Підживлення озимої цибулі

2021-10-22

Вирощування озимої цибулі - заняття популярне серед фермерів і городників. Але, як і інші озимі культури, цибуля потребує правильного догляду. Зниження температури, морози, сніг — все це впливає на кількість врожаю, який вдасться зібрати у наступному сезоні. Щоб цибуля успішно перезимувала, їй потрібен правильний догляд, зокрема, підживлення.

У минулій статті ми вже розповідали, коли і як правильно проводити посів насіння озимої цибулі. Сьогодні ж поговоримо про підгодівлі, які потрібні сходам.

Чим підгодувати озиму цибулю після появи сходів

Приблизно через місяць після посіву, коли у рослин сформується один справжніх лист, потрібно цибулю підгодувати. На момент сформованого першого справжнього листка найчастіше на вулиці стоїть по–справжньому осіння погода з низькими температурами в нічний час. При такій температурі рослини починають сповільнювати своє зростання. У цей період багато городників роблять велику помилку — їм хочеться, щоб цибуля добре підросла і увійшла в зиму. Для цього вони починають підгодовувати цибулю азотними добривами, чого робити не можна. На перший погляд здається, що після підгодівлі азотом цибула візуально виросте і набере масу. Але в такий період коренева система цибулі хоч і добре розвинена, все ж краще використовувати добрива, які ще більше її зміцнять. Тому в фазу одного справжнього листка рекомендується використовувати препарат Vigortem-S. Відоме добриво тим, що позитивно впливає на ріст кореневої системи, особливо на початкових етапах розвитку рослини. При цьому Vigortem-S є ще й стимулятором росту. Тому після обробки препаратом буде добре розвиватися і надземна маса, і коренева система. Vigortem-S рекомендується вносити під корінь, часто його додають у систему крапельного зрошення.

Не зайвими будуть підгодівлі і по листу. Для цього можна використовувати добриво Кafom K + Mg. Чому саме це добриво? У своєму складі добриво містить 38% фосфору, який позитивно впливає на розвиток кореневої системи. Також у складі добрива 5% калію — на цьому етапі розвитку цибулі рослинам більша кількість калію не потрібна. Магнію міститься в добриві 6,5%. Він відповідає за фотосинтез, наростання клітини, краще засвоєння поживних речовин. У результаті підживлення магнієм листова пластина цибулі стане більш темного, насиченого кольору, також магній здатний компенсувати брак сонячного світла.

Боротьба з бур'янами

Незважаючи на те, що цибуля висівається під зиму, восени молодим рослинам ще можуть заважати бур'яни. Тому перед посівом насіння краще застосувати досходові гербіциди, які знищать бур'яни. Така обробка захистить молоді рослини від агресивних бур'янів.

Однак гербіциди не можуть знищити бур'яни назавжди. І в фазу 2 справжніх листів культури осередками може з'явитися осот або інші бур'яни. У такому випадку рекомендується використовувати препарат Мастак, приготувавши слабкий робочий розчин. Це системний препарат, який працює проти широкого спектра бур'янів. Обробки потрібно проводити безпосередньо по осередках бур'янів.

Що стосується шкідників, у попередній статті ми розповідали, яка потрібна обробка проти цибулевої мухи. Якщо під час посіву така обробка проводилася, на цьому етапі обприскування препаратами проти шкідників не потрібні.

Такі нескладні обробки рослин проти бур'янів, а також своєчасне внесення добрив допоможе зміцнити молоді рослини, щоб вони вкоренилися і вдало перезимували. Результатом ваших старань буде якісний урожай озимої цибулі в наступному році.