Вирощування огірка в теплиці у другому обороті

2021-11-03

Маючи на ділянці навіть невелику теплицю, є можливість вирощувати огірки до глибокої осені. Це відмінний спосіб поласувати свіжими овочами довгий час, коли у відкритому ґрунті огірки вже давно не ростуть. Але вирощуючи огірки в другому літньо–осінньому обороті, потрібно знати нюанси й особливості культивування цієї культури, щоб рослини були здоровими і дали максимальний урожай.

Коли сіяти огірки для другого обороту

Для вирощування другого обороту в теплиці насіння огірка краще висівати на розсаду. Посів проводять у липні або на початку серпня, щоб збирати урожай зеленців ще у жовтні. Ґрунт для вирощування розсади можна використовувати вже готовий, купивши у спеціалізованому магазині. Але влітку можна використовувати і домашній ґрунт, приготувавши його самостійно. Для другого варіанту зазвичай беруть торф, дернову землю, перегній і тирсу в рівних частинах.

Що стосується ємностей, підійдуть касети для розсади, торф'яні таблетки або стаканчики, пластикові стаканчики або інші ємності, які ви зазвичай використовуєте для посіву на розсаду. У кожної з ємностей є свої «плюси» і «мінуси», тому вибирати тільки вам. Важливо лише намагатися сіяти насіння в окремі ємності, оскільки огірок — культура, яка не дуже любить пікіровку.

Догляд за сходами розсади огірка такий же, як і при вирощуванні для першого обороту. Оптимальний вік розсади культури для другого обороту — 15–18 днів. Влітку розсада росте швидко, а переросла розсада погано приживається і в'яне.

Вирощування огірка у другому обороті

Підрослу розсаду висаджують в теплицю на відстані близько 3 м. Не потрібно загущувати посадки, щоб не спровокувати грибкові хвороби — при різких перепадах температур вдень і вночі вони можуть швидко поширитися по теплиці.

Терміни закінчення обороту можуть бути різними: деякі городники і фермери закінчують у жовтні — на початку листопада, коли починаються великі витрати на обігрів теплиці.

Восени поступово коротшає світловий день, частіше стоїть похмура погода, активізуються захворювання. Тому навіть у добре підібраних гібридів огірка може сповільнюватися налив зав'язі. Щоб цього не сталося, а зеленці швидко наростали, потрібно забезпечити рослинами оптимальне мінеральне живлення, стежити за температурою повітря вночі і при необхідності підвищувати її. Не можна допускати, щоб рослини переохолоджуватися, а також стежити, щоб на них не утворювався конденсат вранці.

У літньо–осінньому обороті особливу увагу потрібно приділяти захисту від хвороб. При перших симптомах захворювань проводять точкові обробки засобами захисту.

Поливати огірки рекомендується невеликими дозами, тому ідеальним для них буде крапельне зрошення. Вода повинна бути теплою, а періодичність поливу залежить від умов освітлення. Чим більше сонця потрапляє на рослину, тим інтенсивніше відбувається фотосинтез, а отже і води потрібно рослині більше. Разом з водою рекомендується вносити і поживні елементи, щоб вони краще засвоювалися.

Збирати врожай бажано щодня, коли зеленці досягнуть довжини 10–12 см. В іншому випадку може статися виснаження рослин.

Який гібрид вибрати для другого обороту

Далеко не всі навіть найврожайніші гібриди огірка підходять для вирощування у другому обороті. А від правильності вибору гібриду багато в чому залежить кінцевий результат. Один із врожайних гібридів огірка — Солют F1. Підходить як для вирощування весною, щоб отримати ранню продукцію, так і для другого обороту. Рослина виростає потужна, добре переносить спеку і зниження температур в нічний час. На рослині зав'язується по 2–3 плоди в кожному міжвузлі. Зеленці красивого зеленого кольору, із шипами, мають гарний товарний вигляд. Тому цей гібрид часто вирощують не тільки для особистого споживання, а й на продаж. Смакові якості огірка теж високі. Оскільки гібрид інтенсивно плодоносить, підгодівлі у другому обороті рекомендується вносити з кожним поливом.

Часто огірки при вирощуванні у другому обороті хворіють кутастою плямистістю, несправжньою борошнистою росою, однак гібрид Солют F1 стійкий до цих захворювань. Крім того, гібрид стійкий і до вірусних хвороб, що теж важливо при вирощуванні в теплиці. Солют F1 підходить як для вирощування в невисоких дерев'яних, так і для високих залізних теплиць.

Ще один гібрид, який підійде для другого обороту - Арктика F1. Особливість огірка в тому, що у нього висока стресостійкість до перепадів температур, а це важливо при вирощуванні у другому обороті. Арктика F1 показує стійкість до несправжньої борошнистої роси та тютюнової мозаїки, а також поширених шкідників. Гібрид дає рівномірні плоди зеленого кольору довжиною 10–12 см. Шкірка з шипами, всередині маленька насіннєва камера. Як і Солют F1, Арктика F1 дає плоди з високими смаковими якостями.

Для отримання максимально якісного і високого врожаю рекомендується підв'язувати рослини на шпалеру і формувати в одне стебло.