Посадка розсади білокачанної капусти в теплицю

2022-02-04

Вирощування ранньої білоголової капусти — це не лише можливість отримати свіжу зелень навесні, коли гостро відчувається дефіцит вітамінів. Для фермерів це ще й досить прибутковий бізнес, оскільки дотримуючись термінів посіву, поливу та догляду, можна отримати багатий урожай ранньої продукції.

Який гібрид вибрати

Перш, ніж приступати до посівів, сподіваючись отримати ультраранній урожай, варто подумати про гібрид білоголової капусти. Не всі вони підходять для вирощування взимку в теплиці. Рання білоголова капуста Аліна f1 відрізняється компактними розмірами та вирівняністю головок. Вже на етапі розсади можна помітити, що рослини однакові за розмірами, вирівняні, добре розвиваються. Завдяки цьому розсаду легко висадити в закритий ґрунт і вирощувати надалі.

Аліна f1 дозріває за 55 днів після висадки розсади, дає товарного вигляду головки, які чудово виглядають на прилавку. Але люблять цей гібрид фермери і через невибагливість у догляді. Зокрема, капуста відрізняється холодостійкістю, що важливо за раннього вирощування культури. Дозрівання капусти настає дружно, що полегшує процес збирання врожаю. Все це робить білоголову капусту Аліна f1 найпопулярнішим гібридом, якщо хочеться отримати ранній урожай товарних головок.

Як посіяти насіння на розсаду

Насіння капусти висівають на розсаду в касети, щоб отримати більш ранню продукцію. Хоча культивувати гібрид можна і у відкритому ґрунті. Касети з посівами потрібно залишити в теплому місці, наприклад, у теплиці, що обігрівається. Після появи сходів слідкуйте за температурним режимом та поливами, щоб рослини вийшли компактними, не витягнутими та однорідними.

Вибираючи ґрунт для розсади капусти, віддавайте перевагу легким і пухким сумішам на основі торфу. Готовий субстрат для культури можна купити у спеціалізованому магазині разом із насінням та касетами для розсади.

Схема посадки розсади білоголової капусти в теплицю

У південних регіонах України розсаду капусти Аліна f1 висаджують у теплицю вже у середині січня. Це може здатися рано для деяких городників, однак на півдні Одеської області це допустимо.

На момент посадки розсаді повинно бути близько 55 днів, на ній сформовано 6 справжніх листів і добре розвинена коренева система. Оптимальна схема посадки: 50×40 см. За такої посадки вдається отримати красиві головки вагою 1,0–1,2 кг. При загущенні посадок термін дозрівання трохи затягнеться. Якщо площу живлення, навпаки, збільшити, економічно неефективним буде таке вирощування капусти.

Гібрид білоголової капусти Аліна f1 стійкий до стрілкування та любить знижені температури. Саме тому можна проводити висадку розсади у такі ранні терміни. Якщо південні регіони України — це середина січня, то у центральній частині України посадку можна проводити у лютому.

Що стосується подальшого догляду, капуста Аліна f1 не любить сильного перезволоження та відгукується на стандартне підживлення для ранніх гібридів культури. Теплицю з посадками важливо провітрювати якомога раніше, щоб капуста не запарювалася.

Білоголова капуста — культура, яку люблять вирощувати городники та фермери. Навіть на невеликій ділянці знайдеться місце для цієї культури. Це корисний овоч, багатий на вітаміни, при цьому не калорійний і смачний. Якщо маєте можливість вирощувати білоголову капусту в теплиці, не втрачайте можливість отримати ранній урожай однорідних і смачних головок. А для тих, хто культивує капусту на продаж, це ще й можливість реалізувати товарні голівки на ринку за вищою ціною.