Посівний календар городника і садівника на червень 2021

2021-05-18

Незважаючи на те, що основні посадки проводились протягом весни, влітку в городі і саду все одно багато роботи. По–перше, вже можна збирати перший урожай скоростиглих культур і викопувати ранню картоплю. А на місці зібраного врожаю можна провести нові посіви. По–друге, інші культури, які ще не плодоносять, потребують правильного догляду. У червні досить спекотно, тому потрібно налагодити систему поливу, облаштувати зрошувальні системи або поливати рослини методом дощування, щоб вони не потребували вологи. Активно ведеться боротьба зі шкідниками і грибковими інфекціями, які часто вражають культурні рослини. Для цього недостатньо просто посадити стійкий до хвороб сорт. Потрібно обприскувати рослини засобами захисту.

На початку літа можна висаджувати саджанці дерев і кущів із закритою кореневою системою. Не менш важливі й літні підживлення. Якщо вам здається, що достатньо внести добрива тільки навесні, це помилка. Добрива потрібні протягом усього періоду вегетації для підтримки і нормального розвитку культурних рослин.

Отже, на початку літа роботи на ділянці багато. Потрібно все встигнути зробити вчасно і при цьому не переробитися. Щоб рівномірно розпланувати городні та садові роботи, рекомендуємо скористатися місячно-посівним календарем городника на червень 2021. Більш докладно про кожен день місяця розповімо нижче.

1 червня

У Водолії, де зараз знаходиться Місяць, сіяти нічого небажано. Такі рослини виростають слабкими, частіше хворіють, а їхній урожай зазвичай низький. Тому сьогодні можна зайнятися розпушуванням ґрунту, видаляти бур'ян. На користь піде обприскування хімзасобами для захисту рослин.

Квіти можна зрізати, щоб поставити у вазу. Також заготовляти лікарські трави. Можна провести день і за домашніми справами: легке прибирання, смачний обід. Не пересаджуйте і по мінімуму чіпайте рослини.

2 червня

Зате в Рибах можна сіяти всі культури, що ще не встигли до цього. Рослини дадуть смачний, щедрий урожай, який можна з'їсти відразу або пустити на переробку. Однак він не підходить на насіннєві цілі і зберігання. Так, посійте томат, кабачки, капусту, гарбуз, огірки, зелень.

Висаджуйте на грядки розсаду, садіть картоплю, висівайте квіти, наприклад, гвоздику. Можна посадити або пересадити кімнатні рослини. Полив із розпушуванням ґрунту теж піде на користь сьогодні. Але не обприскуйте рослини препаратами для захисту і не обрізайте рослини.

3 червня

Проведіть підгодівлю мінералкою по листу або використовуючи органіку. Але в будь-якому випадку потрібно знати міру, щоб не перегодувати рослини. Це стосується і поливу, щоб не спровокувати грибкові хвороби. Косіть траву, робіть щеплення і прищіпки. Закладайте органіку в яму для компосту.

Посійте зелень, кукурудзу, пшеницю. Посадіть виноград, яблуню, сливу. Посадіть картоплю і висадіть підрослу розсаду. Усі рослини будуть міцні, з хорошим корінням і смачними плодами.

4 червня

У Овні досвідчені дачники зазвичай відпочивають. Вони знають, що рослини, якщо посадити зараз, вийдуть слабкі, урожай буде поганий і погано зберігатися, хоча і сходи швидко з'являться. Тому допускається хіба що посадка швидкозростаючих культур на зелень. Можна спробувати посіяти капусту пекінську, редис, базилік і салат.

З інших робіт, які можливі — це розпушування, заміна ґрунту в горщиках. Прорідіть занадто густі посіви, видаліть поросль. Також можливе обприскування засобами проти хвороб, покіс сіна.

5 червня

Займіться клумбою — квіти теж потребують прополюванні та розпушування ґрунту. Тільки робіть це без поливу. Квіти можна зрізати, щоб поставити у вазу. Продовжуйте обробки засобами захисту, посів зелені.

