, де корисних елементів не вистачає. Тому в таких умовах рекомендується провести обробку картоплі Kafom Са. Препарат заповнить дефіцит кальцію в рослинах, оскільки цього елементу в ньому міститься 5%. Також в ньому міститься фосфор у фосфітній формі, який буде пригнічувати збудників грибних захворювань. Після такої обробки рослини будуть повноцінно розвиватися, вийдуть потужні і здорові. Що стосується норми витрати, 1 л препарату достатньо для обробки картоплі на площі 1 га.

Щоб підвищити урожай і якість самих бульб, рекомендуємо також обробити рослини препаратом Kafom Cu. Він дозволяє усунути фосфорне голодування і уберегти рослини від грибкових захворювань, зокрема від фітофторозу.

Підгортання рослин

Щоб захистити посадки картоплі від палючого сонця і утримати вологу в ґрунті, важливо проводити підгортання. Зазвичай його проводять два рази за сезон, але по можливості проведіть ще одне.

Перший раз підгортають картоплю, коли рослини піднімуться на 5–8 см вище землі. Така процедура стимулює розвиток кореневої системи, захищає від холодів, які можуть бути вночі. Другий раз підгортають посадки через 2–3 тижні, але до того, як рослини почнуть цвісти. Третій раз процедуру проводять, коли рослини вже закінчили цвітіння, щоб розпушити ґрунт і забезпечити подачу повітря рослинам.

Після підгортання деякі городники мульчують міжряддя картоплі, щоб теж утримати вологу в землі і знизити випаровування. Для цих цілей підійде солома, торф, сіно, перепріла тирсу. Шар мульчі повинен бути близько 20 см. Такий спосіб допоможе утримати вологу в ґрунті, а також знизити об’єми прополки, оскільки бур'яни будуть менше рости.

Особливості поливу

Картопля — культура чутлива до надлишку і нестачі вологи в ґрунті. Через неправильний полив не вдається зібрати настільки рясний урожай, як хотілося б.

Яку би картоплю, ранню чи пізню, ви не вирощували, дивіться по погоді, щоб не надмірно зволожувати рослини. Так, в прохолодну погоду поливи скорочують і навіть зовсім припиняють. А в спеку, навпаки, поливи збільшують. Зрозуміти, що вологи достатньо, можна по м'ясистому, опущеному до землі листю.

Влітку, коли з'являються бутони, виростає потреба у волозі, оскільки рослина починає формувати бульби. У спекотну погоду поливати картоплю треба до 3 разів на тиждень у вечірні години, щоб волога не випаровувалася. Зрозуміло, що в спеку полив не проводиться, але і ранок — не найкращий час. Листя може не встигнути просохнути до того, як сонце почне смажити, і на листових пластинах з'являться опіки. Перед поливом ґрунт розпушують, щоб розбити кірку.

Після закінчення цвітіння бульби активно ростуть, тож поливи потрібні рослинам. У цей період можна виливати до 15 л під кущ. Коли ж бадилля починає в'янути, поливи скорочують, а коли висохне — припиняють повністю. Через тиждень можна викопувати урожай.

Щоб полегшити процес поливу, можна облаштувати крапельну систему зрошення. В іншому випадку рослини поливають просто з лійки або відра.

Захист від шкідників картоплі

Спека шкодить рослинам не тільки сама по собі, в таку погоду активізуються різні шкідники: колорадський жук, тля. Вони можуть завдати навіть більшої шкоди, ніж висока температура. Тому поряд із підгодівлею і поливом потрібно обприскувати рослини проти шкідників, поки вони не розселилися на вашій ділянці.

Обробити рослини проти попелиці та колорадського жука можна препаратом Ампліго. Він забезпечує нокдаун–ефект і показує високу ефективність протягом усього періоду дії. За сезон можна провести до 3 обробок. На 5–10 л води розводять 4 г препарату — такого розчину вистачає на 1–2 сотки посадок.

Прованто Максі — ще один інсектицид для захисту посадок картоплі. Особливість препарату в тому, що його можна вносити з крапельним зрошенням. 1 г препарату розводять у 10 л води — цього достатньо для обробки 2 соток культури.

Картоплю деякі городники вважають настільки не капризною культурою, що зводять догляд за нею до мінімуму. Однак при несприятливих погодних умовах їй потрібен особливий догляд, якщо ви хочете зберегти і навіть збільшити майбутній урожай.