Посівний календар городника і садівника на липень 2021

2021-06-16

Городники і садівники знають, наскільки багато різних робіт чекає їх у липні. Влітку одна з головних турбот — це боротьба з попелицями, кліщами, трипсами й іншими шкідниками, які в теплу і навіть спекотну погоду так і норовлять знищити ваш урожай. Доводиться боротися з ними усіма можливими способами, а також проводити профілактичні обробки, щоб комахи не з'явилися в майбутньому. Через мінливості погоди можуть виникнути і грибкові захворювання — з ними теж доводиться вести боротьбу. Хтось вдається до народних способів, хтось — використовує більш потужні препарати (фунгіциди).

У липні приділяють увагу і щепленням. Потрібно стежити за живцями, які приживляли навесні, прищипувати відростки. Якщо потрібно, проводять і санітарну обрізку. Влітку можливі і посадки нових саджанців на ділянці.

До середини літа вже можна збирати урожай деяких культур. Плоди або відправляють у погріб на зберігання, або переробляють: роблять соління, консервацію, соки. Також в цей час на місці, що звільнилося, висівають інші культури вдруге. Якщо дозволяє клімат, можна посадити і картоплю, щоб до холодів вона встигла дозріти. Також висівають скоростиглі культури, наприклад, зелень.

У липні важливо стежити за погодою і рослинами, щоб не упустити важливі роботи з догляду. Для цього рекомендуємо скористатися місячним календарем городника на липень 2021. Детальніше про кожен день місяця ми розповімо у статті.

1 червня

У Овні добре доглядати за ґрунтом: розпуште його, перекопайте ділянку, яка звільнилася. Сходи можна підгорнути, а в горщиках домашніх рослин — замінити субстрат. Обріжте сухі і пошкоджені гілки дерев і кущів, виріжте поросль. Обробіть рослини проти попелиці, колорадського жука, капустянки, а також проти грибка.

Можна збирати урожай і закладати плоди в погріб або робити консервації. Покосіть траву на сіно і нарубайте дров. А ось висівати нові культури зараз небажано. Також відкладіть полив і внесення добрив, особливо рідких.

2 липня

Усе ще нічого не саджайте і не поливайте. Якщо дуже потрібно внести добрива, використовуйте в сухій формі. Обрізайте сухі або пошкоджені гілки і листя. Як і раніше вдалою буде робота з ґрунтом: оранка, розпушування, підгортання.

Як ми і говорили, садити нічого не потрібно, оскільки рослини швидко почнуть рости, але будуть слабкими і не плідними. Але можна посіяти зелень: кріп, петрушку. Такі культури швидко ростуть і збільшують зелень.

Збирайте лікувальні трави, щоб висушити, а насіння - на насінники. Якщо зрізати квіти, вони довго порадують у букеті чудовим видом. Сушка овочів і фруктів, соління, квашення — усе буде вдалим у цей день.

3 липня

Якщо грядки пустують, посійте на них кріп, цибулю, шпинат, спаржеву квасолю — ті культури, які швидко ростуть. Інші культурні рослини поки не саджайте, якщо не хочете, щоб урожай засмутив. Але займатися ґрунтом на ділянці можна, томум продовжуйте ті роботи, що і 1–2 липня.

На користь підуть всілякі обприскування від грибка, колорадського жука, капустянки або кліщів. Саме час вести активну боротьбу зі шкідниками. Обріжте вуса суниці і сухі гілки дерев. Квіти, як і раніше, готові до зрізу, щоб довго радувати в букеті. У будинку не займайтеся занадто складними справами, можна провести легке прибирання або приготувати щось смачненьке.

4 липня

Телець — знак для садівників, оскільки зараз можна садити багаторічні культури. Не звертайте уваги, що рослини довго сходять — зате потім вони порадують активним, дружним зростанням, міцним корінням і стеблами. Плоди у таких рослин соковиті, смачні, можуть довго зберігатися.

Посадіть вишню, черешню, шипшину, сливу, а із квітів — лілейні, чорнобривці, шавлію. Можна сіяти і овочі з зеленню: огірки, перець, ріпу, капусту, крес–салат, цикорій, шпинат.

Уже можна поливати рослини і вносити під них добрива. Косіть траву, обрізайте пагони, щоб посилити їхнє зростання. Зібраний урожай відправте в погріб на зберігання. Вдалий час і для заготовок про запас. У Тельці не можна рихлити землю біля коренів, щоб не зачепити їх.

