Місячний посівний календар городника та садівника 2022 рік: Лютий

2022-02-02

У лютому день вже стає помітно довшим, але погода все одно не тішить. Сильні морози зазвичай чергуються з потеплінням +5–6 градусів, але може бути сильний вітер або навпаки — яскраве сонце. У будь-якому разі досвідчений городник знає, що в останній місяць зими вже активно йдуть посіви овочів на розсаду, а квітникарі — висівають насіння однорічників.

Згідно з місячним посівним календарем на лютий 2022 року, є придатні для посівів дні, а є коли краще відмовитися від посадок нових рослин, якщо хочете, щоб вони виросли міцними і дали високий урожай. У такі дні краще зайнятися снігозатриманням, адже товстий шар снігу у пристовбурних колах дерев і кущів захищає коріння від підмерзання.

Ще одне заняття у лютому — закупівля нового насіння, добрив, ємностей для розсади та інших потрібних дачнику товарів. Щоб зробити це без сильного потрясіння для гаманця, наперед складіть список товарів, які потрібно купити. Так ви позбавитеся від імпульсних покупок, але матимете все необхідне для нового дачного сезону.

Щоб цього року отримати високий урожай смачних плодів, посадити здорові рослини, скористайтесь місячно–посівним календарем на лютий. У ньому позначено, в які дні можна садити або сіяти насіння, а в які — більше відпочивати і не чіпати рослини. Далі детальніше розповімо про кожен день останнього місяця зими.

1 лютого

Крім того, що Місяць знаходиться у Водолії (знаку, який не підходить для нових посівів), зараз ще й Молодик. Це період спокою як рослин, так дачників. Відкладіть можливі посадки, не поливайте та не удобрюйте рослини.

Найкраще зараз більше відпочивати, тому можна зайнятися улюбленим хобі, приготувати смачну вечерю для всієї родини. Якщо сніг випав, займіться його затриманням. Зі стежок і доріжок зберіть сніг і утрамбуйте навколо дерев, чагарників, на клумбі, де є підзимні посіви. Сніг захистить коріння рослин від холоду.

2 лютого

Місяць переходить із Водолія в Риби — це означає, що у другій половині дня можна приступати до активних посівів. Замочуйте насіння томату або висівайте на розсаду, якщо її пікіруватимете. Також сійте насіння огірків для теплиці або пересаджуйте розсаду в закритий ґрунт. Посійте капусту броколі, цвітну, білокачанну та інші види на розсаду. Підходящий день і для квітникарів: висівайте квітучі та неквітучі рослини, які влітку прикрашатимуть доріжки та бордюри. Саме час посіяти на розсаду однорічні квіти.

3 лютого

Продовжуйте посіви бордюрних квітів — це найпопулярніші рослини для прикраси ділянки біля будинку. Дозволяється перевалка квітучих та неквітучих кімнатних рослин. Висівайте на розсаду з майбутнім пікіруванням біло– і червонокачанну капусту, брюссельську, кольрабі, броколі. Посійте або замочіть насіння томату, висаджуйте в теплицю розсаду огірків.

У Рибах можна обережно поливати рослини, але помірно, щоб не залити їх. Це стосується і підживлення — внісши забагато добрив, можна спалити рослину.

4 лютого

Продовжуйте всі роботи, що і на день раніше — місячний календар городника на лютий це дозволяє. Посіяні зараз овочі та квіти активно зростатимуть, розвиватимуться, квіти порадують рясним цвітінням, а овочі — гарним та якісним урожаєм. Можна замочувати насіннєвий матеріал, висівати на розсаду томат, огірки, капусту. Розсаду огірків, що підросла, якщо хочете отримати ультраранній урожай, пересаджуйте в скляну або плівкову теплицю.

Зимові посіви в так зване тепле «вікно», коли на вулиці +5 градусів, дозволяє отримати ранню продукцію, загартовані рослини, які не бояться весняних заморозків. Отже, якщо погода дозволяє, висівайте листову петрушку, коріандр, гірчицю, шпинат, салат.

Посійте однорічні квітучі та декоративно-листяні рослини на розсаду з пікіруванням, а також бордюрні рослини.

