Добрива з амінокислотами: які вибрати

2021-05-24

Світ постійно розвивається, зокрема й аграрний світ. З'являються нові засоби для захисту, вдосконалюються добрива. Якщо раніше новинкою були хелатні добрива, то сьогодні ними вже не здивуєш ні фермерів, ні простих городників.

Сьогодні разом з основними елементами живлення і мікроелементами хочеться дати рослинам гормони росту, гумінові кислоти в ґрунт та ін. Усе це прискорює метаболізм, сприяє більш швидкому розвитку рослин, покращує якість плодів, їхній товарний вигляд. Амінокислоти на сьогоднішніх день дуже важливі у живленні рослин. Тому хочемо більш детально розповісти, навіщо вони потрібні рослинам і які амінокислоти потрібні на певному етапі розвитку рослин.

Навіщо потрібні амінокислоти культурним рослинам

Амінокислоти входять до складу білка, який є основою кожної рослини. Вносячи добрива з амінокислотами, рослині не доведеться витрачати зайвий час на синтез таких необхідних для розвитку амінокислот. Застосовуючи таке підживлення, ми допомагаємо рослинам швидше рости, нарощувати зелену масу. Завдяки амінокислотам, культури також швидше формують плоди, урожай виходить високий та якісний.

Якщо розглянути на прикладі вирощування огірка, зеленці тих рослин, які підгодовували амінокислотами, добре витягуються, але при цьому щільні, мають насичений зелений колір.

Добрива з амінокислотами потрібно правильно підібрати для рослин. Адже на кожному етапі розвитку культури потрібні ті або інші амінокислоти для цвітіння, формування плоду або зеленої маси. Щоб вибрати добрива з амінокислотами для огірка, томату або інших культур, рекомендуємо звертати увагу на амінограму. Її можна запросити у виробника або в магазині, де реалізовуються добрива. Амінограма показує якісний склад амінокислот у препараті. Знаючи склад добрива з амінокислотами, вам буде простіше підібрати препарат для рослин.

Які амінокислоти потрібні на різних етапах розвитку рослин

Вивчивши амінограму, де показаний вміст амінокислот у процентному співвідношенні, можна зрозуміти, яке добриво підібрати для рослин на певному етапі розвитку. Адже якщо підібрати препарат не правильно, він не дасть результату, якого ми очікуємо. Тому нижче розповімо, які амінокислоти на яких етапах вегетації рослин потрібні:

  • Аланін — амінокислота, яка відповідає за якість плодів. Для пружності плодів, їхнього товарного вигляду і лежкості рекомендується застосовувати добрива з цією кислотою.
  • Аргінін — амінокислота, яка потрібна рослинам у період цвітіння. Вона відповідає за фертильність пилку квітки.
  • Лізин теж потрібен під час запилення рослин. Коли цвітуть томати та інші культури, важливо підгодовувати їх препаратами з лізином і аргініном. Пролін разом із попередніми двома амінокислотами відповідає за запилення рослин.
  • Триптофан — амінокислота, яка відповідає за гормони росту. Вона потрібна рослинам, якщо вони відстають у розвитку, а нам потрібно підтягнути їх. Амінокислота сприяє більш швидкому розвитку рослини.

Які добрива з амінокислотами вибрати

Лідером із виробництва добрив з амінокислотами є Іспанія. Тому добрива іспанської компанії Мерістем є одними з кращих у світі. З добривами цієї компанії вдається отримувати хороші результати під час вирощування огірка, томату, капусти та інших культур. Перед використанням препаратів можна вивчити їхні амінограми і підібрати ті добрива, які потрібні.

Наприклад, препарат Вігортем–С містить велику кількість амінокислот. Так, глютамінова кислота, якої 1,53% міститься у препараті, підвищує посухостійкість рослини. Препаратом рекомендується обробляти зернові культури в фазу виходу в трубу, щоб підвищити їхню стійкість до посухи. Крім того, глютамінова кислота робить мікроелементи, які містяться в добриві, більш доступними для рослин. Ця кислота потрібна також під час запилення, тому обробку препаратом Вігортем–С можна проводити не тільки на початкових етапах розвитку, але і під час цвітіння.

У препараті Аміномакс міститься 10,61% лізину. Тому під час цвітіння томату рекомендується обробляти рослини саме таким препаратом. Біостимулятор Стімакс Фрут містить у значній кількості глютамінову кислоту, лізин, пролін і триптофан, які необхідні рослинам протягом вегетації.

При виборі добрив з амінокислотами звертайте увагу на процентне співвідношення амінокислот у препараті, а також враховуйте склад препаратів. Правильно підібравши препарати з амінокислотами, ви істотно поліпшите стан рослин, прискорите їхнє зростання і плодоношення. Урожай буде якісним, а плоди порадують зовнішнім виглядом і смаком.