Огірок Аскольд F1 вирощування огірка в літньо-осінній період

2021-10-18

Вирощуванням огірка в закритому ґрунті займаються не тільки великі господарства. Невеликі фермери культивують цю культуру в теплиці, щоб отримувати ранні врожаї навесні, а також продовжувати збирати зеленці глибокої осені. Огірки в не сезон цінуються на ринку. Але навіть якщо ви встановили теплицю, щоб вирощувати овочі для особистого споживання, напевно хочеться порадувати себе і сім'ю свіжими і смачними зеленцями якомога довше.

У вирощуванні огірків в осінній період є свої особливості, адже в такий час світловий день вже коротший, рослинам потрібні обов'язкові підгодівлі, щоб у них була енергія і сила для зростання. Крім того, далеко не всі гібриди підходять для культивування в літньо–осінній період. Давайте ж розберемося в особливостях вирощування огірка у другому обороті.

Особливості вирощування огірка в літньо–осінній період

Вирощування огірка у другому обороті починається з підготовки теплиці. Якщо раніше у спорудженні росли інші культури, ґрунт потрібно очистити від залишків рослинності. Саму теплицю теж бажано обробити, щоб захистити майбутні рослини від шкідників і цвілі, яка може оселитися на каркасі теплиці.

Що стосується способу посадки, можна висівати насіння відразу в тепличний ґрунт, а також висаджувати підрослу розсаду. Насіння обраного гібриду висівайте на глибину 2 см. Якщо ж висаджуєте розсаду, підготуйте лунки, які відповідають розміру кореня. Перед цим рекомендується підготувати грядки заввишки 20–30 см. Відстань між кущами краще залишити 30–35 см, щоб вони повноцінно розвивалися і нормально провітрювалися. Якщо збираєтеся поєднувати вирощування огірка з іншими овочами, краще вибирайте для культури сонячну сторону.

Що стосується подальшого догляду, важливо регулярно провітрювати теплицю в сонячні дні. Огірок — культура вологолюбна, але не забувайте, що восени волога не так швидко випаровується, як у спекотні літні дні. Поливати краще у вечірні години або обладнати крапельний полив. Пам'ятайте, що занадто багато вологи може викликати кореневу гниль і навіть загибель рослин. У цілому, стежте на температурою на вулиці, адже у міру зниження температури поливи потрібні рідше. При цьому для огірків потрібно підтримувати оптимальну вологість в закритому ґрунті на рівні 80%.

Обов'язкові при вирощуванні огірків підгодівлі. Перший раз проводять підживлення через місяць після висадки і регулярно повторюють з інтервалом приблизно 10 днів.

Як і огірки першого обороту, рослини потребують формування та підв'язування. Підв'язку проводять, коли на рослині буде 4–6 справжніх листів. Восени рослини можуть вражати грибкові захворювання і шкідники, які залишилися зимувати в теплиці. Найбільш поширені хвороби огірка: пероноспороз і борошниста роса. А зі шкідників - попелиці, кліщі, дротяники. Тому потрібно завжди бути пильними, дотримуватися агротехніки культури і обробляти рослини засобами захисту. Намагайтеся не загущувати посадки і своєчасно прибирати теплиці, щоб знизити ризик зараження.

Який гібрид вибрати

Навіть при дотриманні всіх порад по вирощуванню огірка в літнє-осінній період можна так і не дочекатися врожаю. Всьому виною неправильно підібраний гібрид культури, адже далеко не всі підходять для вирощування у другому обороті.

Одним із гібридів, який підходить для всесезонного вирощування, є Аскольд f1 корейської селекції. Рослина має хорошу силу росту і короткі міжвузля, в яких формується по 2–4 огірка. Самі плоди приємного зеленого кольору, із шипами, на довгій плодоніжці, що спрощує збір врожаю. Виростають зеленці до 12–14 см у довжину. У плодів приємний смак, маленька насіннєва камера і хороша лежкість.

Вирощуючи огірок Аскольд f1 влітку, урожай потрібно збирати щодня або навіть по два рази на день, оскільки у нього потужна віддача плодів. Особливість гібриду в тому, що він досить стійкий до захворювань. Вирощуючи його в літньо–осінньому обороті, коли спостерігаються перепади температур і випадає роса, вдається все одно отримати здорові і зелені рослини. Вирощувати гібрид можна як восени і влітку, так і в ранні весняні періоди.

Гібрид огірка Арктика f1 — це більш відомий гібрид, який теж підходить для літньо–осіннього періоду. У нього досить короткий вегетаційний період, саме тому фермери вирощують його у два обороти. Також Арктика f1 гібрид досить стійкий до перепадів температур. Що стосується, зеленців, вони трохи схожі з Аскольд f1: зелені, з маленькою насіннєвою камерою, хрусткі, до 12 см у довжину.

Огірок — досить невибаглива культура, тому виростити її у другому обороті може навіть новачок. Важливо лише спостерігати за рослинами і в разі потреби відразу внести потрібні добрива або обробити препаратами для захисту. Вибравши відповідний багатоурожайний гібрид, ви зможете виростити міцні рослини з товарними і смачними плодами.