5 лютого

Овен не такий родючий знак, як Риби, але посіви можна продовжувати. Висівайте ті ж культури, що й раніше, якщо хочете, щоб вони активно зростали та плодоносили. З інших робіт, які можна сьогодні провести — снігозатримання. Це важлива частина догляду за рослинами, що зимують у відкритому ґрунті. У лютому ще можуть бути сильні морози, як і у березні. Тому важливо захистити коріння культурних рослин від підмерзання.

Можна також зазирнути у годівниці для птахів. Регулярно наповнюйте їх зерном, ягодами, насінням, щоб птахи звикали до вашого саду і прилітали туди в теплу пору року.

6 лютого

Висівайте на розсаду огірки, різні види капусти, томат. Якщо розсада огірків підросла — пересадіть у теплицю для отримання дуже ранньої продукції. Можливі й зимові посіви у відкритий ґрунт, якщо погода сприяє. Посійте листову петрушку, гірчицю, кріп, цибулю на перо.

Продовжуйте посіви однорічних рослин на розсаду та бордюрних рослин, які навесні та влітку прикрашатимуть ділянку ніжним цвітінням.

7 лютого

Родючий знак Тельця, який настає зараз, сприяє активному зростанню рослин. Тому городники, опираючись на місячний календар садівника та городника, намагаються зараз посіяти якнайбільше різних культур.

Крім посівів, які зараз можна активно проводити, можна також проводити боротьбу зі шкідниками рослин і вносити добрива по листку. Це стосується не лише тепличних рослин, а й кімнатних.

8 лютого

Місяць все ще у Тельці, тому це «зелене світло» як городникам, так і квітникарям. Висівайте улюблені однорічні квіти: айстру, безсмертник, бальзамін, календулу, а також декоративні трави. протягом сезону ці квіти будуть радувати око рясним та яскравим цвітінням. Посійте і квітучі або неквітучі бордюрні рослини на розсаду.

Висівайте насіння томату, огірків, капусти на розсаду з пікіруванням. А також насіння гірчиці, салату, кропу, листової петрушки в ґрунт, якщо стоїть підходяща погода. Такі зимові посіви зміцнюють рослини та сприяють отриманню ранньої продукції.

9 лютого

Якщо планували щось сіяти чи садити, робіть це вранці. З обіду Місяць вже у Близнюках — знаку, коли не варто висаджувати нові рослини. У другій половині дня краще відпочити і дати спокій рослинам. Займіться домашніми справами, приготуйте смачний обід для сім'ї.

Якщо хочете провести більше часу з дитиною, запропонуйте разом наповнити годівниці для птахів різними смаколиками: сушеними ягодами, насінням та зернами.

10 лютого

Огляньте сад, чи немає пошкоджень на корі. У лютому гризуни особливо ненажерливі, тому забираються до саду і харчуються корою дерев. Якщо з осені не встановили захисну сітку від гризунів, зробіть це зараз. Як захист можна використовувати ялинове гілля, закріпивши його голками вниз. Для захисту від мишей, встановіть приманки або утрамбуйте сніг навколо стовбура дерева, щоб їм було складніше зробити ходи.

11 лютого

Перевірте дерева та чагарники, чи немає на них яйцекладки шкідників. Якщо такі помітили, обріжте цю частину гілки та утилізуйте. Також в останній місяць зими деякі садівники практикують побілку стовбурів дерев, якщо не зробили це восени. Побілка захистить ствол від сонячних опіків.

Якщо випав сніг, обтрусіть його з гілок, щоб вони не зламалися під вагою. Особливо це стосується молодих насаджень.

12 лютого

Нарешті наступають посадкові дні у лютому, оскільки Місяць у Раку. Цей знак підходить для всіляких посівів, бо сприятливо впливає розвиток рослин. Знову можна замочувати посівний матеріал томату та висівати його на розсаду. Розсаду огірків, що підросла, пересадіть в закритий ґрунт. Сійте брюссельську, броколі, савойську, білокачанну капусту. У відкритий ґрунт можна посіяти листову петрушку, коріандр, цибулю на перо, салат.

