Посівний календар городника і садівника на березень 2021

2021-02-18

У перший місяць весни дні стають довшими, температура повітря підвищується, хоча і можливі снігопади та морози. Однак городники поспішають почати дачний сезон. Більшість культур вже посіяно на розсаду або в теплицю ще в лютому, однак в березні посіви і посадки тривають, а разом з ними й інші роботи в саду та на городі.

У зв'язку із цим багато хто задається питанням: як всі роботи рівномірно розподілити, щоб встигнути зробити заплановане на місяць? У цьому допоможе місячний календар городника на березень. Відомо, що Місяць впливає на різні процеси на Землі, зокрема і на розвиток рослин. Залежно від фази Місяця і знаку Зодіаку, в якому вона знаходиться, можна або не можна проводити конкретні городні роботи. Погортавши календар, ви легко розплануєте роботи в саду і на городі на цей місяць, а також виділите дні відпочинку.

1 березня

В Терезах можна садити коренеплоди чи бульби. Також будуть активно рости посаджені бобові, зелень. Посадіть бульбові, кучеряві квіти. В саду, якщо погода дозволяє, почніть санітарну обрізку зимуючих культур. А якщо на вулиці ще холодно, проведіть обрізку рослин, що знаходяться в домі.

У теплиці просапайте грядки, внесіть органіку як добриво. Не можна поливати і робити що-небудь з їхнім корінням рослин.

2 березня

Проводьте ті ж роботи, що і раніше: доглядайте за грядками в теплиці, обріжте хворі пагони. Проведіть підгодівлю органікою, садіть коренеплоди. Посійте рослини, що дають плоди під землею: редис, буряк. Із зелені посійте шпинат, щавель, гірчицю. Із квітів — настурції, примулу, маргаритки на розсаду. Не проводьте поливи і не зачіпайте корені.

3 березня

Посадочні дні в березні приходять з переходом Місяця у знак Скорпіона. Садіть культури, які ви хотіли б виростити — вони вийдуть сильними, стійкими до хвороб. Якщо бажаєте зібрати багатий урожай зі смачними плодами — сміливо починайте садити і сіяти овочі, квіти й ін.

Так, можна замочити посівний матеріал, сіяти його, поливати рослини, проводити підживлення по кореню. У теплиці приберіть бур'яни, розпушіть землю, але так, щоб не зачепити коріння. Обробіть рослини розчинами проти грибку, попелиці, павутинного кліща.

Не обрізайте дерева і кущі, збирати коренеплоди і проводити поділ коренів теж не можна.

4 березня

Все ще сприятливий день, щоб активно попрацювати на благо майбутнього врожаю. Посіяні зараз овочі дадуть якісні плоди, які будуть довго зберігатися. Можна сіяти культури на якісне насіння. Висівайте бобові, цибулю, редьку, зелень.

Проведіть кореневі підгодівлі органікою, поливайте рослини, але в міру, очистіть їх від бур'янів. Рослини в теплиці і вдома обприскайте від попелиці, павутинного кліща, грибкових хвороб. Щоб призупинити ріст пагонів, обріжте їх.

Санітарна обрізка, пікіровка, пересадка бульб — все це не піде на користь рослинам.

5 березня

Хочете виростити квіти і чагарники, які порадують рясним цвітінням в майбутньому? Тоді сійте їх у Стрільці. Будуть швидко рости і посіяні зараз лікувальні трави, можлива посадка картоплі, бобових, зелені. Пересадіть кімнатний фікус, декоративний виноград.

Обробіть ґрунт: перекопайте, підгорніть, розрихліть ґрунт. Обприскайте рослини від паразитів, які можуть завдати шкоди. Поливати рослини можна в міру, не прищеплюйте, не робіть формуючу обрізку.

