Посівний календар городника і садівника на серпень 2021

2021-07-27

У серпні настає приємна пора, коли можна збирати урожай, над яким так довго трудився. У цьому місяці відбувається основне викопування картоплі, збирають урожай томату та інших овочів. А в саду знімають плоди з яблуні, груші та ін. Але крім як насолоджуватися плодоносінням, у дачника є й інші заняття в серпні. Так, деякі рослини ще потребують захисту від патогенів, інші — підгодівлі. Можна посіяти редис і зелень на грядку, а в теплиці — огірки чи капусту. Коли ж все встигнути і як правильно розпланувати роботи? У цьому вам допоможе місячний календар городника і садівника на серпень 2021.

1 серпня

Початок вирощування будь-якої культури — це не сам процес посадки, а підготовка до нього. У Тельці добре садити багаторічні культури, тому якщо хочеться виростити сливу, аґрус, малину або персик — починайте підготовку до посадки вже зараз. Так, можете викопати ями для саджанців і удобрити їх, щоб пізніше висадити нові рослини.

Можна замочити насіннєвий матеріал, якщо потім буде можливість посіяти його. Поливайте рослини, які ростуть на ділянці, рихліть землю, вносьте підгодівлі. Зараз період активного плодоношення, тому рослинам потрібна енергія для формування гарного врожаю.

Покосіть траву, викопайте цибулинні, обріжте пагони, щоб вони краще росли. Не займайтеся поки пересадкою і не чіпайте коріння.

2 серпня

Оскільки Близнюки не відрізняються родючістю, висаджувати зараз можна не все. Диня, суниця, горох — рослини, у яких є вуса, рости будуть добре. Також можлива посадка ампельних рослин, таких, у яких звисають і стеляться стебла.

Корисною буде обробка препаратами, які захищають від мошок, колорадського жука та інших шкідливих комах, грибка. Сховайте у погріб або підвал урожай картоплі, збирайте урожай зернових. Покосіть газон — так він буде відростати повільніше. Не можна зараз поливати, тому догляд за рослинами проводьте по сухому.

3 серпня

Зволожувати ґрунт все ще не можна, тому рихліть, підсапуйте, проріджуйте густі сходи. Збирайте дозрілий урожай і відправляйте його на зберігання, а грядки, які звільнилися, перекопайте. Шкідників і грибок, які завдають шкоди рослинам, потрібно знищити, тому використовуйте спеціальні препарати.

Видаліть непотрібні молоді пагони на деревах і кущах. Прищипніть верхи пагонів, щоб зупинити ріст рослин. Косіть газон. Видаляйте вуса суниці, саджайте декоративні, ампельні рослини. Робіть заготовки на зиму: консервація, заморозка, сушка.

4 серпня

Копайте картоплю, збирайте урожай коренеплодів. Його потрібно висушити, перебрати, щоб видалити підгнилий або зіпсований. Потім урожай відправляйте у погріб або підвал для зберігання. Збирайте врожай і в саду — вже є дозрілі ранні яблука, ягоди та ін. Пікірувати рослини або пересаджувати поки не можна.

Соліть, квасьте, заморожуйте зібраний урожай, щоб запастися на зиму. Звільнені від рослин грядки перекопайте, через кілька днів там можна буде знову щось посіяти. Збирайте насіннєвий матеріал і насінники.

5 серпня

За місячним календарем городника на серпень в Раку найбільш вдалі дні для посадок. Урожай, який дадуть такі рослини, буде великий, соковитий, але через це його не можна буде довго зберігати. Плоди доведеться з'їсти відразу або переробити.

Посійте редис, петрушку, шпинат на грядці, а також можна посіяти овочі, щоб потім доростити в теплиці. Сійте айстру, незабудку, маргаритки, посадіть троянди. Посадіть саджанці винограду, сливи, смородини. Насіннєвий матеріал можна замочити для подальшого посіву.

Уже можна поливати, вносити добрива, прищеплювати. Заморожуйте ягоди і фрукти, квасьте капусту. Не можна копати картоплю і обприскувати рослини хімікатами.

6 серпня

Якщо раніше садити ампельні і в'юнкі культури було сприятливо, то зараз це потрібно відкласти. Не копайте картоплю, тому що є ризик, що плоди будуть водянистими. Також не використовуйте хімікати, обробку можна проводити тільки натуральними засобами.

Зате можна садити майже всі культурні рослини, а також замочувати насіння. Зібраний урожай переробіть, зробіть сушку або заморозьте. Заготовлюйте листя лікувальних трав. Поливайте, рихлить і підсапуйте.

