Застосування гербіцидів при посадці овочів

2021-10-18

Городники і фермери знають, як важливо дотримуватися агротехніки і доглядати за культурами, щоб отримати здоровий врожай і смачні плоди. Одним із важливих етапів з догляду за культурними рослинами є боротьба з бур'янами. Такі рослини активно розмножуються, пригнічуючи тим самим зростання культурних рослин, забирають у них сонячне світло, вологу і корисні речовини.

Якщо ділянка зовсім маленька, боротьбу з бур'янами ведуть вручну. Але рослини продовжують з'являтися, і процес стає регулярним. Якщо ж площа посадок більша, механічні способи боротьби не допоможуть. Найбільш ефективно боротися з бур'янами за допомогою спеціальних препаратів — гербіцидів.

Які бувають гербіциди

Як всі види препаратів, гербіциди мають класифікацію. Так, препарати суцільної дії впливають на всі рослини, які є на ділянці. Такі гербіциди використовують, якщо потрібно обробити поле після повного збору врожаю, перед посівом або посадкою культур. Також гербіциди використовують на ділянках, де не ростуть культурні рослини (наприклад, злітна смуга).

Вибіркової дії гербіциди працюють по конкретному типу рослин. Їхня мета - впливати на бур'яни без шкоди для культурних рослин. Гербіциди цього класу використовують як великі господарства, так і дачники.

Залежно від того, як препарат впливає на рослину, виділяють системні та контактні гербіциди. Перші потрапляють на листок, вбираються і по судинах рослини потрапляють у корінь. У результаті відмирає вся рослина включно з підземною частиною. Найчастіше такі препарати використовують проти багаторічних бур'янів. Контактні ж працюють в місці, де потрапили на рослину. Тобто, вони не розносяться по всьому бур'яну.

Ґрунтові гербіциди — ті, які застосовують до сходів культурних рослин. Потрапляючи на ґрунт, препарат створює захисну плівку, досягаючи якого, сходи бур'янів гинуть. За допомогою таких препаратів приблизно за місяць можна очистити поле від бур'янів і захистити сходи культури в найбільш уразливий для них період.

Гербіцид на посадках моркви і картоплі

Одними з найбільш поширених культур на кожній навіть невеликій ділянці — це картопля і морква. Хто ж не хоче отримати високий урожай цих овочів, щоб потім готувати з них смачні страви всю зиму? На жаль, якщо не боротися з бур'янами, вони пригнічують ріст дрібних сходів культур, а в результаті виходять слабкі рослини, які навряд чи дадуть великі і здорові плоди.

На посадках картоплі і посівах моркви можна використовувати препарат Гезагард. Також цей препарат можна застосовувати на гороху і квасолі. Використовується препарат проти однорічних злакових і дводольних бур'янів.

На посівах моркви потрібно 40–60 мл препарату розвести в 10 л води. Обробку ґрунту проводять до посіву, до сходів або в фазу 2–4 справжніх листків культури. Після обробки до 40 днів ґрунт залишається чистий, при цьому морква добре росте і розвивається.

Обробку на картоплі проводять після посадки або після формування гребенів до появи сходів культури. Дозування для картоплі може бути трохи більшим, ніж для моркви: 60-80 мл препарату на 10 л води. На цій культурі препарат також буде працювати близько 30 днів, за цей час картопля встигне наростити бадилля і тим самим не давати бур'янам розвиватися.

Гербіцид малотоксичний, період розпаду до 30 днів. Тому плоди овочів можна вживати в їжу і не боятися, що в них є залишки хімічного препарату. Також Гезагард нетоксичний для бджіл і навколишнього середовища. Особливість препарату і в тому, що він добре працює як по вологому ґрунту, так і якщо він сухий.

Гербіцид на посадках капусти і томату

Капуста — ще одна культура, яку люблять вирощувати дачники. Вона проста в догляді, залежно від термінів дозрівання можна отримати як ранні акуратні головки для свіжого споживання, так і пізні сорти, які відрізняються лежкістю.

На посадках розсади капусти, перцю, томату, баклажан від бур'янів можна застосовувати ґрунтовий гербіцид Дуал Голд. Також препарат застосовують після посіву насіння кавуна, дині, кабачків, оскільки він досить універсальний. Препарат Дуал Голд можна назвати м'яким гербіцидом, тому що він мінімально впливає на культурні рослини.

Обробку Дуал Голдом можна проводити за день до висадки розсади. Препарат не випаровується, тому не несе шкоди здоров'ю людині, яка висаджує розсаду. Добре працює препарат проти злакових, а також деяких широколистих бур'янів (лобода, щириця, портулак). Після проведення обробки можна місяць не переживати, що бур'яни не дадуть розсаді прижитися і піти в ріст. Застосовують препарат з розрахунку 16 мл на 5 л води.

Бур'яни щороку не дають спокою дачникам і фермерам, які бажають виростити овочі або інші культури. Застосовуючи гербіциди перед посадкою, можна позбутися від шкідливих бур'янів, які не зникають після ручної прополки або сапи. Завдяки таким препаратам культурні рослини без проблем сходять і не пригнічуються бур'янами.