Посівний календар городника і садівника на квітень 2021

2021-03-15

Дачники з досвідом знають, що майбутній урожай залежить від того, наскільки добре ви попрацювали у квітні. Адже саме зараз, коли на вулиці стало тепліше, висівають і садять більшість культур. У першій половині місяця на півдні України вже досить тепло, часто в цей період садять картоплю. А ближче до кінця квітня і в північних областях настає період активних посадок.

В саду йде активна обрізка сухих і хворих гілок, формуюча обрізка. У квітні висаджуються саджанці чагарників і дерев, які бажаєте виростити на ділянці. Також навесні слід провести перше підживлення рослин, оскільки після сплячки вони мають потребу в живленні для активного зростання. Крім того, з приходом тепла активізуються шкідники, тому важливо у квітні провести обробки препаратами для захисту рослин.

На городі потрібно підготувати грядки для посівів і пересадки розсади. Землю розпушують або перекопують якщо не зробили цього раніше. На початку місяця у відкритий ґрунт можна висівати холодостійкі культури, наприклад, редис, моркву, зелень. Картоплю, якщо збираєтеся висаджувати її в кінці квітня, дістають на яровизацію. Зимові теплиці потрібно обробити і помити. Розсаду, яку плануєте пересаджувати у відкритий ґрунт, потрібно виносити на свіже повітря, щоб вона звикала до нових умов.

Квітникарям теж вистачає роботи: потрібно підготувати квітники для посіву однорічників або пересадки розсади, посіяти газон, з троянд та інших культур зняти укриття і провести обрізку кущів. Коли з'являться перші паростки цибулинних квітів, їх потрібно підгодувати і обробити засобами захисту.

І це далеко не всі роботи, які чекають дачника у квітні. Щоб встигнути зробити все вчасно і не перетрудитися, радимо скористатися місячно–посівним календарем на квітень 2021 року. З його допомогою ви будете завжди знати, в який день сіяти овочі та зелень, щоб отримати хороший урожай, а коли краще утриматися від посадок і відпочити.

1 квітня

У Стрільці висівайте культури, щоб потім зібрати насіння або на рясну зелень. Але враховуйте, що урожай буде не багатий. Посійте рослини з довгим, кучерявим стеблом. Також посійте швидкозростаючі лікарські трави, м'яту, спаржу, фенхель.

У теплиці продовжуйте догляд за сіянцями, підгорніть сходи, видаліть бур’яни. Можна зайнятися перекопуванням в саду і городі, видалити поросль і хворі рослини. Не можна поливати вирощувані культури, обрізати дерева, оскільки рани, нанесені в цей період, будуть довго гоїтися.

2 квітня

Швидкозростаючі культури можна посіяти, але не розраховуйте отримати багатий врожай. Можна посіяти цибулю, часник, м'яту, капусту, бобові, фенхель. Допускається посадка винограду, суниці, лимонника, посів газону.

Обприскайте рослини спецзасобами для захисту від хвороб, прорідіть і підгорніть сходи, очистіть територію від хворих і всохлих рослин. Все ще не бажаний полив рослин, обрізка.

3 квітня

За місячним календарем городника на квітень у Козерозі можна посадити багато культур — плоди хоч і вийдуть середнього розміру, будуть довго зберігатися і вийдуть досить смачними. Посійте білокачанну, цвітну капусту, цибулю, редиску, часник, щавель, петрушку. В саду посадіть саджанці персика, сливи, груші, смородини, а на клумбі посійте іриси.

Можна замочувати насіннєвий матеріал, пересаджувати рослини, у яких ослаблене коріння. Проведіть ґрунтові підгодівлі і по листу, обрізку, прищіпку. Можна обробляти рослини хімзасобами для захисту від хвороб. Небажані зараз роботи з корінням.

4 квітня

Замочуйте і сійте насіння. Сіянці трохи «засидяться» в землі, але дружно зійдуть, а рослини виростають міцними і стійкими до хвороб, пошкоджень. Садіть багаторічні культури — вони будуть плодоносити тривалий час, особливо ті, які будуть рости в посушливих умовах.

Садіть картоплю, польові культури, горох, квасолю. Пересадіть рослини, у яких слабка коренева система. Підгодуйте рослини по листу і під корінь, обприскайте від грибка і хвороботворних комах. Намагайтеся не чіпати кореневу систему рослин, щоб не пошкодити її.