6 березня

Садіть швидкозростаючі овочі та лікарські трави. Посійте селеру і спаржу, посадіть цибулю, солодкий перець, боби. Садіть домашній лимон і сансевієрію. Висаджуйте у ґрунт, якщо можливо, живці та саджанці плодово–ягідних культур.

Якщо з'явилися симптоми захворювань рослин або їх вразили трипси, білокрилки, саме час обприскати розчинами хімпрепаратів. У теплиці доглядайте за підрослими сіянцями. Підживлення вносьте у ґрунт, використовуючи органіку. Поливати і робити формуючу обрізку не потрібно.

7 березня

У Козерозі місячний календар на березень радить зайнятися насінням. Якщо плануєте закладати урожай на зберігання або вирощувати культури на насіння, садіть їх зараз. Так, саме час посіяти цибулю і часник, зелень. У прогріту землю садіть іриси, а в теплиці — горох, гіркий перець, ріпу.

В саду прищеплюйте, займіться формуючою обрізкою. Можна полити рослини з подальшим розпушуванням, але так, щоб коріння не постраждали. Вносьте органіку в ґрунт і обприскуйте рослини від паразитів. Не робіть пікіровку і прищіпку.

8 березня

Посадіть культури, які плануєте довго зберігати. Плоди у таких рослин вийдуть хоч і не дуже великі, але смачні. Сходи таких рослин можуть з'явитися із запізненням, але будуть дружними. Рослини, якщо посадити їх зараз, виростають міцними і здоровими, з імунітетом до хвороб.

Займіться розмноженням кімнатних рослин, посійте зелень і зернові. Якщо вже досить тепло, садіть картоплю та інші овочі. Закладайте органіку в компостну яму, обприскуйте рослини від паразитів, висаджуйте багаторічники.

Прищіпка пагонів і пікіровка не підуть зараз на користь, краще відкладіть це заняття.

9 березня

У Водолії не потрібно займатися городом, оскільки великий ризик нашкодити рослинам. Якщо зараз посадити культури, вони погано цвітуть, хворіють і дають поганий врожай. Якщо частина сіянців і приживається, то дуже незначна.

Приділіть увагу ґрунту: перекопайте його, зоріть, обробіть хімпрепаратами, видаліть бур'яни. Обприскайте рослини від паразитів, підготуйте посадковий матеріал, збирайте урожай. Що можна посадити сьогодні, так це цибулинні культури. Не проводьте полив і підгодівлі.

10 березня

Продовжуйте обробляти землю, полоти. Обприскайте рослини хімпрепаратами проти захворювань. Допускається формування крони дерев і кущів, обрізання хворих пагонів. Укореніть або пересадіть абутилон, калатею кімнатну.

Проведіть день у спокої, намагайтеся по мінімуму чіпати рослини.

11 березня

Сприятливі дні для посадки в березні наступають у Рибах. Якщо бажаєте отримати смачний і ароматний урожай, садіть культури зараз. Порадує не тільки смак, але і кількість плодів. Висаджуйте культури, які плануєте консервувати або вжити найближчим часом. Садіть квіти і квітучі чагарники, якщо хочете побачити їхнє пишне цвітіння.

Вносити добрива і поливати потрібно в міру. Рихліть землю, пересадіть кімнатні рослини, зокрема, акваріумні. Відкладіть будь-які обробки хімією і обрізки.

12 березня

Сійте бобові, буряк, мангольд, редьку і редис. Можна посіяти спаржу, хрін, шпинат. Із садових культур посадіть аґрус, сливу, яблуню. Садіть в домі орхідею, пілею.

Пересадіть підрослу розсаду, обріжте кущі і дерева, закладіть органіку на компост. Все ще уникайте хімії при роботі з рослинами. Якщо потрібно, вдавайтеся до народних засобів. Поливайте в міру і не перегодовувати рослини.