5 липня

Посадіть саджанці тих чагарників і дерев, які хотіли ви виростити. Вони будуть міцними, здоровими, добре пристосовуватися до умов вирощування, рідко хворіти. А їхні плоди будуть радувати приємним ароматом і насиченим смаком. Ті рослини, які вже є, потрібно очистити від сухих гілок і зайвих пагонів.

Полийте рослини, а потім розпуште, але так, щоб не зачепити кореневу систему. Заготовлюйте коріння лікарських трав, робіть заготовки вирощеної продукції про запас. Також добре видалити з ділянки бур'яни. З домашніх робіт краще вибрати легке прибирання і не планувати масштабні роботи.

6 липня

У Близнюках, за місячним календарем городника на липень, висаджувати можна не все — у рослин буде міцний корінь, але слабке стебло, а також плоди без сильно вираженого смаку. Але можна посадити диню, горох, суницю й інші культури, у яких в'ється стебло або є вуса. Також можна посадити ампельні квіти і рослини, у яких стебло звисає.

Поливати рослини не можна, тому розпушування проводьте по сухому. А ось обприскування препаратами проти патогенів піде на користь. Можна збирати врожай, включаючи викопування картоплі, збір насіння і лікарських трав. Для того, щоб газон повільніше відростав, покосіть його, а також косіть траву на сіно.

7 липня

Висаджуйте чагарники, у яких в'юнкі стебла: плющ, пасифлору, лимонник, виноград. Також можна сіяти дині, горох, боби. Посійте також шпинат, м'яту, петрушку, посадіть троянди.

Обприскайте рослини засобами від грибка і шкідливих комах. Підгорніть сходи і прорідіть, якщо вони густі. Поливати все ще не варто, тому рихліть землю без вологи. Збирайте врожай, переробляйте його або закладайте в льох. Покосіть газонну траву, коліть дрова, проведіть сінокіс. Робіть соління, сушіння, консервацію, заготовлюйте вино і соки.

8 липня

Усе ще не можна поливати рослини, тому приділіть увагу обробці культур від патогенів. Можна використовувати як хімзасоби, так і народні методи боротьби. Посадіть ампельні квіти, декоративні кущі, у яких в'ється стебло.

Збирайте дозрілі плоди, викопуйте картоплю і робіть заготовки на зиму. Доглядайте за газоном: пострижіть його, можливо, удобріть. По дому займіться нескладною роботою: пранням або прибиранням.

9 липня

Найбільш вдалими будуть посадочні дні в липні в Раку. Рослини, особливо низькорослі, нарощують міцне стебло, хорошу кореневу систему, а також рясний урожай. Плоди соковиті, смачні, проте довго зберігатися не можуть, тому їх потрібно з'їсти відразу або пустити на переробку.

Можна замочувати насіннєвий матеріал і висівати практично будь-які культури, які хотіли б ще виростити. Рихлить ґрунт, поливайте рослини, робіть щеплення. Рослини підгодуйте мінералкою або органікою. Використовувати отрутохімікати для обробки зараз не можна, а також відкладіть збір коренеплодів.

10 липня

Хоча Місяць і в Раку, але Молодик вносить свої корективи. У цей день небажані посадки, тому займіться доглядом за рослинами або просто відпочиньте. Проведіть полив або внесіть під корінь і по листу добрива.

Усе ще не можна обприскувати рослини фунгіцидами та іншими препаратами. Якщо хочете провести обробку, можете спробувати використовувати народні засоби.

11 липня

У Левові посадки вкрай небажані. Це знак, коли краще відпочивати і проявити свої творчі сторони. Але якщо ви вирішили чимось зайнятися, можна збирати урожай овочів, зернових, картоплі. Збирайте насіння і коренеплоди на насіння, а також лікарські трави.

Обріжте зайві пагони, проведіть формуючу обрізку. Також можна посадити рослини, на урожай яких не розраховуєте. Не можна поливати рослини і підгодовувати їх.

12 липня

Обробіть рослини проти всіляких патогенів — зараз використовувати хімікати можна. Також можна косити траву на сіно і заготовляти дрова. Посадіть рослини, які не плодоносять з метою прикрасити ділянку декоративними рослинами.

Прибирайте урожай, викопуйте картоплю. Робіть соління, консервуйте, заготовлюйте вино і сік.

13 липня

Сіяти однорічні квіти рекомендується саме в Діві. Квітки можуть вийти невеликих розмірів, але будуть красиво і рясно цвісти. Посадіть чорнобривці, лілейні, волошки, гвоздику.

