Посівний календар городника і садівника на вересень 2021

2021-09-15

Спекотне літо з високими температурами і теплими ночами вже позаду, але це не означає, що для дачника сезон закінчився. У вересні ще досить клопоту в городі, квітнику, саду, які слід завершити. На початку осені дні ще досить теплі, але ночі вже холодніші, йдуть проливні, холодні дощі, а світловий день стає коротшим. Значить потрібно встигнути виконати всі роботи, поки стоїть суха і тепла погода.

У городі продовжуйте збирати урожай, робити з нього всілякі заготовки, щоб взимку було чим поласувати. Іншу частину плодів пора закласти, щоб зберігалися. Також зараз потрібно подбати про грядки, які спорожніли: їх перекопують, удобрюють, на деяких висаджують культури під зиму.

Плодові дерева, які ще плодоносять, теж потребують догляду. Потрібно вчасно зривати плоди, щоб вони не гнили і не опадали самі. Час прибирати під деревами листя, оскільки воно може бути рознощикам інфекцій. Також слід підготувати рослини до зими: потрібно оглянути стовбури дерев, чи немає на них пошкоджень. І якщо є, стовбури обробляють, щоб в зиму рослини увійшли здоровими і вдало її пережили. Восени також актуальною буде побілка стовбурів для захисту.

У вересні можна висаджувати багаторічні квіти під зиму, викопувати цибулини і бульби квітів, готувати квітник до зимівлі. Ще багато роботи попереду дачникам у вересні. Щоб зовсім не збитися з ніг, а розпланувати роботи наперед, скористайтеся місячним календарем городника і садівника на вересень 2021. Докладні рекомендації на кожен день місяця допоможуть зрозуміти, коли краще копати картоплю, а коли - доглядати за плодовими кущами і деревами.

1 вересня

Оскільки початок вересня зазвичай досить теплий, а Місяць знаходиться в Раку, можна ще висівати різні культури, щоб до холодів вони встигли дати урожай. Так, посійте кріп, селеру, спаржу, чабер, шпинат. Швидкозростаючі культури встигнуть до кінця місяця ще дати урожай. А якщо переживаєте, що вночі рослини можуть замерзнути, проведіть посів у будинку, вирощуючи зелень на підвіконні.

Можна сіяти і овочі: томат, перець, капусту, огірки. Відповідний період, щоб посадити нові саджанці на ділянці: грушу, виноград, сливу, шипшину. Посадіть під зиму суницю садову. Садіть під зиму багаторічні квіти, а із кімнатних — агаву, гастерію, аїр.

Не варто зараз використовувати на рослинах отрутохімікати і викопувати коренеплоди, щоб вони не були водянистими.

2 вересня

Крім посадок, які можна продовжувати, як і раніше, рекомендується провести й інші роботи. Замочіть насіннєвий матеріал, які плануєте ще висівати на підвіконні або в закритому ґрунті.

Розгорніть ґрунт під рослинами, полийте їх. Внесіть під корінь і по листу підгодівлі — восени рослини теж їх потребують. Закладіть на компост відходи, а також займайтеся консервацією, заморожуванням ягід і овочів, приготуванням з яблук, томату, винограду соків.

3 вересня

Усе ще не дозволяється викопувати картоплю і коренеплоди, щоб вони не були водянистими, а також не відправляйте їх на зберігання. Заборонені обробки хімікатами, якщо шкідники здолали рослини, можна вдатися до народних засобів.

Посадіть саджанці малини, смородини, інших ягідних кущів, а також можете поки підготувати ями під саджанці, а посадку провести в інший час. Для підгодівлі використовуйте органіку або мінеральні добрива. Посадіть і декоративні кущі, троянди, бульбоцибульні квіти. Продовжуйте посів зелені, овочів, які швидко ростуть.

4 вересня

У знаку Лев не найсприятливіші дні для посадок у вересні. Зараз краще присвятити себе хобі або просто відпочити з сім'єю. Але якщо ви запланували попрацювати на ділянці, тоді краще нічого не садити, а навпаки — збирати урожай. У вересні його предостатньо, потрібно вчасно зібрати плоди, перебрати, щоб викинути підгнилі. Здорові і цільні плоди відправте у підвал або зробіть консервацію на зиму.

Викопайте бульби і цибулини квітів, збирайте насіння лікувальних трав, плоди на насіння. Займіться формуванням крони, видаліть зайві пагони. Також можна зрізати квіти — так вони будуть довше зберігати первісний вигляд.

