Посівний календар городника і садівника на травень 2021

2021-04-23

У травні навіть у північних областях України встановлюється тепла погода, і хоча вночі на початку місяця можливий ризик заморозків, вдень тепло і сонячно. У теплицях вдається збирати перший урожай, а на грядки — висадити розсаду або посіяти насіння теплолюбних культур.

В саду теж вистачає турбот. Шкідники і різноманітні грибки з приходом тепла активізуються і атакують культурні рослини. З ними потрібна ефективна боротьба. Тривають посадки саджанців кущів і дерев, посів квітів, розмноження багаторічників. Крім того, вже зростаючим рослинам потрібен догляд у вигляді поливу, внесення добрив, підгортання і прополки. Усі ці роботи можна розпланувати на місяць вперед, заглянувши в місячний календар городника і садівника на травень. Місяць значно впливає на все живе, зокрема і на рослини. Культури добре ростуть, якщо садити їх у певні знаки Зодіаку. В інші дні навпаки — бажано нічого не робити і відпочивати.

1 травня

Козеріг налаштовує на те, щоб висаджувати багато культур. Якщо вам важливіша якість плодів, а не їхній розмір, сміливо садіть культури зараз. Урожай вдасться зібрати непоганий, він буде довго лежати і не псуватися. Також із плодів можна буде зібрати насіння високої якості, яке добре буде сходити в наступні роки.

Якщо погода сприяє, посійте насіння томату, броколі, редису, гарбуза. Із саджанців посадіть яблуню, абрикос і смородину, а із квітів — ірис. Віялові пальми, лапідарію і фікус — ті рослини, які варто посадити як вазони.

У цілому, дозволяються багато городніх та садових робіт. Але не можна робити маніпуляції, які пошкодять коріння рослин.

2 травня

Не бажаєте зараз займатися посадками? Можна виконати безліч інших робіт. Так, якщо зараз підгорнути сходи, видалити бур'яни, вони ще довго не турбуватимуть ваші грядки. Обробіть рослини хімзасобами для захисту, полийте рослини.

Приживеться в саду аґрус, абрикос, вишня, а на клумбі можна пересадити рослини з ослабленою кореневою системою. Не завадять різноманітні підгодівлі, які навесні особливо важливі. Посадіть картоплю, коренеплоди, цибулю. Із домашніх робіт вибирайте не дуже складні, наприклад, прибирання або прання.

3 травня

Водолій — знак безплідний. За місячним календарем городника на травень зараз краще майже нічого не сіяти, а також виключити полив і внесення добрив. Але якщо погода видалася підходяща, можна зорати ґрунт, підгорнути, прорідити загущені сходи.

Зробіть санітарну обрізку, якщо крона дерев дуже густа — це може привести до грибкових хвороб у майбутньому. Ефективною буде обробка препаратами для захисту від патогенів.

4 травня

Видаліть на ділянці хворі багаторічні рослини, ті, які не пережили зиму. А у здорових прорідіть крону. Доглядайте за зростаючими на грядці овочами і зеленню. Можна обприскати рослини, щоб їх не з'їли шкідники і щоб не вразив грибок. Якщо потрібно, допускається посадка цибулі. А з кімнатних — пересадка алоказії, драцени, калатеї.

Все ще не підгодовуйте рослини і не саджайте нічого нового.

5 травня

У Рибах можна висаджувати практично всі культури. Урожай такі рослини дають дуже високий, самі вони виходять міцні і кремезні. Однак закласти на тривале зберігання плоди не вийде.

Посійте насіння баклажану, редьки, гарбуза, огірків, томату, цвітної й пекінської капусти, кабачків. Із зелені посійте спаржу, кріп, базилік, крес–салат, а з квітів — гвоздику і шавлію. Можна посадити і нові саджанці на ділянці, наприклад, грушу, виноград, сливу.

Добре зараз пересадити на ділянку підрослу розсаду, садити картоплю, якщо не встигли ще цього зробити раніше. Можна нарешті поливати рослини з розпушуванням.

Не можна обрізати рослини, обробляти їх препаратами для захисту, проводити підживлення, щоб не утворилися грибкові інфекції.

6 травня

Поливати рослини можна, але акуратно, щоб не залити їх. Велика ймовірність, що рослини можуть захворіти. Це стосується і внесення добрив. Але дотримуючись норм виробників добрив, підгодувати рослини можна.