13 березня

У молодий Місяць традиційно краще відпочивати. Хоча Місяць і перебуває зараз в Рибах, посадки відкладіть. Можна нарізати живці і садити на укорінення. Закладайте в яму для компосту органіку. В іншому календар городника на березень радить відмовитися від робіт. Відпочиньте і наберіться сил на нові справи.

14 березня

Якщо посадити культури в Овні, вони хоч і будуть швидко рости, але рослини вийдуть слабкими і не дадуть велику кількість плодів. Займіться теплицями: розпуште ґрунт, зоріть землю, розрідіть густі сходи. У горщиках домашніх рослин поміняйте землю, обприскайте від паразитів рослини.

Посійте зелень, яка швидко зростає, обріжте гілки в саду і на кімнатних рослинах. Можливий посів пекінської капусти, базиліка, петрушки, редиски. Не проводьте пікіровку і не поливайте.

15 березня

Приділіть час землі: зоріть або перекопайте її. Можна видалити слабкі пагони, боротися з кліщами та іншими шкідниками на садових і домашніх рослинах. Якщо бажаєте провести мінеральну підгодівлю, робіть це на суху.

Посійте капусту пекінську, петрушку, базилік. Повільно зростаючі рослини поки не висаджуйте, не проводьте поливи. Пікіровку робити сьогодні не бажано.

16 березня

У Тельці можна поливати і робити це рясно. Висаджувати можна багато культур. Не бійтеся, якщо сходи з'являться не відразу — вони ростуть повільно, але дружно. Рослини, посаджені зараз, легко переносять несприятливі умови, рясно цвітуть. Особливо рекомендується садити багаторічники.

Пророщуйте цибулини і насіння, посадіть саджанці та багаторічні квіти. Також продовжуйте доглядати за грядками, підгодовуйте ґрунт. А ось робити будь-які маніпуляції поруч з корінням вкрай небажано.

17 березня

Садіть багаторічні культури: дерева, кущі, квіти. Готуйте насіннєвий матеріал — замочіть його або проростіть. Можна проводити поливи, рихлити землю, але не чіпати коріння.

Пересаджуйте розсаду, вносьте добрива, закладайте органіку в компостну яму. Не проводьте формуючу обрізку, щоб не зашкодити корінню вирощуваних культур.

18 березня

Займайтеся посадками багаторічників. Можна замочити насіння, дістати цибулини, коренеплоди для пророщування. Поливайте рослини, видаляйте непотрібні пагони, закладайте в яму для компосту органічні відходи. Просапайте грядки, але не зачіпайте кореневу систему.

Не варто пересаджувати рослини. Пам'ятайте, що коріння зараз особливо чутливі.

19 березня

У Близнюках не саджайте культури, смак плодів яких для вас важливий. Але рослини, що не потребують міцного стебла, можна посадити. Також це прийнятний час для формуючої обрізки. Допускається висадка кущів і ґрунтових овочів.

Не можна садити трав'янисті рослини і ті, що потребують міцного стебла.

20 березня

Рихліть грядки навколо рослин, але без поливу. Можна формувати крони, садити виткі культури. Пасинкуйте рослини, видаляйте зайві пагони, прищеплюйте. Обприскайте рослини від грибка, а домашні вазони — від павутинного кліща або щитівок.

Посійте мелісу, щавель, капусту, а в саду — клематис і гліцинію. Не пересаджуйте трав'янисті рослини.

21 березня

За місячним календарем городника на березень в Раку висаджують культури, від плодів яких очікується хороший смак і аромат. Такий урожай вживають відразу або консервують, для довгого зберігання він не підходить. Займіться грядками, підгодовуйте рослини, закладайте органіку в яму для компосту.

Якщо погода сприяє, висаджуйте в саду квіти і квітучі чагарники, а також саджайте плодові та ягідні культури. Відкладіть обробку хімікатами і не пересаджуйте дерева.

