Технологія органічного вирощування огірків: посів насіння

2022-02-17

Огірок — культура, яку часто вирощують у опалювальній теплиці, сподіваючись отримати ранній та багатий урожай. Городники такі зеленці вживають самі або вирощують для продажу на свіжому ринку. Технологія органічного вирощування ранніх гібридів цієї культури — це можливість отримати органічний урожай огірків без застосування хімічних засобів захисту та мінеральних добрив. Сьогодні ми розповімо, як правильно провести посів насіння, які ємності вибрати для цього. Але спочатку потрібно розібратися у не менш важливому питанні — виборі гібриду огірків.

Усе починається з вибору гібриду

Технологія органічного вирощування рослин дозволяє без побоювань вживати зеленці з теплиці і давати дітям. Але щоб отримати цей урожай огірків, для початку потрібно визначитися з гібридами культури.

Гібрид огірка Солют f1 дуже ранній і має період розвитку близько 35 днів. Гібрид дає однорідні зеленці зі шкіркою темно–зеленого кольору. У них хрумка структура і гарний товарний вигляд. Солют f1 довго та активно плодоносить, тому не розчарує вас кількістю врожаю.

Ще один гібрид, який можна посіяти у теплиці для раннього врожаю, Аскольд f1. Після пересадження розсади через 25–30 днів гібрид починає плодоносити. Дає вирівняні плоди красивого зеленого кольору з невеликою насіннєвою камерою. Цей гібрид має попит на свіжому ринку, тому що може довго лежати на прилавку і не втрачати товарний вигляд. Ще одна особливість Аскольда f1 — висока врожайність.

Обидва гібриди самозапильні, чудово ростуть у теплиці, а також у відкритому ґрунті. Дають смачні плоди, які на ринку свіжої продукції будуть популярними. Але вирощувати Солют f1 і Аскольд f1 можна і для особистого споживання. Посіявши якомога раніше насіння на розсаду та отримавши навесні перший урожай, ці гібриди часто висівають ще раз для другого обороту.

Посів насіння на розсаду

Після вибору гібриду потрібно провести посів насіння на розсаду в теплиці, що опалюється. Спочатку необхідно визначитися з ємностями для розсади. Висівати насіння рекомендується в не дуже високі стакани ємністю 330 мл. Багато городників звикли вирощувати розсаду у великих пивних стаканах. По діаметру така тара підходить, але за висотою — значно вища. У разі вирощування огірків, така висота ємності не потрібна, тому що коренева система знаходиться в самому низу. Вирощуючи розсаду у високому стакані, її складніше дістати, не пошкодивши при цьому коріння. Вибирайте не дуже високі ємності, щоб розсаду можна було достати без травмування коріння.

Що стосується ґрунтосуміші, можна використовувати будь-який професійний торф, який продається у спеціалізованих магазинах. Наповніть ним ємності для розсади та проведіть посів на глибину 2 см. Зробіть заглиблення у ґрунті, покладіть насіння та загорніть. Після посіву проводиться перший полив біопрепаратами Агробак та Байкал. Вони містять велику кількість корисних мікроорганізмів, які реально живуть у ґрунті.

Після посіву та поливу залиште ємності на стелажах у теплиці. Температура у приміщенні з посівами має бути від 22 до 28 °С до появи сходів. Крім стандартного опалення в теплиці можна використовувати промислові тепловентилятори. Вони створюють потік повітря, що корисно, тому що в результаті знижується вологість повітря.

Така популярна культура як огірок часто вирощується саме для реалізації на свіжому ринку. Навесні, коли гостро бракує вітамінів, хочеться з'їсти свіжих овочів, але вживати органічні продукти, а не «хімію». Завдяки технології органічного вирощування ранніх огірків, можна отримати корисну та безпечну продукцію.