Проведіть боротьбу зі шкідниками спецзасобами, полийте рослини, внесіть по листу добрива. Робити це можна як на кімнатних рослинах, так і на тих, що ростуть у теплиці.

13 лютого

Продовжуйте ті ж роботи, що й на день раніше. Це родючий знак, тому встигніть посіяти все, що запланували. Окрім посівів овочевих культур, це підходящий період і для квітів-однолітників та тих, що прикрашатимуть бордюри та доріжки на ділянці.

Також слушний час для поливів, внесення добрив по листу, обробки хімзасобами проти шкідників.

14 лютого

Якщо хочете встигнути щось посіяти, робіть це у першій половині дня. Після обіду Місяць уже у Левові — а цей знак не призначений для посадки нових рослин. Це безплідний знак, тож з другої половини дня можна відпочивати. Займіться сім'єю або улюбленою справою крім городництва, а рослинам поки що дайте спокій.

Вранці ще можна посіяти капусту, томат, огірки або пересадити розсаду останніх у закритий ґрунт. До обіду посійте однорічні квіти, полийте кімнатні або обробіть від шкідників.

15 лютого

День, коли краще відпочивати, ніж працювати з рослинами. Згідно з місячним календарем садівника та городника на лютий, зараз невідповідний період, щоб висаджувати нові рослини. Тому можна знову зайнятися снігозатриманням. Важливо накопичити і затримати якнайбільше снігу в городі та саду, щоб коріння рослин надійно захистилося від підмерзання.

Зазирніть у сховище, де лежать овочі, чи немає підгнилих або зіпсованих екземплярів. Такі слід регулярно видаляти, щоб вони не заразили здорові плоди.

16 лютого

Повня у Левові — це знак, що день точно потрібно присвятити чомусь, крім посадок. Складіть список, що потрібно купити в спеціалізованому магазині: добрива та засоби захисту, докупити посівний матеріал або саджанці, можливо, не вистачає ємностей для розсади або ґрунтосумішей. Усім цим потрібно запастись на майбутній сезон.

Огляньте городній та дачний інвентар: можливо частину потрібно відремонтувати, а дещо докупити.

17 лютого

Із сьогоднішнього дня, коли Місяць у Діві, можна знову приступати до посіву. Висівайте насіння томату, якщо розсаду не пікіруватимете. Це стосується і насіння капусти кольрабі, савойської, броколі, червонокачанної. Розсаду капусти, що підросла, можна пікірувати.

Тривають і зимові посіви, якщо тому сприяє погода: посійте кореневу петрушку, буряк, моркву, цибулю на сіянку. Проведіть обробку рослин проти хвороб, внесіть кореневі добрива.

18 лютого

Продовжуйте ті ж роботи, що й на день раніше. Можна обробити кімнатні та тепличні рослини від хвороб, провести кореневе підживлення. Посійте однорічні квіти: настурцію, лобелію, матіолу, петунію. Також можна висівати на розсаду декоративно-листяні та бордюрні рослини.

Продовжуйте посіви томату, капусти без пікірування, а також посійте баклажани та перець.

19 лютого

За місячним календарем зараз не найсприятливіші дні для посівів. У Терезах краще зайнятися чимось іншим. Перевірте саджанці, які купили восени для весняної посадки. Якщо бруньки почали набухати, температуру у сховищі слід зменшити. Лютневі відлиги для дерев та чагарників виявилися згубними, тому потрібно відновити побілку стволів. Також можна підгребти до стволів більше снігу та утрамбувати його. Це не тільки захист від сонця, а й підмерзання коріння.

20 лютого

Огляньте плоди у сховищі, якщо помітили підгнилі або зіпсовані, відразу ж їх видаляйте. Це стосується і паростків картоплі: якщо бульби почали проростати, треба їх обірвати.

Перевірте захист від гризунів у саду: чи добре закріплена сітка від зайців. А від мишей встановіть приманки. Справа в тому, що під кінець зими гризуни стають особливо ненажерливими. Тож від них треба захищати дерева, особливо молоді.

Загалом день можна присвятити і відпочинку, домашнім рутинним справам, легкому прибиранню.

