Секрети отримання максимального врожаю огірків

2021-04-27

Де б ви не вирощували огірки, завжди хочеться домогтися максимального врожаю та якісних плодів. І хоча про вирощування цієї овочевої культури відомо багато, не у всіх виходить збирати рекордну кількість врожаю. А це можливо і в теплицях, і у відкритому ґрунті. Тому сьогодні постараємося розібратися, як зробити так, щоб урожай огірків був максимально високим.

Вибір сорту чи гібриду

Багато що у вирощуванні будь-якої культури залежить від сорту або гібриду. При виборі потрібно враховувати особливості регіону вирощування, в теплиці чи відкритому ґрунті буде рости огірок, до яких захворювань стійкий той чи інший гібрид культури. Якщо ви вирощуєте огірок у закритому ґрунті або на грядці, зверніть увагу на такі гібриди культури:

  • Солют f1 — ультраранній гібрид, який дозріває всього за 35 днів. Плоди однорідні за структурою, темно–зеленого кольору, хрусткі і ароматні. Огірок вирощується для свіжого споживання, консервування, соління. В силу короткого періоду вегетації можна вирощувати в два обороти. Стійкий до основних хвороб культури.
  • Амур f1 — ще одні ранній гібрид, дозріває за 40–43 дні. Плоди стабільно формуються протягом усього періоду вирощування. Зеленці насиченого зеленого кольору, не жовтіють, мають тонку шкірку і невелику насіннєву камеру. Гібрид добре росте в умовах високих температур, рідко хворіє.
  • Артист f1 — високоврожайний гібрид, який дозріває за 40–42 дні. Рослина швидко відновлюється після стресу, дає стабільний урожай. Плоди однорідні, що не гірчать, не жовтіють. Вирощувати в теплиці можна навіть в зимово–весняний період, оскільки гібрид легко переносить нестачу освітлення.

Як отримати максимальний урожай огірків

Звичайно ж, посіяти високоврожайний гібрид недостатньо. Потрібно знати, як правильно доглядати за рослинами. І якщо з поливом і видаленням бур'янів все ясно, з підгодівлею рослин потрібно розібратися. Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці для отримання ранньої, першої продукції, рослинам дуже важливе живлення. Яке добриво використовувати, щоб отримувати високий урожай при кожній вибірці?

У якості підгодівлі рекомендуємо використовувати добриво Мeristem NPK 20: 20: 20 + mix чергуючи його з добривом Мeristem NPK 8: 4: 42 + 2MgO + mix і додаючи обробку кальцієм по листу. У добривах немає хлору, який погано впливає на розвиток і стан рослин, вони швидко розчиняються у воді і добре впливають на огірки. Вносити добрива краще по крапельній стрічці.

Також, щоб отримати максимальний урожай, рекомендується додати біостимулятор Stimax Fruit від компанії Meristem. Препарат швидко засвоюється рослинами і позитивно впливає на ріст плодів. Stimax Fruit містить 12,0% екстракту морських водоростей, які стимулюють поділ клітин рослини, збільшують розмір і масу плодів. Також у складі є азот, фосфор і калій в невеликих кількостях, марганець, цинк і залізо. У період росту і дозрівання плодів для обробки рослин по листу рекомендується 200-300 мл препарату розвести в 100 л води. Обробки можна проводити кожні три дні.

Stimax Fruit бажано застосовувати в комплексі із препаратом Vigortem S на основі морських водоростей. Vigortem S позитивно впливає на розвиток і зміцнення кореневої системи. Завдяки цим двом препаратам можна отримати високий і якісний урожай зеленців. Після таких підгодівель плоди активніше ростуть, витягуються, мають гарний товарний вигляд. Використовувати підгодівлі бажано не тільки у теплицях, а й при вирощуванні огірків у полі, на грядках.