У ці дні можна зібрати урожай зернових, коренеплодів та інших культур, які вже дали плоди. У домі можна затіяти невеликий ремонт, приготувати смачну випічку.

6 червня

У Тельці, згідно з місячним календарем садівника на червень 2021, можна висаджувати багаторічники. Рослини ростуть повільно, але наростять міцний корінь і надземну частину, а плоди вийдуть соковиті і з насиченим смаком. І хоча на насіння не годиться, але урожай буде зберігатися довгий час. Тому сміливо садіть саджанці вишні, обліпихи, черешні, сливи. Посадіть кущі троянд.

Сійте і овочі: гарбуз, ріпу, кабачки, перець, квасолю. Посадіть кімнатні бегонії, каланхое, фіалку. В цілому, можна проводити будь-які роботи з догляду, але акуратно працювати в зоні коренів. Пересадки поки теж відкладіть.

7 червня

Продовжуйте садити багаторічники - вони будуть довго плодоносити і щороку радувати щедрим урожаєм. Будь-які плодові культури, які хотіли б бачити на своїй ділянці, саджайте зараз. Вдалий час і для посіву зелені, овочів, зернових культур.

Заготовлюйте лікарські трави, підгодовуйте рослини по листу або під корінь органікою і мінеральними добривами. Можна посадити цибулинні квіти. Будь-які роботи, які проводите сьогодні, не повинні зачіпати зону біля коренів.

8 червня

Замочуйте, щоб швидше проросло, насіння. Поливайте щедро рослини, підгодуйте їх, очистіть грядки від бур'янів. Косіть траву, обрізайте пагони, щоб вони активніше росли. Щоб квіти довго радували, зрізайте їх зараз.

Викопайте цибулинні, щоб відправити їх на зберігання до наступного сезону, закладайте овочі, коренеплоди на зберігання. Можна зайнятися і першими заготовками: соліть, сушіть, консервуйте.

9 червня

Близнюки — невдалий знак для активних посадок, але все ж дещо посадити можна. Посійте дині, квасолю, посадіть виноград та інші рослини, у яких стебло в'ється.

Вдало пройде обробка рослин хімзасобами для захисту. Можна видаляти поросль, робити санітарну чистку, прищеплювати. Викопайте картоплю і приберіть на зберігання, заготовлюйте лікувальні трави. Для того, щоб газонна трава не так швидко росла, покосіть її. Заготовлюйте дрова і косіть сіно.

10 червня

Рекомендуємо сьогодні відпочивати, щоб набратися сил. В Молодик краще уникати активних робіт в саду і городі. Можна видаляти бур'яни, рихлити, перекопувати грядки, що звільнилися. Але краще сьогодні провести день в колі рідних, можливо, виїхати на пікнік за місто або приготувати смачну вечерю. Рослинам дайте відпочинок.

11 червня

Відповідний для активних посівів знак — це Рак. Рослини будуть сходити повільно, але дружно, нарощувати міцне коріння і смачні плоди. Урожай буде соковитий, багатий, але з'їсти його потрібно відразу або переробити, оскільки через зайву соковитість плоди довго не полежать.

Замочіть насіння, полийте рослини, рихліть. На користь піде кореневе і позакореневе підживлення. Але застосовувати хімікати для обприскування рослин небажано, як і викопувати картоплю.

12 червня

Посійте цибулю, патисони, огірки, томат, кабачки, капусту, а із зелені — базилік, м'яту, мелісу, кріп. Посадіть шипшину, яблуню, малину, сливу. На клумбі порадують цвітінням айстра, гвоздика, незабудка, фіалка, маргаритка. Обріжте, пересадіть або укореніть кімнатні рослини.

Робіть заготовки на зиму: соліть, сушіть, робіть вино. Підгодуйте рослини органікою або мінеральними добривами.

13 червня

Намагайтеся не садити рослини, які розмножуються корінням — для них не підходящий час. Посійте овочі, зелень, польові культури. На клумбі посійте однорічники, цвітінням яких бажаєте насолодитися протягом сезону. Але кучеряві й ампельні квіти садити не можна.