5 квітня

Посадіть в саду абрикос, грушу, персик, сливу, аґрус, смородину, посійте на клумбі іриси. З овочів посійте бобові, цибулю, топінамбур, мангольд, капусту, із зелені — базилік, щавель, крес–салат. Вирощувані культури підгодуйте мінеральною або органічною підгодівлею, обробіть від грибка, кліщів і тлі.

Готуйте до посіву насіння або займіться грядками: політь, проріджуйте, підсапуйте. Обріжте і прищипніть дерева і кущі. Як і раніше, уникайте робіт з корінням.

6 квітня

За місячним календарем на квітень садити культури у Водолії вкрай небажано. Посіяне зараз насіння, буде довго сходити, а рослини вийдуть кволими і з поганим врожаєм. Але все ж можна висіяти квіти, якщо бажаєте отримати незвичайні за формою і забарвленням варіанти.

Пересадіть кімнатні рослини: абутілон, алоказію, роголистник. Можна прорідити сіянці, які зійшли, полоти. В саду зробіть обрізку і видаліть зайві пагони. Обприскайте вирощувані культури засобами для захисту. Вносити добрива і поливати поки не можна.

7 квітня

Все ще небажані посадки. Можете посадити хіба що цибулю і цибулинні квіткові культури, а також ті квіти, з яких хочете отримати незвичайні по форми квітки. Решту культур поки не сійте, особливо, якщо хочете отримати багатий урожай або на насіння.

Доглядайте за грядками, але не поливайте і не підгодовуйте. Можна розпушувати землю, полоти і проріджувати. Обріжте дерева, кущі, видаліть пошкоджені пагони. Відпочиньте від складних дачних робіт і краще присвятіть час дому.

8 квітня

Риби, за календарем городника на квітень, вважаються одним з найбільш підходящим для посадок знаком. Урожай вдасться зібрати рясний, однак на зберігання він не годиться. Такі рослини нарощують міцний корінь і стебла, дають плоди приємні на смак. Посійте редис, моркву, цвітну і капусту броколі, томат, огірки, буряк. Із зелених культур посійте м'яту, селеру, спаржу, кріп, артишок, а з квітів — лілії, шавлію, гвоздику. В саду посадіть виноград, яблуню, малину, смородину.

Пересадіть розсаду, яка підросла, посадіть на ділянці картоплю. Можна розпушувати ґрунт після поливу. Не можна поки обрізати рослини, обприскувати їх хімікатами, вносити занадто багато добрив.

9 квітня

Будь-які культури, які хочете виростити в цьому році на ділянці, можна посіяти зараз. Рослини будуть активно рости, дадуть смачні плоди, які порадують своєю кількістю. Посійте овочі, зернові культури, пряно–зелені. В саду час садити дерева, чагарники і квіти. Поливайте рослини і садіть картоплю, якщо погода дозволяє.

Відкладіть обрізку, обробку спецзасобами для захисту, а також внесення добрив.

10 квітня

Насіння, посіяні в Овні, хоч і швидко сходить, рослини виходять слабкими і дають невеликий урожай, який не підходить на насіння і для зберігання. Тому більшість культур висаджувати не рекомендується.

Займіться оранкою землі, прорідіть сіянці, які з'явилися, видаліть бур'яни. В саду можна провести обрізку і видалити зайву поросль. Дозволені обробки засобами для захисту рослин, зрізка квітів. Для підживлення рослин вибирайте тільки сухі види. Допускається посів зелених культур, які швидко нарощують зелену масу. Не робіть пікірування і пересадку рослин, відкладіть полив і пасинкування.

11 квітня

Посійте капусту пекінську, редис, базилік, гірчицю, салат, люцерну. Більшість культур сіяти і садити поки небажано, оскільки вони не встигнуть наростити міцне стебло і дати смачний, багатий урожай.

Займіться проріджуванням, прополкою, оранкою. Зробіть обрізку в саду для видалення зайвих і хворих гілок, порослі. Можна обприскати рослини проти грибка, попелиці, кліща. Не підгодовуйте рослини і не поливайте їх.

12 квітня

Новий Місяць, та ще й в знаку Овна говорить про те, що краще городніх робіт сьогодні не робити. Присвятіть день відпочинку або займіться домашніми справами. Смачною вийде випічка, або зробіть легке прибирання.

У цей день краще не чіпати рослини. Припустимий легкий полив і акуратне розпушування після нього.

13 квітня

Календар садівника на квітень рекомендує в Тельці садити багато культур, особливо багаторічники. Такі рослини хоч і повільно ростуть, відрізняються гарним імунітетом, мають міцний корінь. Посадіть в саду саджанці вишні, яблуні, сливи, черешні, обліпихи, посійте чорнобривці, гіацинти, шавлію, посадіть тюльпани і нарциси.