Овочеві культури краще зараз не сіяти, оскільки вони дадуть невисокий урожай, який не відрізняється високими смаковими якостями. Також можете полити рослини, зробити обрізку, внести добрива і пересадити багаторічники.

14 липня

Крім посіву овочів відмовтеся і від замочування насіння. Внесіть під рослини органіку або мінеральні добрива, полийте їх. На користь піде формуюча обрізка, пересадка багаторічників.

Посадіть із домашніх рослин аукубу, цисус, драцену, а на території — ліани і рослини, у яких в'ються стебла. Збирайте врожай, який дозрів, робіть із ним заготовки про запас.

15 липня

Пікіруйте розсаду, пересаджуйте рослини - вони швидко прийдуть в себе і продовжать рости. Організуйте полив і робіть обрізку. Внесіть всілякі кореневі і позакореневі підживлення.

Посадіть такі рослини, на урожай яких не плануєте розраховувати — у них буде гарне цвітіння. На користь піде і прополка. Багаторічні квіти пересадіть або розмножуйте діленням коренів. Пересадіть домашні квіти або посійте газон.

16 липня

В Терезах добре садити троянди, бульбові квіти. Із кімнатних посадіть азалію, гібіскус, лілію. Посійте, якщо є така можливість, насіння овочів: моркви, огірків, томату, капусти, цибулі. Внесіть потрібні добрива, полийте рослини, розпушіть ґрунт.

Займіться омолодженням крони, обрізанням, прищипкою. Збирайте корене- і бульбоплоди і відправляйте їх на тривалий період зберігання. Квіти можна зрізати, щоб вони довго стояли в букеті і не в'янули. Не можна зараз обприскувати рослини.

17 липня

Садіть коренеплідні, бульбоплідні культури, зокрема, картоплю. Посійте зелень, квіти, пряні трави. В Терезах урожай виходить хоч і не рясний, але буде довго зберігатися, із плодів можна зібрати якісне насіння. Квіти будуть красиво цвісти, а самі рослини — відрізнятися стійкістю до хвороб.

Проведіть підживлення рослини, поливи, розпушування ґрунту. Займіться кроною дерев — якщо їм потрібно формування, проведіть обрізку. Прибирайте коренеплоди на зберігання, робіть запаси на зиму.

18 липня

У Скорпіоні, за місячним календарем городника на липень, можна садити все, що хочеться. Рослини швидко і дружно сходять, у них міцна підземна частина, плоди з насиченим ароматом, виражений смак і довго можуть лежати. Рослини легко пристосовуються до несприятливих умов і виходять витривалими.

Можна поливати, вносити органіку або мінеральні добрива, робити щеплення. А ще рихліть ґрунт, перекопують, видаляйте бур'яни. Трава буде повільно відростати, якщо зараз покосити газон. Сушіть фрукти і овочі, квасіть капусту, соліть і робіть інші заготовки на зиму.

19 липня

Садіть одно– і багаторічні рослини, овочі, квіти, коренеплідні. Тож якщо впевнені, що рослини встигнуть дати плоди до холодів, посійте томат, гарбуз, перець, зелень, огірки.

Посадіть ірис, лілейні, гладіолус. Кімнатні рослини теж потребують догляду: полийте їх, удобріть, можливо, пересадіть. Слушна нагода для квашення капусти.

20 липня

У Стрільці краще не садити овочі або багаторічні рослини. Вони будуть швидко рости вгору, але урожай вийде невисоким. Можна посадити квіти — вони швидше розквітнуть. Посійте з метою потім зібрати насіння цибулю, перець, часник. Із зелені можливий посів м'яти, фенхелю, спаржі. Посадіть виноград або лимонник.

На користь піде обробка від попелиці, капустянки, кліщів та інших шкідників або патогенів. Перекопайте грядки, які звільнилися, прорідіть густі сходи. Займіться переробкою вирощеної продукції: консервуйте, соліть, заморожуйте овочі, ягоди і фрукти.

21 липня

Садити рослини можна хіба що на насіння, але не на рясний урожай, тому що плодів у великій кількості зібрати не вийде. Посадіть або посійте декоративні квіти, чагарники. Також посадіть швидкозростаючі лікарські трави.

Перекопайте грядки, видаліть всі рослинні залишки, щоб можливі грибки не перекочували на інші рослини. Хворі рослини або поросль потрібно видалити. Коренеплоди, картоплю можна викопати і заховати в погріб на зберігання. Бульби та цибулини теж варто викопати, щоб заховати на зберігання. Не можна поливати і обрізати, оскільки рослини зараз чутливі до механічних пошкоджень.