Поливайте, удобрюйте, робіть щеплення і рихліть. Із домашніх справ — заплануйте початок масштабного будівництва або капітального ремонту. Можна підстригти газон і кущі.

14 червня

У Левові найкраще відпочивати і звести роботи до мінімуму. Можна зібрати врожай коренеплодів, овочів і фруктів і відправити на зберігання. Викопайте цибулини і бульби, зберіть насіння і закладіть на наступний сезон.

Робіть заготовки про запас: приготуйте вино і соки, квасьте капусту, робіть соління.

15 червня

Продовжуйте робити те, що почали напередодні. Можна посадити рослини, які будуть виконувати декоративну функцію і не давати плоди. Збирайте врожай овочів, картоплі; збирайте насіння.

Можна посадити спаржеву квасолю, скоростиглі рослини, яким не страшна посуха. Побутові справи теж сьогодні краще не проводити. Присвятіть день собі, відпочинку та релаксації.

16 червня

За місячним календарем садівника на червень 2021, у Діві можна висівати однорічні квіти. Вони виходять дрібнуваті, але дуже красиві. Овочі будуть із міцним корінням, але урожай дадуть не високий, з погано вираженим смаком і ароматом.

Посадіть ліани, в'юнкі рослини, посійте чорнобривці, айстру, мак, незабудку, а з домашніх — драцену, філодендрон. Замочувати насіннєвий матеріал зараз небажано.

17 червня

Усе ще займайтеся квітником — квіткові однорічники, а також інші декоративні рослини будуть красиво цвісти. Садіть овочі, на високий урожай яких не розраховуєте.

Обприскайте рослини для захисту спецзасобами або використовуйте народні методи. Збирайте і відправляйте на зберігання урожай. Робіть соління, сушіння та інші заготовки.

18 червня

В Терезах рослини виходять хоч і не надто родючі, але плоди довго зберігаються, мають приємний смак, у рослин красиві квіти, а самі вони рідко хворіють. Посадіть бульбові квіти, саджанці троянд. Посійте зелень, прянощі, лікарські трави. Поливайте і вносьте різної форми добрива. Викопуйте коренеплоди на зберігання.

Не можна обприскувати хімпрепаратами проти хвороб і робити щеплення.

19 червня

Посадіть грушу, аґрус, персик, сливу, посійте жито і пшеницю, а з овочів — капусту, цибулю, томат, редьку, перець, петрушку і спаржу. Укорінюйте живці і вносьте добрива (це може бути органіка або мінералка). Поливайте, а потім рихліть землю, збирайте урожай.

Можна робити заготовки про запас: вино і соки, консервацію, сушку. Заготовлюйте лікувальні трави, прибирайте коренеплоди на зберігання. Але не обробляйте рослини проти хвороб, попелиці та інших шкідників.

20 червня

Посадіть аґрус, малину, вишню, грушу, сливу, абрикос. Ґрунт, де вже зібрано врожай, потрібно підготувати під повторні посіви. Для цього перекопайте її і проведіть посів. Сходи потрібно прорідити, підгорнути, прополоти міжряддя.

На клумбі займіться квітами, які вже перецвіли: видаліть квітки і бутони, які закінчили цвітіння. Землю в горшкових рослинах потрібно розпушити. Домашні побутові справи краще відкладіть, а займіться переробкою зібраного врожаю.

21 червня

За місячним календарем городника на червень у Скорпіоні можна сіяти все, що побажаєте. Під знаком рослини швидко зійдуть, наростять міцний корінь і стебло, дадуть високий урожай. Плоди будуть довго зберігатися, мати насичений аромат і смак.

Тому сміливо висівайте овочі: баклажани, перець, редис, патисони, томат. А також зелень: коріандр, петрушку, шпинат, кріп. Добре буде рости посаджений абрикос, персик, яблуня, слива, аґрус. Із кімнатних посадіть алое, пустельні кактуси, драконове дерево.