7 серпня

У Левові краще не ризикувати і не садити більшість культурних рослин. Краще присвятити час збиранню врожаю: знімайте плоди з дерев і чагарників, копайте картоплю і збирайте урожай овочів, зернових. Якщо хочете щось посадити, віддавайте перевагу декоративним, з яких не збираєтеся збирати урожай.

У знаку не можна також поливати і вносити підживлення. Тому доглядайте за грядками, а також перекопуйте ділянки, які вже звільнилися. Збирайте насіннєвий матеріал, зрізайте квіти для букета, видаляйте непотрібні пагони.

8 серпня

Крім того, що Місяць у Левові, настає ще Новий Місяць. У цей час рослини вкрай чутливі, тому їх небажано чіпати. Все, що можна зробити, прибрати на зберігання зібраний урожай, збирати насіннєвий матеріал, видалити зайві пагони.

У цілому, рекомендуємо більше відпочивати, провести час у колі рідних або зайнятися улюбленим хобі.

9 серпня

Як і раніше, краще збирати урожай, ніж садити нові рослини. Серпень — місяць збирання картоплі, так що можна зайнятися цим. Також викопуйте бульби, цибулини, збирайте насіннєвий матеріал і лікувальні трави.

Займіться формуванням крони і робіть заготовки зібраних плодів. Можливі прополки, підгортання, проріджування, якщо сходи густі. Косіть на сіно траву, заготовляйте дрова.

10 серпня

Діва — знак квітучих однорічників. Але можна і посадити і інші рослини, які не будуть приносити плодів, але красиво цвітуть. Якщо посіяти зараз овочі, урожай вони дадуть низький і без особливо вираженого смаку.

Займіться пікіровкою розсади, якщо така ще є — рослини після пересадки швидко оговтаються і підуть у ріст. Можна розмножувати відводками багаторічні квіти, пересаджувати їх. Дерева, кущі, домашні рослини обрізайте, поливайте. Продовжуйте звичайний догляд за грядками: полив, підживлення, захист від патогенів.

11 серпня

Якщо вирішили посіяти зелень або огірки, не замочуйте перед цим насіння. Продовжуйте пікіровку, пересадку розсади і багаторічників. Доглядайте за існуючими грядками і готуйте нові для підзимніх посівів.

Вдалий час для квітникарів — можна сіяти улюблені культури, вкорінювати живці, садити троянди. Видаліть зайві молоді пагони на деревах, прищипніть верхівки. Посійте газонну траву, поливайте і вносьте добрива. Посадіть в горщику аукубу, драцену, циссус. На ділянці посадіть виноград, аґрус.

12 серпня

Посадочні дні в серпні під Терезами забезпечують урожай, який буде довго зберігатися. Ще рослини дадуть якісне насіння, великі і смачні плоди. Рослини виходять витривалими до перепадів температур. Після пересадки такі рослини швидко приживаються і продовжують зростання.

Добре зараз садити горох, квасолю, зелень, коренеплоди, а також бульбові квіти і троянди. Саме час омолодити крону, зробити формуючу обрізу і видалити вуса суниці.

Викопані коренеплоди сховайте у підвал або погріб, робіть заморозку, сушку ягід і фруктів. Не можна обприскувати хімзасобами рослини.

13 серпня

Пересадіть на грядку розсаду огірків, щоб восени отримати урожай. Посійте цвітну капусту — її можна буде доростити в закритому ґрунті. Також посійте петрушку, шніт–цибулю, сидерати. Коренеплоди, викопану картоплю підготуйте і закладіть в підвал або погріб для зберігання.

Поливайте в саду і на грядках, рихліть ґрунт, доглядайте за посадками. Слушна нагода, щоб садити квіти, вкорінювати живці. Молоді дерева, посаджені в минулому році, потребують обрізки, поведіть окуліровку, підготуйте місце під посадки нових саджанців. Все ще не можна застосовувати хімпрепарати для захисту і боротьби з патогенами.

14 серпня

Як і Рак, Скорпіон один із найбільш родючих знаків. Рослини сходять швидко, у них міцна коренева система, хороше стебло. Великі з хорошим смаком плоди можуть довго лежати і не псуватися, з них збирають високої якості посівний матеріал. Рослини практично не хворіють і добре розвиваються.

Якщо дозволяє клімат, можете ще посіяти різні овочі, зелені культури, квіти, посадити квіткові чагарники. Не можна обрізати і розмножувати цибулинні. Але можна підгодувати ті культури, які відплодоносили, калієм. Для того, щоб газонна трава відростала не надто швидко, покосіть її.