5 вересня

Посадіть дерева та кущі, які будуть вирощуватися в якості декорування ділянки. Наприклад, добре під зиму садити хвойні культури — тоді навесні вже будуть помітні молоді гілочки хвої. Але можна посадити і листяні, які вирощуються не для плодоношення, а для цвітіння.

Збирайте врожай і насіння на насінники, зокрема і викопуйте картоплю. Уже можна обробляти проти шкідливих комах рослини. А ось вносити добрива і поливати поки не слід, дочекайтеся більш підходящого для цього знаку. Місячний календар садівника на вересень рекомендує видаляти суху поросль, зробити обрізання. Щоб повільніше ріс, косіь газон. Слушна нагода, щоб зайнятися заморожуванням, сушінням та консервуванням врожаю.

6 вересня

Діва — знак, який не підходить для посадок овочів, зате можна садити квіти. Квіткові культури будуть радувати рясним і красивим цвітінням, тому займіться посадками багаторічників. Також цей час для кімнатних рослин: циссус, філодендрон, драцена, аукуба.

Небажано зараз замочувати насіннєвий матеріал для майбутніх посадок, а також діставати квашену капусту. Можливий посів кропу, петрушки, артишоку для вирощування вдома. Вдалою вийде консервація, соління, сушка ягід, овочів і фруктів.

7 вересня

Займіться заготівлею коренів лікувальних трав, збирайте урожай всіх культур, в тому числі, копайте картоплю і закладайте плоди в підвал для зберігання. Корисним зараз буде підживлення калієм, тому підгодуйте рослини, які залишаються зимувати, зокрема, дерева і кущі. Інші підгодівлі теж будуть корисні. Пікіруйте і пересаджуйте в теплицю розсаду — вона швидко оговтається і піде в ріст. Дозволяється поливати рослини, а дерева і кущі — обрізати, проводячи санітарну чистку.

Все ще не варто сіяти овочі, якщо не хочете, щоб урожай вийшов несмачним. Насіння замочувати теж не варто.

8 вересня

А ось Терези — відповідний знак, щоб садити не тільки квіти, а й інші культури. Згідно з місячним календарем городника на вересень, такі рослини дають смачні плоди, які можуть довго зберігатися. Самі рослини рідко хворіють і швидко приживаються після пересадки.

Посадіть троянди, інші квітучі чагарники, бульбові квіти, а також рослини, які в'ються, пряні трави. Посійте насіння гороху, цибулі, томату, огірків, щоб вирощувати в закритому ґрунті. Підготуйте ями під саджанці, а якщо вони вже готові, посадіть абрикос, персик, сливу, грушу. Із кімнатних добре будуть рости азалія, целозія пір'яста, лілія.

9 вересня

Дозволяються й інші роботи в Терезах, крім посадок. Можете вкорінювати живці, обрізати дерева і кущі, щоб омолодити і очистити крону. Полийте рослини, які ще ростуть на ділянці, внесіть під них добрива. Викопайте коренеплоди, перегляньте і покладіть їх на зберігання. Збирайте насіння, зрізайте для букетів квіти — так вони довше простоять і будуть свіжими.

Вкрай небажано зараз обприскувати проти совок, кліщів, інших шкідників і грибка, а також робити щеплення.

10 вересня

Скорпіон — ще один із родючих знаків. Дає потужні рослини зі смачними і ароматними плодами. Самі рослини виходять досить стійкі до перепадів температур, посухи та хвороб.

Тому можна висаджувати розсаду овочевих в теплицю або, якщо дозволяє клімат, у відкритий ґрунт. Посадіть озимий часник, посійте петрушку, цибулю, кріп. Збирайте врожай, який вже дозрів, відправляйте його в підвал, але перед цим потрібно перебрати і викинути підгнилі плоди.

11 вересня

У Скорпіоні не можна копати картоплю, розмножувати багаторічні рослини діленням коренів і обрізати кущі та дерева.

Поливайте зростаючі на ділянці рослини, вносіть кореневе і позакореневе підживлення. Садіть під зиму квіти, особливо троянди та інші, у яких є шипи. Якщо заздалегідь підготували яму, посадіть саджанці смородини, малини, яблуні, персика. Збирайте і сушіть лікувальні трави.

12 вересня

Не найкращий для посадок знак, за місячно-посівним календарем на вересень, Стрілець. Насіннєвий матеріал швидко зійде, але врожаю буде мало, тому садити можна хіба що швидкозростаючі культури. Посійте капусту, м'яту, спаржу, фенхель.

Також можна садити виноград, суницю, а з кімнатних — шефлеру, кімнатний лимон, фікус. Не можна зараз поливати рослини, а обрізка може завдати шкоди, оскільки рослини зараз дуже чутливі. Якщо нанести механічні пошкодження, рани будуть довго гоїтися.