Висівайте будь-які культурні рослини, які бажаєте виростити. Сьогодні все сприяє тому, щоб рослини виросли міцними і дали хороший урожай. Це стосується як овочів, так і польових культур, квітів, багаторічних рослин. Можна зайнятися домашніми справами, прибиранням, але не випіканням тіста.

7 травня

Не бійтеся садити улюблені овочеві, квіткові культури, багаторічники. Такі рослини в майбутньому рясно плодоносять, а самі плоди виходять смачні і соковиті. Посадіть виноград, аґрус, смородину і суницю. Будь-які посадки в саду будуть успішні. Ті дерева і кущі, які вже є, підгодуйте під корінь і по листу.

Посійте зелені і овочеві культури, пересадіть на грядки розсаду, яку вирощували в теплиці або дома. Посадіть на клумбі однорічні квіти, підготуйте живці для щеплень. Як і дерева, квіти можна підгодувати, полити, але не рясно, кімнатні вазони. Газонну траву підстрижіть.

У будинку не починайте масштабних робіт: можна зайнятися рукоділлям, пересадити вазони, відпочити.

8 травня

Посаджені в Овні рослини виходять кволими, слабкими, плоди на них погано зав'язуються. І хоча сходи швидко порадують, урожай буде нижчим за очікуваний, а плоди — погано зберігатися. Можна посіяти хіба що культури, які швидко ростуть і нарощують зелену масу. Так, посійте кріп, петрушку, салат, люцерну.

Зате дозволяється обрізати дерева, кущі, кімнатні рослини, щоб призупинити їхнє зростання. Для підгодівлі вибирайте суху форму добрив. Не робіть пікіровку, пасинкування і не пересаджуйте рослини. Полив теж потрібно виключити.

9 травня

Овен, за місячним календарем городника на травень - дуже сухий знак, тому все, що пов'язано з рідиною, поки проводити не можна. Тому небажані поливи, підгодівлі рідкими добривами, обприскування дерев. Це період для наведення порядку на ділянці. Можна видалити сухі і хворі рослини, обрізати вазони, якщо потрібно призупинити їхнє зростання.

Можете прополоти і прорідити густі сходи. Посійте швидкозростаючі культури, наприклад, салат, редис, пекінську капусту, кріп. Сіяти квіти не рекомендується, а зрізати для букета — можна. Рутинні домашні справи теж краще відкласти. Відпочиньте самі і дайте відпочити рослинам.

10 травня

Телець підходить для того, щоб садити зараз повільнозростаючі, багаторічні рослини. Якщо ви хотіли посадити на ділянці нові саджанці, саме час це зробити. Рослини хоч і будуть нешвидко рости, але виходять міцні, дають багатий урожай, який може довго зберігатися. Рослини формують багато пагонів і красиві квіти. Тому садіть не тільки дерева, а й багаторічні квіткові культури.

Можна замочити насіння і нарешті полити рослини. Але остерігайтеся при цьому пошкодити коріння, так як воно зараз чутливе. Косіть траву, робіть обрізку, щоб пагони краще росли, прищипуйте рослини. Не варто поки рихлити ґрунт і пересаджувати рослини — як уже зазначалося, коріння зараз дуже чутливе.

11 травня

У Новий Місяць, хоч він і знаходиться у сприятливому знаку, небажані різні посадки і посіви. Можна зробити собі вихідний від городніх справ, або, якщо дуже потрібно, видаліть бур'ян, проведіть обприскування від попелиці, кліщів, різних мух. Можна також вирізати поросль і видалити хворі пагони.

Допускається легкий полив, але якщо можливо, обійдіться без нього.

12 травня

Слушна нагода для нових починань як на ділянці, так і в домі. Давно планували ремонт? Сміливо починайте його робити. Хотіли посадити на ділянці нові рослини або пересадити старі — зробіть це сьогодні.

У городі посадіть пізні сорти картоплі, посійте моркву, буряк. Пересадіть розсаду капусти і селери. На клумбі посадіть гладіолус, гіацинт, чорнобривці, крокус.

13 травня

У Близнюках можна садити не всі, але є деякі культури, які будуть добре рости. Це кучеряві і такі, у яких є вуса. Посійте суницю, диню, горох, квасолю, а з квітів — ампельні й інші зі звисаючими стеблами. Справа в тому, що посаджені зараз рослини не сформують міцне, прямостояче стебло.