21 лютого

У другій половині дня, коли Місяць уже у Скорпіоні, знову можна приступати до посіву. Тому посійте насіння томату на розсаду без пікірування, баклажана, гострого та солодкого перцю. Проведіть пікірування розсади капусти. Кімнатні рослини та тепличні підгодуйте під корінь. Також з обіду можна висівати кореневу петрушку, буряк, моркву, селеру, якщо на вулиці тепла погода вища 0 градусів.

22 лютого

Продовжуйте активні посіви, якщо хочете, щоб рослини вийшли здоровими, рідко хворіли і дали хороший урожай. Під кінець місяця світловий день вже помітно довший, тому багато хто починає висівати на розсаду баклажан, томат, перець, брюссельську або капусту броколі. Розсаду, що підросла, можна пікірувати.

Посійте на розсаду однорічні квітучі та неквітучі рослини, а також ті, якими прикрасите доріжки та бордюри. Проведіть кореневе підживлення рослин.

23 лютого

Згідно з місячним календарем городника на лютий, ближче до вечора Місяць переходить у Стрільця. Під час переходу посіви краще відкласти, тому проводьте їх або вранці, або ближче до вечора. Посійте без пікірування розсади томат, капусту, перець, баклажан. Внесіть під домашні рослини та овочі добрива. Також можна висівати квіткові однорічні та декоративно-листяні культури.

24 лютого

Посійте насіння баклажанів. Якщо не знаєте, який вибрати сорт або гібрид, придивіться до сорту Алмаз або Геліос, а також сорт Біла лілія зі шкіркою білого кольору. Висівайте без пікірування насіння томату, різних видів капусти, перцю.

Перевірте, як там рослини у саду. Можливо, їм потрібна обрізка, тому що взимку ця процедура пройде з мінімумом травм для рослини. Видаліть сухі та зламані гілки, а також зайву поросль чагарників.

25 лютого

Місяць переходить у Козерога, тому ввечері можна обробити спеціальними засобами від хвороб кімнатні та тепличні рослини, внести кореневі добрива. Посійте однорічники на розсаду та ті рослини, якими хочете прикрасити бордюри чи інші місця на ділянці.

Можливі посіви у відкритий ґрунт, якщо погода підходяща. Тому висівайте кореневу петрушку, цибулю на сіянку, моркву, селеру. А на розсаду висівайте перець, баклажан, томат.

26 лютого

Родючий знак Козерога дозволяє висівати овочі та квіти, які хочете виростити на ділянці. Такі рослини будуть міцними, здоровими, даватимуть урожай смачних та ароматних плодів. Тому день можна повністю присвятити посівам томату, гострого та солодкого перцю, баклажанів, капусти броколі, кольрабі, білокачанної та іншої.

За місячним календарем городника на лютий, це ще й підходящий час для кореневого підживлення рослин у будинку та теплиці. Час для посівів у відкритий ґрунт, але для цього температура має бути близько +5 градусів. Такі посіви зміцнять рослини і дозволять отримати ранній врожай. Тож висівайте кореневу петрушку, цибулю на сіянку, селеру.

27 лютого

Місяць у другій половині дня переходить у Водолія, тому всі заплановані посіви проводиьте до обіду. Вранці посійте томат та баклажани на розсаду, пікіруйте розсаду білокачанної, савойської або червонокачанної капусти. Можливі у першій половині дня і посіви у відкритий ґрунт, але тільки якщо підходяща для цього погода.

Проведіть обробку рослин від грибка, якщо потрібно внести кореневі добрива. Посійте однорічні квіткові культури та декоративно-листяні.

28 лютого

День, коли краще нічого нового не сіяти. Перевірте, в якому стані плоди у сховищі, чи немає екземплярів, що підгнили. Якщо такі знайшли, їх треба відразу видалити, щоб вони не заразили решту.

Подумайте про птахів — садових помічників, які влітку прилітатимуть у садок та очищатимуть його від шкідників. Взимку їх потрібно підгодувати, тому наповніть годівниці зерном та сушеними ягодами. Якщо помітили на деревах морозобоїни, їх потрібно акуратно очистити від кори та обробити садовим варом. Такі тріщини з'являються під впливом снігу, що тане, і дуже шкодять деревам.