13 вересня

Посійте під зиму газон, косіть на сіно траву, коліть дрова. Збирайте зрілі плоди, викопуйте коренеплоди, картоплю, збирайте лікувальні та пряні трави. Квасьте капусту і яблука, робіть сушку ягід, заморожуйте і готуйте наливки.

На користь буде обробка від шкідників, які у вересні ще можуть пошкоджувати культурні рослини. Перекопайт грядки, що звільнилися, зоріть, щоб підготувати їх до зимівлі. Можна розпушувати, але без поливу, підгортати, видаляти бур'ян (це важливо, щоб навесні він не так швидко розростався).

14 вересня

Пагони кущів і дерев потрібно прикопати, щоб вони вкоренилися. Огляньте стовбури дерев — можливо їм потрібне очищення або побілка. Пристовбурні круги перекопайте і внесіть добрива, але поливати поки не варто. Також не можна проводити всілякі обрізки.

Посадіть під зиму часник і сидерати. Збирайте врожай і насіння, ховайте коренеплоди на зберігання. При необхідності, обприскайте хімпрепаратами від патогенів. Посадіть на клумбі клематиси, викопайте бульби і цибулини квітів, покладіть їх на зберігання.

15 вересня

У середині вересня ще бувають теплі дні, крім того, сіяти насіння можна і в теплиці, тому в Козерозі приходять сприятливі посадочні дні для городника. Сходи хоч і не швидко з'являться, але дружно, а рослини будуть легко переносити перепади температур, рідко хворіти.

Замочуйте насіннєвий матеріал і висівайте боби, капусту, цибулю, кріп, хрін. Посадіть озимий часник. Також посадіть саджанці абрикосу, персика, сливи. У будинку можна посадити драцену, хвойні, фікус. Садіть як однорічні, так і багаторічні рослини.

16 вересня

Зараз не можна робити що-небудь з корінням рослин, тому рихліть землю обережно. Підгодуйте рослини під корінь, на користь буде і позакореневе підживлення. Проведіть обрізку дерев і кущів, підготуйте живці. Покосіть на сіно траву, а також газон. Обробіть хімпрепаратами, щоб захистити рослини від хвороб, трипсів, кліщів.

Збирайте врожай і закладайте у підвал, а також робіть із нього різні заготовки. Збирайте коріння лікувальних трав.

17 вересня

Водолій — знак, в якому краще нічого не садити. Рослини навряд чи дадуть високий урожай, насіння їхнє важко сходить. Але ті, які все ж зійдуть, будуть красиво цвісти. Тому садити можна хіба що декоративні та квіткові культури.

Зоріть грядки, з яких зібраний урожай. Обріжте вуса суниці, сухі і великі гілки дерев, видаліть квітки, які відцвіли. Збирайте врожай овочів, зернових, інших культур. Заготовлюйте квітки і листя лікувальних трав.

18 вересня

Зараз краще не поливати рослини, також негативно позначиться на них підгодівля — можна спалити рослину. Тому продовжуйте займатися грядками і збирати урожай — якщо ви добре попрацювали влітку, зараз у вас його повно.

Робіть заморозки фруктів і ягід, сушіть, квасьте капусту, робіть соки. Проведіть формуючу обрізку, викопайте цибулини і бульби, щоб відправити зберігатися.

19 вересня

А ось у Рибах, за місячним календарем городника на вересень, знову можна садити багато культур. Плоди таких рослин не будуть довго зберігатися, але виходять соковиті і смачні, їх відразу потрібно вживати.

Замочіть насіння, пересадіть розсаду в теплицю. Підготуйте грядки для посадок під зиму, посійте сидерати. Посадіть троянди, багаторічні квіти, малину, виноград, ожину. Поливати рослини і удобрювати потрібно обережно, щоб не перегодувати. Покосіть газон.

20 вересня

Зараз вкрай небажано використовувати хімікати для обробки рослин. Поливати потрібно без фанатизму, а також вносити добрива, щоб не нашкодити. В іншому — продовжуйте ті роботи, що і раніше. Збирайте врожай і висівайте насіння нових, особливо, якщо збираєтеся вирощувати їх у теплицях. На підвіконні можна посіяти зелень.

Посадіть чагарники і дерева, на кшталт сливи, малини, аґрусу. Посійте сидерати і зробіть грядки для цибулі, часнику під зиму. Збирайте листя лікувальних трав.