Поливати рослини поки не можна, тому розпушування робіть по сухому. Можна обприскати рослини засобами захисту, прорідити їх, видаляти бур'яни. Щоб газон повільніше відростав, пострижіть його.

14 травня

У травні крім посадок вистачає й інших занять навколо будинку. Тому можна приділити час вже зростаючим культурам. Обробіть рослини від грибка, кліщів і гусениць. Займіться формуванням і санітарним чищенням кущів і дерев. Якщо вдалося отримати перший урожай картоплі, закладіть у погріб або підвал для зберігання.

Квіти легко транспортуються і довгий час порадують у букеті. З домашніх справ можна зайнятися випічкою.

15 травня

Хочете отримати смачні і соковиті плоди? Тоді посійте улюблені культури в Раку. Рослини виростають міцні, дають багатий урожай, але через те, що плоди дуже соковиті, їх не можна закласти на тривале зберігання.

Зараз найбільш сприятливі дні для посадок винограду, груші, горобини, малини, суниці. На клумбі посійте фіалку, хризантему, гвоздику, айстру. Посійте жито, соняшник, зелень, кабачки, огірки, патисони, солодкий перець, кукурудзу.

Кімнатні рослини укореніть, пересадіть або посадіть нові. А ті, що ростуть на вулиці, полийте, розпуште землю, зробіть щеплення. Підгодуйте рослини мінералкою або органікою. А ось обприскування хімзасобами робити не можна, як і викопувати коренеплоди.

16 травня

Замочіть, щоб швидше наклюнулося, насіння. Підгодуйте рослини, внісши під корінь мінералку або органіку — підгодівля навесні дуже важлива для вегетації. Можна розпушити ґрунт і поливати, прищеплювати. Посійте овочі, квіти, жито, пшеницю - все, що бажаєте виростити в цьому році.

Посадіть яблуню, калину, суницю, смородину. Пересадіть кімнатну агаву, каланхое, гастенію. Не використовуйте на рослинах хімікати.

17 травня

Не плануйте масштабні починання по дому. Можна зайнятися улюбленим хобі або рукоділлям. Полийте вазони та рослини на вулиці, розпуште ґрунт. Посійте кабачки, гарбузи, патисони, огірки, пересадіть розсаду. Внесіть будь-які потрібні добрива під рослини.

Можна поливати, а ось обробляти рослини від хвороб небажано. В крайньому випадку вдайтеся до народних методів, що не містять хімії.

18 травня

У Левові місячний календар садівника на травень не рекомендує нічого садити. Саме час відпочити і набратися сил на майбутні роботи на ділянці.

Єдине, що допускається, це посадка рослин, плоди з яких ви не збираєтеся знімати, тобто, для прикраси ландшафту. З іншого: зорайте землю, видаліть бур'яни, підгорніть грядки, проведіть заготовку сіна. Масштабних робіт не плануйте.

19 травня

Ще один день для відпочинку і сім'ї. Можна зайнятися улюбленим хобі, рукоділлям, приготувати смачний обід для всієї сім'ї. Що ж стосується городніх робіт, краще нічого грандіозного не затівати. Очистіть ділянку від бур'яну, прорідіть занадто густі сходи, підгорніть їх. Допускається обробка хімзасобами для захисту рослин.

20 травня

Для любителів вирощувати на клумбі гарні однорічники Діва дає «зелене світло». Саме під цим знаком посіяні квіти будуть трохи дрібні, але красиві. Посіяні овочі нарощують міцний корінь, легко переносять скачки температур, але урожай дають не надто багатий. Самі плоди виходять не дуже соковиті. Насіння замочувати теж небажано.

Тому посійте на ділянці однорічні квіти, чагарники, які в майбутньому порадують приємним цвітінням. Пікіруйте рослини, пересаджуйте, розмножуйте багаторічники відводками, вносьте добрива.

21 травня

З квіткових посійте айстру, гвоздику, волошки, примулу, незабудку й інші, які хочете бачити на клумбі. Можлива посадка і кімнатних рослин: драцени, циссусу, аукуби. Садіть і чагарники, на плодоношення яких не будуєте плани, але хочете побачити красиве цвітіння.

Час, щоб підгодувати рослини будь-якими добривами, включаючи калій. Можна прополоти город, зорати, підгорнути грядки. Можливе викопування цибулинних.