Не розмножуйте рослини корінням, не викопуйте картоплю. Не вдалою буде і випічка.

22 червня

Вдало пройде збирання врожаю: збирайте овочі, коренеплоди, фрукти, пускайте їх на переробку або зберігання. У домі проведіть легке прибирання або перестановку меблів.

На городі посійте цибулю, диню, кабачки, баклажани, перець, петрушку. Продовжуйте займатися тими ж справами, що і напередодні.

23 червня

У Стрільці висівати на великий урожай рослини не варто, тому що такий зібрати не вийде. Однак можна посіяти на насіння і хорошу зелень. Тому сійте цибулю, часник, квасолю, червону капусту, гарбуз. Можна посіяти газон, посадити у вазон клівію, бамбукові пальми.

Перекопайте ділянку, де зібрано врожай, підгорніть сходи, видаліть бур’яни. Обприскайте культури проти грибка, колорадського жука, попелиці, кліщів. Приберіть коренеплоди і цибульні на зберігання.

24 червня

У Повний Місяць будь-які посіви вкрай небажані. Ґрунт, рослини і ви повинні відпочити. Займіться нескладними справами по дому, робіть заготовки про запас, проведіть легке прибирання. Але краще за все цей день присвятити родині, відпочинку, вийти на пікнік або зайнятися творчістю.

25 червня

Козеріг — непоганий знак, якщо потрібно отримати урожай, який довго зберігатиметься. Плоди, правда, середні за розміром, але з них можна зібрати якісне насіння. Рослини будуть рости повільно, але дружно, будуть витривалі і рідко хворіти.

Замочіть для швидкої схожості насіння, посійте овочі, посадіть корене– і бульбоплоди. Пересадіть рослини, у яких коріння ослаблене. Підгодуйте рослини позакореневою або кореневою підгодівлею, обприскайте засобами для захисту. Небажано проводити роботи, які можуть пошкодити коріння.

26 червня

Робіть заготовки наперед: сушіть, консервуйте, смачними будуть вино і соки. Косіть траву на сіно, робіть заготовки лікарських трав. Посадіть абрикос, персик, сливу, аґрус. Добре будуть рости базилік, м'ята, щавель, хрін, а з овочів — гарбуз, гіркий перець, капуста.

Будь-які підгодівлі рослин підуть тільки на користь, як і обробка препаратами для захисту.

27 червня

Оскільки у Водолії не найкращі посадочні дні в червні, займіться дрібним ремонтом на ділянці. Наприклад, полагодіть паркан або приведіть територію в порядок. Добре зараз рихлити, орати, підгортати. Щоб коріння не загнило, полив поки відкладіть, як і посів більшості культур. Слушна нагода для відпочинку, якого так не вистачає влітку.

28 червня

Займайтеся тим же, чим і днем ​​раніше. Прорідіть густі сходи, видаліть бур'яни в міжряддях. Щоб колорадський жук та інші шкідники не зіпсували врожай, саме час провести проти них обробку. Збирайте насіння, зернові; заготовлюйте лікувальні трави.

Не можна поливати рослини, а щоб не спалити їх, уникайте і підгодівель.

29 червня

Як уже зазначалося, в Рибах можна робити практично все. Не дозволяється хіба що обробка хімпрепратами й обрізка. При поливі і внесенні добрив виконуйте норму, щоб не залити рослини — це не піде їм на користь.

Посадіть кімнатні квіти, а на клумбі посійте гвоздики. Сійте баклажани, дині, горох, патисони, перець, томат, спаржу і кріп. Посадіть саджанці яблуні, смородини, сливи. Розсаду, якщо така ще росте домі, пересадіть на постійне місце.

30 червня

Продовжуйте всі попередні роботи по посівах і посадках. Дозовано підгодуйте рослини, розпушіть землю, підгорніть сходи. Подбайте про чистоту грядок — бур'янам там не місце.

Посійте квіти, овочі, посадіть багаторічники. Косіть траву, закладайте відходи на компост, пересаджуйте розсаду. Укорінюйте живці, помірно поливайте.