Вирощування дині в дощове літо

2021-09-17

Вирощуванням дині в Україні займаються не тільки на півдні країни з метою продажу товарних плодів. Зростає культура і на городах дачників, адже смачні і соковиті плоди полюбляє багато хто. Всього 150 г дині містить добову норму вітаміну А і С, крім того, в ній є вітаміни групи В, залізо, кальцій, вітамін К. А ще це солодкий плід, який обожнюють дорослі і діти.

Однак в останні роки погода влітку не зовсім типова. Так, у червні 2021 року йшли рясні дощі, які негативно позначаються на розвитку баштанних культур, зокрема, дині. Опади спостерігалися майже кожного дня і супроводжувалися вітром, бурями. Надлишок вологи призводить до того, що на плодах дині з'являються тріщини, а деякі плоди розтріскуються повністю. Що робити, щоб у таких умовах зберегти товарний вигляд культури, розповімо в цій статті.

Чим підгодувати культуру за несприятливих погодних умов

Якщо ви помітили, що в результаті занадто рясної вологи, почали розтріскуватися плоди дині, потрібно вживати заходів. У такому випадку потрібно провести обробку рослин по листу препаратом Кафом К. У препараті містяться в потрібному співвідношенні фосфор і калій — ці елементи потрібні рослинам у таких умовах вирощування. Фосфор (30%) легко засвоюється, робить рослину більш компактною і зміцнює стінки плодів. Калій, який теж міститься у препараті, підвищує кількість цукрів у дині, знижує рівень вологи в рослинах.

Через день після обробки першим препаратом рекомендується також внести по листу Кафом Са. Кальцій зміцнює клітини рослин, тому в майбутньому на плодах не з'являться мікротріщини. Плоди, які тільки зав'язуються, вийдуть товарного вигляду. А на тих динях, на яких вже з'явилися тріщини, вони не будуть далі збільшуватися.

Як тільки ви помітили на полі надлишок вологи, рекомендується відразу ж проводити обробку дині зазначеними препаратами і не чекати, поки плоди почнуть тріскатися.

Популярні сорти дині

Для того, щоб виростити смачні і солодкі плоди дині, потрібно подбати і про вибір сорту або гібриду. А після вибору придбати якісне насіння, адже від цього теж багато в чому залежить товарний вигляд плодів.

  • Кар'єра f1 — гібрид, які вирощують у відкритому ґрунті. Овальні плоди вагою 3–4 кг оранжевого кольору, смачні і соковиті. Гібрид відрізняється гарною транспортабельністю і лежкістю, а плоди — підходять для свіжого споживання.
  • Ананас — популярний сорт дині з гарним товарним виглядом. Плоди соковиті, ароматні і з тонкою шкіркою. Багато дачників, які вже спробували виростити сорт на ділянці, відзначають неперевершений смак дині Ананас.

Літо в останні роки підносить городникам і аграріям неприємні сюрпризи, через що знижується врожайність багатьох культур. Але з цим можна боротися, щоб зберегти якомога більшу частину плодів та їхню якість. Не затягуйте з обробками дині, якщо спостерігаються несприятливі для культури погодні умови, щоб зберегти товарний вигляд і якість плодів.