22 березня

Сійте баклажани, томат, різні види капусти, огірки, гарбуз, горох і нут. Також посійте базилік і кріп, посадіть спаржу і селеру. Замочіть насіння, проведіть ґрунтові підгодівлі, закладіть органіку в компостну яму. Можна розпушувати ґрунт і прищеплювати рослини. Посадіть сливу, яблуню, смородину, а із квітів — айстру, маки. Не використовуйте для обробки хімікати.

23 березня

Проводьте ті ж роботи, що й раніше. Насіннєвий матеріал готуйте до посіву, проведіть ґрунтові підгодівлі, закладайте органічні відходи в яму для компосту. Рихліть ґрунт, очистіть грядки від бур'янів. Вазони укореніть або пересадіть, посадіть в саду саджанці плодових і ягідних культур.

Не пересаджуйте дерева і не використовуйте для обприскування хімічні препарати.

24 березня

У Левові календар садівника на березень рекомендує трохи відпочити. Можна тільки пересадити рослини, у яких потужна коренева система, а також дерева, урожай з яких не плануєте збирати.

Якщо хочеться щось посіяти, вибирайте культури з коротким періодом розвитку. Обробіть рослини від попелиці, павутинного кліща. Не потрібно поки удобрювати ґрунт і поливати рослини.

25 березня

Можливий посів скоростиглих, посухостійких рослин. Допускається посів маків, дельфініуму, а з кімнатних — кали, камелій. Можна робити санітарну обрізку в саду і готувати живці. Грядки, які цього потребують, просапайте, прорідіть, підгорніть. Очистіть від бур'янів ґрунт. Поливати, як і підгодовувати рослини, все ще не потрібно.

26 березня

У Діві рослини активно розвиваються, але чекати від них рясного врожаю не варто. Такі рослини добре цвітуть, але квітки виходять дрібні. Можна садити квіти–однорічники — вони порадують вас гарним цвітінням. Також можна поливати, прополювати рослини. Можлива посадка низькорослих кущів і дерев.

Можна обробляти рослини хімрозчинами, рихлити ґрунт, видаляти непотрібні пагони.

27 березня

Посадки овочів краще перенесіть. Проводьте ґрунтові підгодівлі, доглядайте за грядками, поливайте їх. Можна пересаджувати культури, які посадили в Рибах і Скорпіоні. Також на користь буде розпушування ґрунту, оранка поля.

28 березня

За місячно–посівним календарем на березень 2021 року сьогодні Повний Місяць. Краще мінімізувати роботи на ділянці і відпочити. При сильному бажанні, можна збирати бур'яни на клумбі і в теплицях. Можлива підгодівля мінеральними добривами. В іншому краще перенести роботи на більш підходящі для цього дні.

29 березня

Посадивши в Терезах культури, вони виростають стійкі до хвороб і дають смачні плоди. Однак багатим урожай назвати складно. Можна зайнятися квітником і пересадити бульбові квіти. Можливо розпушування та підживлення рослин.

Обрізайте кущі і дерева, займайтеся розмноженням різних культур, поливайте і доглядайте за сіянцями. Не потрібно поки обприскувати рослини хімпрепаратами і не прищеплюйте їх.

30 березня

Сміливо саджайте пряні, квіткові культури, оскільки Місяць у Скорпіоні. Особливо активно розвиваються рослини, що дають підземні плоди. Закладіть органіку в яму для компосту, удобріть рослини, обприскайте їх від кліщів, попелиці та інших шкідників.

Посійте м'яту, базилік, кінзу, бобові, цибулю. Посадіть коренеплоди, картоплю. В саду саджайте абрикос, яблуню, вишню. Поділом розмножувати рослини не можна, не пасинкуйте їх.

31 березня

Садіть культури, з яких збираєтеся зібрати багатий, смачний урожай. Такі плоди годяться і для довгого зберігання. Готуйте насіння, переносьте розсаду в ґрунт, поливайте культури. Не підстригайте поки дерева і кущі, не проводьте розмноження поділом коренів.