Можна поливати рослини, але рихлити обережно, щоб не пошкодити коріння. Щоб посилити ріст пагонів, зробіть обрізку. Можна вносити добрива під рослини, закладати на компост органічні відходи. Не робіть поки пересадки рослини.

14 квітня

Продовжуйте садити культури, які бажаєте виростити. Посаджені зараз вони виростуть міцні, здорові, будуть довго плодоносити (це стосується багаторічних культур). Можна замочити насіння, пророщувати його, сіяти у відкритий ґрунт і на розсаду. Посійте улюблені квіти, овочі, польові культури, газон. В саду посадіть саджанці кущів та дерев.

Можна поливати рослини, але якщо потрібно рихлити, робіть це з обережністю. Вносьте мінеральні та органічні добрива, зрізайте квіти. Робіть щеплення і прищіпки.

15 квітня

Близнюки не дуже сприятливі для посадок, але все ж дещо садити під цим знаком можна. Наприклад, в'юнкі рослини і ті, які мають вуса. Садіть ампельні квіти і декоративні рослини. Якщо хочете рихлити ґрунт, робіть це по сухому. Можна підгорнути сходи, видалити бур'яни, обприскати рослини засобами захисту.

Посійте зелені культури: м'яту, валеріану, петрушку. Посадіть виноград, лимонник, конвалії.

16 квітня

Посадіть в'юнкі рослини, а також такі, у яких є вуса (диня, горох, суниця). Посійте ампельні квіти, декоративні рослини, зелень, посадіть виноград і лимонник. Якщо потрібно рихлити ґрунт, робіть це по сухому. Підгортайте і проріджуйте сходи, видаляйте бур'яни. Можна обприскати рослини від грибка, кліща, попелиці, інших шкідників.

В саду зробіть обрізку, щеплення і прищіпку, видаліть поросль. Зрізайте квіти, якщо хочете, щоб вони легко перевозилися і довго не втрачали зовнішній вигляд. Посадіть у квітнику троянду, пасифлору, конвалії. Не поливайте поки рослини.

17 квітня

Продовжуйте займатися садом: там можна зробити формуючу і санітарну обрізку кущів та дерев. У городі просапайте грядки, огляньте сходи і розрідіть, якщо вони густі. Рихліть ґрунт, обприскуйте спецзасобами для захисту.

Посійте петрушку, кріп, валеріану. Посадіть лимонник, виноград, троянду. Все ще утримуйтеся від поливу.

18 квітня

Посадочні дні у квітні наступають з переходом Місяця в Рака. Насіння хоч і сходить повільно, але нарощує хорошу кореневу систему, рослини дають рясний, багатий урожай. Плоди виходять, смачні, соковиті, тому їх небажано закладати на тривале зберігання.

Посійте баклажани, капусту, моркву, кабачки, цибулю, солодкий перець, огірки. Із зелені — коріандр, мелісу, м'яту, кріп, фенхель. У квітнику посадіть троянду, фіалку, крокуси, а в саду — грушу, яблуню, малину, горобину, сливу. Зараз садити і сіяти можна практично все культури, які хочете бачити на своїй ділянці.

Слушна нагода для замочування насіння, розпушування. Можна вже поливати рослини, вносити мінеральні та органічні підгодівлі. Не можна обробляти рослини отрутохімікатами, садити ампельні рослини.

19 квітня

Активний день в плані посадок: сьогодні можна посадити практично будь-які культури, які хочете виростити. Не сійте тільки ампельні і в'юнкі рослини. Замочіть посівний матеріал, проростіть. Можна поливати рослини, після чого рихлити землю. Підгодуйте рослини мінеральними й органічними добривами. Не використовуйте на рослинах хімікати. Якщо шкідники сильно поширилися по рослині, використовуйте народні засоби захисту.

20 квітня

У Левові садити і сіяти майже нічого не рекомендується. Це найбільш безплідний знак, тому присвятіть час відпочинку і дому. Все, що можна робити, це збирати насіння з рослин, збирати лікарські трави і їхнє насіння. Також можна зрізати квіти для букетів і посадити декоративні дерева, плоди з яких не плануєте збирати.

Не вносьте добрива і не поливайте рослини.

21 квітня

Відпочиньте самі і дайте відпочити рослинам. Зараз крім посадок небажані поливи, проводити підживлення теж не варто. Можна зорати землю, видалити бур'яни, обприскати препаратами проти шкідників. Допускається посів зелені і деяких квітів: незабудок, маків, матіоли, календули.