15 серпня

За місячним календарем городника на серпень посійте культури, які дають швидкий урожай — до холодів вони ще встигнуть заплодоносити. Інші культури теж сіємо, щоб доростити їх під плівкою або в теплиці. Поливайте рослини, вносьте у ґрунт мінералку, органіку. Посійте сидерати, одно– і багаторічні квіткові культури.

Небажано зараз копати картоплю, робити обрізання, а також розмножувати рослини діленням коренів. Після того, як малина відплодоносила, гілки куща виріжте. Робіть вино, напої, заморожуйте, сушіть, робіть консервацію.

16 серпня

Якщо ви досвідчений городник, то знаєте, що під Стрільцем небажано щось сіяти. Рослини швидко підуть у ріст, але будуть слабкими, а урожай — низьким. Можете посіяти хіба що м'яту, цибулю, часник, спаржу. Посійте рослини, у яких довге в'юнке стебло, а також лікувальні трави, які швидко ростуть.

Можна полоти, рихлити, прорідити загущені сходи. На користь боротьба з гусеницями, слимаками або грибком. Копайте картоплю, збирайте урожай і відправляйте у погріб.

17 серпня

Не дуже вдалий час, щоб обрізати кущі, дерева, а також зволожувати ґрунт. Тому рихлити землю потрібно по сухому. Посійте газонну траву, цибулю, капусту, редис, кріп. З горшкових рослин — кімнатний лимон і виноград, фікус.

Сушіть яблука, груші, ягоди, заморожуйте, робіть наливки, соки. Косіть сіно, коліть дрова. Збирайте коренеплоди, насіннєвий матеріал. Обприскайте хімпрепаратами рослини проти совок, мушок, хвороботворних грибків.

18 серпня

Ще не встигли виростити все, що хотіли? Посадіть у Козерозі — під знаком виростають міцні рослини, які не бояться стресових погодних умов. Плоди виходять хоч і середніх розмірів, але смачні і довго пролежать, не втрачаючи зовнішнього вигляду.

Крім посадок займіться замочуванням насіннєвого матеріалу, заготівлею сіна та дров. Пересадіть рослини, які мають слабке коріння. Позакореневе підживлення і у ґрунт, поливи, захист спецпрепаратами — все це на користь рослинам. Уникайте роботи з корінням рослин.

19 серпня

Посійте цибулю, капусту, редис, а в теплиці — перець, томат, горох. Також на грядці можна посіяти пряно–зелені культури. З горшкових — посадіть драцену, віялові пальми, хвойники.

Збирайте дозрілий урожай — його пора відправити у погріб або робити з нього запаси на зиму. Обріжте кущі і дерева, підготуйте живці. Удобріть рослини, особливо мінералки потребують ті, що вже відплодоносили.

20 серпня

Як свідчить місячний посівний календар на серпень — у Водолії краще нічого не сіяти. Рослини вийдуть слабкими, будуть часто хворіти, навряд чи дадуть хоч якийсь урожай. Як варіант, можете посадити квіти, щоб отримати нові форми і забарвлення квіток.

В іншому, продовжуйте догляд за грядками: підсапуйте, рихліть, перекопуйте ділянки, де вже немає рослин. Збирайте врожай овочів, кукурудзи, пшениці, вівса. Можна обприскати рослини, щоб позбутися патогенів. Щоб не спалити і не зіпсувати рослини, не лийте під них воду і не підгодовуйте їх.

21 серпня

Збирайте врожай — останній місяць літа особливо щедрий на дари. Овочі, фрукти, зернові, зелень — все, що дозріло, потрібно зібрати, відібрати здорові рослини і переробити або з'їсти. Також відкладіть на насіннєвий матеріал коренеплоди чи бульби.

Перекопайте грядки, де вже зібрано урожай, але перед цим видаліть рослинні залишки. Можете порадувати близьких смачною випічкою — вона сьогодні буде вдалою.

22 серпня

У Повний місяць, як знають досвідчені дачники, потрібно зводити роботи на ділянці до мінімуму. Тим більше, що Місяць у Водолії — а це ще один привід дати собі відпочити і не чіпати рослини.

Рекомендуємо перепочити, вийти на пікнік з друзями або приготувати щось смачне і пообідати із сім'єю. Наберіться сил на наступні роботи.

23 серпня

Як свідчить місячний посівний календар городника на серпень, в Рибах сіємо овочі, зелень, багаторічники. Рослини дадуть високий урожай, але він не може довгий час лежати. Тому доведеться їсти відразу або переробляти його.

