Секрети швидкого вирощування огірків в теплиці

2021-04-09

Огірки користуються попитом цілий рік. На жаль, у відкритому ґрунті можна зібрати 1–2 врожаї за сезон, а решту часу для отримання соковитих зеленців вирощувати рослини потрібно в теплиці. Висаджуючи в закритому ґрунті ранні сорти і гібриди огірка, урожай можна отримати досить швидко. Потрібно лише знати, як правильно доглядати за культурою в теплиці. Правильно підібраний сорт, система підгодівлі дають відмінний результат. Тому сьогодні ми спробуємо розібратися, як доглядати за огірками в закритому ґрунті, щоб урожай порадував кількістю і якістю.

Ранні сорти і гібриди огірків для теплиці

У закритому ґрунті добре ростуть ранні сорти огірків, оскільки можна отримати урожай плодів набагато раніше, ніж у відкритому ґрунті. Які гібриди ранніх огірків вибрати для теплиці:

  • Авенсіс f1 - дає горбкуваті зеленці 10 см в довжину і 2 см в діаметрі. Шкірка однорідного зеленого кольору, а всередині — без пустот і гіркоти. Гібрид стійкий до поширених хвороб огірків, швидко зростає і дає рясний урожай. Вегетаційний період становить близько 40 днів.
  • Артист f1 — дозріває за 40–43 дні. Зеленці однорідні, не переростають і не жовтіють. Шкірка темно–зеленого кольору, всередині немає пустот і маленька насіннєва камера. Плоди не гірчать, з них виходять смачні салати і закуски. Гібрид не вражається борошнистою росою і оливковою плямистістю.
  • Директор f1 — період вегетації гібрида 38–40 днів. Огірочки темно–зеленого кольору вирощують для приготування страв, засолювання і маринування. Плоди не мають гіркоти, навпаки, у них високі смакові якості. Гібрид не вибагливий у вирощуванні, стійкий до хвороб, дає стабільний високий урожай.
  • Солют f1 — дозріває огірок за 35–37 днів. Зеленці темно-зеленого відтінку, не мають жовтих вкраплень. Плоди 12 см в довжину, мають гарний товарний вигляд, всередині щільні, без пустот. Гібрид стійкий до багатьох захворювань, навіть в умовах низьких температур дає стабільний урожай.

Ці гібриди самозапилені, що ідеально підходить для вирощування в закритому ґрунті. Крім того, вони відрізняються холодостійкістю, швидко розвиваються і починають плодоносити, а саме плодоношення тривале і стабільно високе.

Коли пересаджувати розсаду огірків до теплиці

Вирощувати огірок краще розсадним способом, особливо якщо це ранні сорти для теплиці. Для цього розсаду можна вирощувати в будь-якому теплому приміщенні, наприклад, вдома. А коли розсада зміцніє, її пересаджують в теплицю на постійне місце.

Отримати перший урожай ранніх гібридів огірків можна вже на початку квітня, тому пересаджувати розсаду можна за місяць до цього — тобто на початку березня. Висаджувати молоді рослини на постійне місце можна у віці 20–25 днів.

Забезпечте для рослин відповідний поживний ґрунт. Грядки з осені рекомендується удобрити. На 1 кв.м. рекомендується внести по 30–40 г калійних і фосфорних добрив, 0,3 кг вапна і 20–25 кг коров'ячого гною. Гній можна замінити тирсою, бадиллям або перепрілими листям. Після внесення добрива ґрунт перекопують.

Висаджують огірки грядками. Оптимальними для культури є: 20 см у висоту, 70 см в ширину. Відстань між грядками залиште 60–80 см.

Чим підгодовувати рослини після висадки розсади

При вирощуванні огірків в закритому ґрунті, особливо якщо це ранні сорти і гібриди, ключовим є підживлення рослин. Такі гібриди швидко ростуть, нарощують зелену масу і починають плодоносити, тому особливо потребують правильного харчування.

На етапі висадки розсади рекомендується використовувати добриво Vigortem–S. Його можна додати у крапельну стрічку, щоб зміцнити кореневу систему. Vigortem–S — це укорінювач зі стимулятором росту, в якому містяться фолієві та гумінові кислоти. Препарат додатково переводить недоступні речовини у ґрунті в доступні для рослин. Для кращого результату через 5 днів добриво можна внести ще раз. Що стосується дозування, за одну підгодівлю 0,5 кг препарату достатньо для 8 тис. рослин.

Після застосування Vigortem–S рекомендується використовувати добрива Мeristem NPK 11: 40: 11 + 2MgO + mix і Мeristem NPK 20: 20: 20 + mix. Добрива не містять хлору, який негативно позначається на рослинах, а Мeristem NPK 20: 20: 20 + mix має низький показник PH, що дозволяє рослині краще поглинати потрібні елементи. Добрива швидко розчиняються у воді і надають хорошу дію.

Коли рослини підростуть (після першої вибірки огірків) можна використовувати добриво Мeristem NPK 8: 4: 42 + 2MgO + mix. У його складі високий відсоток вмісту калію (42,0%), 2,0% магнію й інші необхідні мікроелементи. Це добриво теж вноситься по крапельної стрічці.

Крім кореневих підгодівель огірок рекомендується підгодовувати і по листу, оскільки у культури великі листові пластини, які активно поглинають необхідні поживні елементи. Для позакореневого підживлення рекомендується добриво Kafom K. Добриво, без якого не обійтися, якщо ви хочете виростити здорові, міцні огірки за короткий проміжок часу. Kafom K підвищує стійкість рослин до грибкових захворювань, тож із застосуванням добрива можна обійтися без обробок фунгіцидами. Kafom K допомагає також скоротити міжвузля

До удобрення Kafom K рекомендується додати Кафом Mg. В умовах раннього вирощування огірка в теплиці, коли ще мало сонячного світла, листя огірка світлішає. Щоб колір листя став більш насиченим, усунути дефіцит магнію, використовується добриво Кафом Mg.

Для нарощування маси плода і щоб збільшити урожай, рекомендується додати добриво CTA Stymulant–4. Це добриво на основі витяжки морських водоростей. Його можна змішати з Kafom K і обробити рослини по листу. Провести таку обробку можна вже після першої вибірки огірків, а потім повторити через 4 дні.

При вирощуванні огірків в закритому ґрунті підгодівлі мають дуже важливе значення. При цьому важливо не тільки підібрати правильне харчування, але і вчасно вносити добрива, дотримуватися дозування. у такому випадку отримати здорові рослини, які активно плодоносять, можна вже через 3–4 тижні після висадки розсади.