22 квітня

Місячний календар городника на квітень все ще не рекомендує садити багато культур, якщо хочете в майбутньому отримати багатий врожай. Посадіть чагарники, дерева для декоративності, але не з метою отримати плоди. Можна пересадити рослини з міцним корінням. Також можна посадити скоростиглі, посухостійкі рослини. Оранка, розпушування, прополка дозволені. Як і обробка хімікатами проти грибка, попелиці, павутинного кліща.

23 квітня

У Діві рекомендується сіяти однорічні квіти — вони виходять дрібні, але дуже красиві. Овочі сіяти теж можна, вони нарощують хороше коріння, але урожай виходить невисокий. Зате декоративні рослини, які не плодоносять, садити зараз добре - вони будуть красиво цвісти.

Пікіруйте і пересаджуйте розсаду, займіться поділом і пересадкою багаторічників. В саду обріжте рослини, полийте. Внесіть добрива (можна використовувати мінералку і органіку). Небажано зараз замочувати насіння.

24 квітня

Посійте однорічні квіти, посадіть ліани, в'юнкі рослини. Можна посіяти огірки, аніс, петрушку, посадити виноград і аґрус. З рослин, які ростуть дома, посійте аукубу, драцену, цисус.

Можна обприскати рослини проти шкідників, хвороб, закласти на компост органіку. Також на користь піде пікіровка і пересадка розсади. Все ще небажано замочувати насіннєвий матеріал.

25 квітня

В Терезах можна садити вже більше культур, ніж раніше. Такі рослини швидко приживаються після пересадки, дають непоганий урожай з хорошими на смак плодами, які довго зберігаються. Посадіть бульбові квіти, кущі, картоплю. Посійте квіткові культури, в'юнкі рослини, пряні трави. В саду обріжте рослини, омолодивши крону. Укореніть живці і зробіть прищіпку. Можна вносити добрива, зрізати квіти. Не рекомендується обприскування і щеплення.

26 квітня

Посійте гвоздику, дельфініум, півонії, примулу, фіалку. В саду посадіть виноград, персик, сливу, грушу, абрикос. Можна сіяти овочі, зернові, бобові культури. Робіть омолоджуючу обрізку рослин, укорінюйте живці, прищипуйте. Можна підгодувати рослини добривами, поливати, розпушувати землю. Зрізані зараз квіти будуть довго стояти в букеті не втрачаючи зовнішній вигляд.

Відмовтеся поки від щеплень і обробки рослин хімікатами.

27 квітня

У Скорпіоні можна сіяти майже всі культури. Вони швидко зійдуть, розвинуть міцне стебло, дадуть рясний урожай. Плоди будуть великі, смачні, довго зберігаються. Посійте баштанні, капусту, огірки, пастернак, редьку, томат, часник. Із зелених культур — базилік, гірчицю, цикорій, крес-салат. Також можна посадити грушу, вишню, персик, малину, аґрус.

Замочуйте насіння, робіть щеплення, поливайте рослини. З добрив можна вносити як мінеральні, так і органічні. Не розмножуйте цибулинні і не робіть обрізку.

28 квітня

Продовжуйте садити і сіяти улюблені культури - вони всі добре зійдуть і порадують урожаєм. Крім посадок, можна рихлити ґрунт після поливу, доглядати за сіянцями. В саду робити щеплення, видаляти суничні вуса. Підгодуйте вирощувані культури — навесні їм гостро не вистачає поживних елементів.

Щоб трава повільніше відростала, покосіть газон. Можна обприскати рослини від грибка, попелиці, павутинного кліща. Не проводьте поки обрізку і розмноження цибулинних рослин.

29 квітня

У Стрільці можна посадити цибулю, часник, картоплю на насіння, але не чекайте від них високого врожаю. Посійте газонну траву, селеру, м'яту. Перекопайте ґрунт, зоріть, видаліть бур'ян. Обробіть рослини спецзасобами для захисту. Поливати рослини, як і робити обрізку зараз небажано.

30 квітня

Сійте зелені культури, щоб отримати щедру зелень. Але овочі, урожай яких вам важливий, краще зараз не сіяти — оскільки посіяні рослини зараз не встигнуть наростити смачні плоди, урожай буде незначний.

Посадіть декоративно–квітучі рослини, щоб вони швидше зацвіли. Можна посіяти лікарські трави, а також ті рослини, у яких довге в'юнке стебло. Проведіть пасинкування, прополювання, підгортання. Обприскайте рослини засобами захисту. Не можна поливати і обрізати рослини.