Органічне вирощування огірків: догляд за сходами

2022-02-18

Технології органічного вирощування огірків користуються великою популярністю серед фермерів та городників, які хочуть отримати максимально натуральний продукт, але не втратити на кількості врожаю. Плоди, які не оброблялися хімікатами, безпечно вживати свіжими, давати дитині. А на ринку свіжої продукції такі зеленці не залишаться непоміченими покупцем.

Раніше ми вже розповідали про особливості посіву насіння на розсаду, як правильно вибрати гібрид і як доглядати за посівами до появи сходів. Важливу роль на початковому етапі грає і опалення. Враховуючи наші рекомендації, можна отримати 100% схожість насіння. Але через 8 днів сходи вже з'являться — і рослинам потрібен інший догляд. Який саме — розповімо у статті.

Температурний режим у теплиці

Оскільки це ранні огірки і хочеться отримати врожай якомога раніше, щоб реалізувати його на ринку, важливо продовжувати підтримувати оптимальну температуру повітря в теплиці. Це температура повітря на рівні 22 °С та температура ґрунту — 18 °С. Часто буває у закритому ґрунті така неприємна ситуація, коли в центрі приміщення розсада висока, а по кутах теплиці — слабка. За допомогою тепловентиляторів, які можна встановити у теплиці, вдається підтримувати потрібну температуру у всьому приміщенні.

Досвічування розсади

Оскільки хочеться виростити екологічно чистий продукт із мінімальним внесенням засобів захисту, важливо на етапі розсади організувати досвічування. Так вдасться отримати міцну і не витягнуту розсаду, готову до пересадки на постійне місце. Встановити в теплиці можна світлодіодні лампи із синім та білим спектрами. Рекомендується використовувати LED–лампи, які заощаджують споживання електроенергії, тому що досвічувати огірки потрібно цілодобово. Відключати освітлення можна, якщо з'являється сонце, але решту часу лампи варто тримати включеними. Встановлювати лампи потрібно на відстані 50 см один від одного і на висоту 35–40 см від ємностей з розсадою. Організовувати досвічування бажано, як тільки з'явилися сходи, не чекаючи сім'ядолей.

Що дає таке цілодобове досвічування? Розсада не витягується, формується міцною та компактною. Розсада без досвічування гірше приживається у ґрунті після пересадки. Досвічувати 24 години на добу потрібно до появи першого справжнього листа.

Підживлення та поливи рослин

Що стосується поливу рослин, проводять його в міру підсихання ґрунту. Додавати у воду при поливі можна Байкал та Агробак, як і після посіву насіння. Це корисні бактерії, що позитивно впливають на розвиток розсади. Щодо підживлення, по листу можна внести Кафом К. У складі препарату 30% фосфору та 20% калію, які потрібні рослинам на цьому етапі.

Після появи сходів, важливу роль у розвитку рослин грає опалення в теплиці, досвічування та полив. Дотримуючись рекомендацій щодо догляду, можна отримати здорову і міцну розсаду, готову до пересадки на постійне місце.