22 травня

Якщо хочете, щоб урожай міг довго зберігатися, а самі плоди були смачні і великі, посадіть рослини в Терезах.

Посадіть абрикос, грушу, калину; посійте гвоздику, клематис, дельфініум, примулу, хризантему. Можна сіяти і овочі, наприклад, гарбуз, кукурудзу, редьку, капусту, перець, огірки і патисони. Підгодуйте, якщо потрібно, рослини, полийте їх із розпушуванням ґрунту. Обприскувати рослини не можна, як і прищеплювати.

23 травня

Час, щоб поливати рослини, косити траву, забезпечити догляд кімнатним рослинам і зрізати квіти для букетів. Можна посадити плодові та ягідні культурні рослини.

Сійте овочеві культури, адже їхні плоди вийдуть смачні, будуть добре зберігатися. Омолодіть крону багаторічників, прищипніть гілки. У домі можна затіяти легке прибирання, розкласти речі по місцях.

24 травня

Посадочні дні в травні найбільш сприятливі в Скорпіоні. Насіння, якщо його зараз посіяти, швидко дасть сходи, рослини вийдуть міцні. Урожай буде багатий, добре зберігатися, а плоди — мати насичений смак.

Посійте кукурудзу, люцерну, базилік, гірчицю, шпинат, огірки, баклажани, баштанні культури. Посадіть саджанці кісточкових, посійте жоржини і гладіолуси. Час садити і кімнатні рослини, сіяти зелень.

Щоб трава не так швидко відростала, посійте газон. Не можна робити обрізку, пересадки теж виключіть.

25 травня

Вдалими будуть прополка і оранка землі, розпушування та обробка засобами для захисту. Замочіть для подальшого посіву насіння, покосіть газонну траву (так вона буде повільніше відростати). При бажанні, можна ще садити картоплю, наприклад, на місці раніше викопаної. Посійте буряк, моркву, огірки, томат. Проведіть підгодівлю вирощуваних культур.

Полийте квіти (як у квітнику, так і домашні), закладіть бульби і цибулини квітів на зберігання.

26 травня

У Повний Місяць посадки небажані. Дайте рослинам і собі відпочинок. Можна прополоти міжряддя, підгорнути, прорідити занадто густі сходи. Займіться домашніми справами, легким прибиранням, випічкою.

Можна збирати насіння і рихлити землю навколо рослин.

27 травня

У Стрільці садити можна не все: рослини швидко ростуть, але не дають бажаний урожай. Посадіть декоративні та квітучі рослини, щоб швидше побачити їхнє цвітіння. Також посадіть швидкозростаючі культури.

Перекопайте ґрунт, підгорніть і прорідіть сходи, пасинкуйте. Можна обприскати засобами для захисту від грибка, попелиці, мушок, кліщів. Посадіть саджанці кісточкових культур. Не можна зараз поливати і обрізати рослини.

28 травня

У Козерозі саджайте ягідні і плодові культури — вони будуть довго і рясно плодоносити. З овочів посадіть картоплю, коренеплоди, цибулинні, зернові, горох, боби.

Пересадіть квіти з ослабленою кореневою системою, підгодуйте їх під корінь і по листу. Масштабні домашні справи не розпочинайте, тільки такі, які зможете сьогодні і закінчити.

29 травня

Садіть багаторічники: дерева і кущі підуть у ріст, рясно і тривалий період часу будуть плодоносити навіть в посушливих і холодних умовах. Сійте овочі, зелень, польові культури, квіти.

Можна полоти, підгортати, підгодовувати рослини всілякими добривами. Косіть траву і прищеплюйте дерева.

30 травня

За місячним календарем городника на травень у Водолії потрібно трохи перепочити. Більшість культур краще не садити, оскільки вони вийдуть хворобливими і будуть погано плодоносити. Але можна висіяти квіти, якщо бажаєте отримати цікаве цвітіння. Часто в таких випадках виростають незвичайні екземпляри.

В іншому, займайтеся звичними городніми справами. Не можна тільки поливати і вносити добрива, щоб рослини не спалити.

31 травня

Небажані посіви, внесення добрив і поливи. Але можна підгортати грядки і проріджувати сходи. Укореніть і пересадіть вазони, обробіть хімзасобами рослини, щоб їх не вразили патогени.

Можна зайнятися формуванням крони, видаляти пагони і хворі рослини.