21 вересня

У Повний Місяць, особливо в знаку Овен, небажано щось сіяти. Та й інші роботи з рослинами потрібно звести до мінімуму. Можна зайнятися порожніми грядками — їх під кінець вересня вже достатньо. Перекопайте їх, зберіть рослинні залишки, можливо, внесіть органічні добрива.

22 вересня

У Овні теж краще нічого не садити — рослини будуть слабкі і погано давати плоди. Замініть ґрунт у горшкових рослинах, перекопайте грядки, зоріть. Видаліть бур'яни, прорідіть густі сходи.

Обріжте гілки, зробивши санітарну обрізку, а також видаліть зайві суничні вуса. Можна обробляти хімзасобами проти хвороб. Збирайте плоди, копайте картоплю, якщо вирощуєте пізні сорти, закладайте все це на зберігання.

23 вересня

Сушіть ягоди, фрукти, заморожуйте, робіть наливки з винограду й інших ягід. Збирайте лікувальні трави і сушіть теж. Копайте картоплю, збирайте зрілі плоди інших культур.

Обріжте кімнатні рослини, щоб зупинити їхнє зростання, а також дерева і кущі. Якщо потрібна підгодівля, використовуйте тільки сухі добрива. Не робіть пікіровку, пересадку, не можна поливати.

24 вересня

Як свідчить місячно–посадковий календар садівника, у Тельці можна садити багаторічники. Тому осінні посадки саджанців абрикоса, персика, черешки, яблуні, малини потрібно проводити зараз.

Також можна полити, а потім розпушити землю, але так, щоб не чіпати коріння. Покосіть траву, підготуйте коріння лікувальних трав. Внесіть органіку в ґрунт, видаліть бур'ян. Пересаджувати рослини поки не рекомендується.

25 вересня

Посадіть під зиму цибулю і часник. У теплицю пересадіть культури для дорощування (броколі, цибулю), а також посійте зелень, щоб у холодну пору поласувати вітамінами. Удобрюйте і поливайте рослини, видаляйте бур'яни.

Посадіть багаторічні квіти, кущі троянд. Збирайте врожай на грядках і в саду, робіть соління, заморожуйте.

26 вересня

Зараз краще відмовитися від активних посадок на зиму, а зайнятися чимось іншим. У Близнюках не всі культури будуть добре рости і плодоносити.

Поливати теж не можна, тому підсапуйте і рихліть по сухому. Прорідіть сходи, видаліть бур'яни. Обприскайте, якщо треба, проти совок, кліщів, гнилей. Збирайте плоди і відправляйте у підвал, косіть на сіно і газонну траву. Наколіть дрова про запас. Викопайте бульби і цибулини.

27 вересня

Не робіть пересадку і пікіровку, а також не поливайте. Посадіть рослини з кучерявими пагонами на клумбі або в теплиці. Збирайте плоди ягід, фруктів, овочів, закладайте в погріб, робіть консервацію і соління. Збирайте насіння лікувальних трав. Покосіть газон і обробіть рослини препаратами, які захищають від шкідників, адже вони можуть завдавати шкоди навіть в таку не дуже теплу пору. Побіліть на зиму дерева.

28 вересня

Посійте в закритому ґрунті редис, боби, диню, суницю. В домі посадіть аспарагус, пір'ясту пальму, ціанотіс. Зберіть урожай зернових, закладіть на зберігання картоплю, овочеві. Робіть заготовки: сушіть, квасьте, заморожуйте.

Перекопайте порожні грядки, очистіть їх від рослинних залишків, підготуйте грядки для підзимніх посівів. Видаліть бур'яни і викопайте цибулини з бульбами у квітнику.

29 вересня

Саме час сіяти культури, які хочете виростити в домі або теплиці — в Раку місячно-посівний календар на вересень радить садити практично всі культури. Посійте капусту, кабачки, огірки, томат, перець, прянощі і зелень. Посадіть саджанці груші, винограду, сливи, смородини. На клумбі — посійте багаторічники, посадіть троянди, а в будинку — аїр, хавортію, гастенію.

Не можна застосовувати отрутохімікати на рослинах, прибирати в підвал корене– і бульбоплоди, а також діставати капусту з бочки.

30 вересня

Посадіть бульбоцибульні, декоративні та кущі троянд. Збирайте плоди ягід і фруктів - їх можна закладати в підвал, а от бульбоплідні і коренеплідні — не можна. Проведіть полив рослин, внесіть органіку або мінеральні добрива. Соліть і сушіть на зиму, консервуйте, заморожуйте ягоди й овочі, робіть сік.

Посійте швидкозростаючу зелень у теплиці або на підвіконні, пересадіть у закритий ґрунт рослини, щоб доростити їх.