22 липня

У Козерозі добре садити ті рослини, плоди яких плануєте закласти на тривале зберігання. Самі плоди не виростають дуже великими, але насіння з них зібрати можна. Рослини ростуть дружно, мають хороші корені, рідко хворіють і витримують несприятливі умови навколишнього середовища.

Пересадіть такі рослини, у яких ослаблене коріння. Внесіть кореневі і позакореневі добрива — влітку вони важливі для рослин. Обробіть культури засобами, які захистять від грибка, трипсів, попелиці або колорадського жука. Збирайте врожай, робіть консервації.

23 липня

Будьте обережні з корінням рослин — зараз воно дуже чутливе, тому краще його не чіпати. Посадіть броколі, гіркий перець, редис, шпинат, щавель. Якщо бажаєте виростити нові плодові, посадіть абрикос, персик, грушу. З домашніх рослини добре ростимуть драцена, фікус, юка.

Проводьте всілякі обробки рослин і підживлення як органікою, так і мінералкою.

24 липня

У Повний Місяць садити нічого небажано. Тому можна зайнятися збиранням врожаю, консервуванням. Також перекопайте ділянку, яка звільнилася, видаліть бур'яни або замульчуйте міжряддя. По дому теж краще не займатися складними справами. Краще сьогодні відпочити з сім'єю або вийти на пікнік.

25 липня

У Водолії, як каже місячний календар городника і садівника на липень, садити нічого не варто. Урожай вийде низьким, а самі рослини — хворобливими. Тому можна зайнятися ґрунтом: зоріть, розпуште його, підгорніть сходи. Проведіть обрізку для формування крони, виріжте хворі квіти і чагарники.

Підуть на користь і обприскування від шкідників. Не потрібно зараз проводити поливи і вносити добрива — вони можуть нашкодити рослинам.

26 липня

У Рибах нарешті настають посадочні дні в липні. Знак забезпечує рясний урожай, хоча він і погано зберігається. Тому плоди краще з'їсти відразу або зробити заготовки.

Пересадіть на ділянку розсаду, яка підросла, посадіть картоплю, якщо клімат це дозволяє. Можна поливати, а потім розпушувати ґрунт. А ось обробки від патогенів робити не можна, як і обрізати рослини.

27 липня

Поливи і добрива повинні бути помірними, щоб не нашкодити культурним рослинам. Робіть щеплення, окулірування, заготовлюйте живці. Покосіть газонну траву і на сіно. Посадіть виноград, суницю, грушу, яблуню, а із квітів — шавлію і лілії.

Можна збирати дозрілі плоди, зокрема, викопувати картоплю, заготовлювати лікувальні трави.

28 липня

Посадки саджанців заплануйте на другу половину дня. А вранці можна полити і підживити рослини. Садіть овочі, квіти, зернові — все, що ще встигне вирости на ділянці і в теплиці.

Не відмовляйтеся і від прополки, підгортання і проріджування сходів. Обрізки рослин поки відкладіть, як і обприскування препаратами для захисту від вірусів та інфекцій.

29 липня

У Овні наступають знову більш спокійні дні, тому що посадки знову небажані. Якщо ви хочете, щоб урожай порадував якістю і кількістю, то поки відкладіть посадку нових рослин.

Можна прорідити густі сходи, рихлити землю, але без поливу, полоти. Збирайте врожай і відправляйте його в погріб, а також робіть консервації та заморозки на зиму. Збирайте лікарські рослини і сушіть. Якщо хочете підгодувати рослини, вибирайте тільки сухі добрива.

30 липня

Усе ще не варто поливати і вносити добрива (хіба що в сухій формі). Не робіть обрізку і формування крони навіть кімнатних рослин. Не варто пікірувати і пересаджувати нічого.

Займіться грядками, які звільнилися від рослин: перекопайте їх і видаліть усі рослинні залишки. Можна робити вино і соки, сушити ягоди і фрукти. Обприскати рослини хімзасобами проти патогенів.

31 липня

Як ми говорили, в Тельці краще садити багаторічники. Тому якщо у вас з'явилося бажання виростити абрикос, персик або сливу, сміливо садіть саджанці зараз. Це стосується не тільки дерев, а й інших багаторічних культур.

Також вже можна поливати, проводити підживлення, збирати урожай і скошувати траву. Робіть заготовки: соліть, сушіть, заморожуйте і консервуйте. Краще не робити розпушування біля коренів, щоб не зачепити їх.