Пересадіть розсаду туди, де вона буде далі рости; якщо дозволяє клімат, посадіть картоплю. Зволожувати і вносити добрива потрібно без фанатизму, щоб не залити рослини. Проведіть окуліровку, скосіть траву, закладіть відходи в компостну яму.

24 серпня

Посійте редис, спаржу, кріп, листовий салат. Внесіть під корінь або по листку добрива, але не перегодуйте рослини, щоб не викликати грибкові хвороби. Полив теж помірний. Можна садити будь-які квіти, особливо бульбоцибульні.

Час садити суницю садову, чагарники і дерева: шипшина, яблуня, смородина, персик. Покосіть газон, а зібраний урожай переробіть, зробіть сік або вино.

25 серпня

Овен не підходить для посадки нових культурних рослин. Вони не виростають великими, у них слабке стебло, плоди дрібні і без смаку. Можна посіяти хіба що зелень, яка швидко зростає, і вже через 2–3 тижні можна збирати урожай.

Не можна обрізати як садові культури, так і горшкові. Не пікіруйте і не пересаджуйте, підгодівлі теж не проводьте, зволожувати землю не варто. Найкраще сьогодні зайнятися збиранням врожаю.

26 серпня

Як ми вже говорили, обрізати не можна, але якщо хочете призупинити ріст пагонів, зробіть обрізку. Підживлення, якщо потрібно, використовуйте тільки сухе. Збирайте плоди з чагарників і дерев, копайте картоплю і збирайте овочі. Урожай переробіть, підготуйте соління, сушіння, консервації.

Сушіть трави, зрізайте для букетних композицій квіти, обробляйте рослини від колорадського жука, попелиці, совок та ін.

27 серпня

У Тельці, за місячним календарем садівника на серпень, варто зайнятися підготовкою до посадкам саджанців. Так, зробіть для них ями і наповніть добривами. Зараз посадіть чагарники і дерева із закритою кореневою системою. Посійте зелень, салат, а в закритому ґрунті — насіння овочів.

Готуйте грядки для підзимніх посівів, доглядайте за рослинами, які ще є в городі. Уже можна рясно зволожувати і вносити добрива, наприклад, калій або фосфор. Якщо потрібно ще боротися із шкідниками та грибком, обробіть спецпрепаратами культурні рослини. Робіть заготовки із зібраного врожаю.

28 серпня

Будь-які роботи з корінням необхідно поки забути, щоб не зачепити його. Тому поливайте, але рихлити землю потрібно обережно. Посійте артишок, кріп, фенхель, салат, цикорій. Збирайте стиглий урожай, перевіряйте на предмет пошкоджень, закладайте його у погріб або робіть заготовки у вигляді сушіння і заморозки.

Покосіть траву, обріжте пагони для кращого росту. Позакореневе підживлення і в ґрунт зараз будуть дуже до речі, як і прополка, підгортання.

29 серпня

Період, щоб вдосталь полити і удобрити рослини. Не забувайте, що поливати краще вранці або ввечері, щоб не нашкодити рослинам. Посадіть багаторічники — вони виростають міцними, витривалими і будуть плодоносити довгі роки. Це стосується не тільки дерев, а й квітів — посадіть кущі троянд або інших декоративних рослин.

Усе ще не потрібно чіпати землю навколо коренів і пересаджувати рослини. Обріжте непотрібні пагони, прищипніть верхівки кущів і дерев. Зберіть лікарські рослини, робіть із зібраного врожаю запаси на зиму.

30 серпня

Як відомо з місячно–посівного календаря серпня, у Близнюках краще збирати стиглий урожай, а не садити рослини. Посадіть хіба що ампельні квіти, ті культури, у яких висяче стебло.

Звільнені грядки перекопайте, їх можна підготувати до підзимніх посадок. Видаліть непотрібні молоді пагони на деревах і кущах, видаліть вуса суниці. Покосіть газон, обробіть рослини, щоб їх не вразив грибок. Не можна зволожувати і пересаджувати рослини.

31 серпня

Робіть ту ж роботу, що і 30 серпня. Збирайте стиглий урожай, зокрема і картоплі, а також насіннєвий матеріал. Займіться запасами на зиму: робіть соління, сушіння, робіть соки. Посадіть рослини, у яких висяче стебло, а також ампельні квіткові культури.

Прищипніть верхні пагони у однорічників, щоб визрівав урожай. Рихлити можна, але по сухому. Приведіть до ладу грядки, які вже звільнилися від рослин: приберіть рослинні залишки, перекопайте їх.