Як виростити петунію в теплиці

2021-11-03

На ринках і в садових центрах часто можна зустріти вже квітучу розсаду петунії. Однак вибір сортів не дуже великий. Тому якщо ви хочете виростити якийсь особливий гібрид цієї квітки, краще зайнятися вирощуванням самостійно з насіння. Сьогодні інтернет–магазини пропонують великий вибір різних гібридів, тому кожен квітникар знайде свій улюблений. А щоб вирощування не було таким трудомістким і складним, нижче пропонуємо рекомендації з вирощування цієї квітки в теплиці.

Петунія — що за квітка

У диких умовах петунія зустрічається у тропіках Південної Америки. Назва квітки походить від бразильського слова, в перекладі яке позначає «тютюн». Справа в тому, що тютюн і петунія — це родинні рослини.

Сьогодні існує велика кількість виведених селекціонерами гібридів, які вирощуються як однорічна рослина на балконі або в саду. Люблять квітникарі петунію за те, що цвіте вона весь сезон, а самі квітки досить великі, різнокольорові і красиві. Часто петунію вирощують поруч з іншими квітами для створення гарних композицій на клумбі. А для підвісних композицій використовуються ампельні сорти петунії.

Які гібриди петунії вибрати:

  • Лімбо f1 — карликовий гібрид з великими квітками. Висота рослини в горщику 10–15 см, при вирощуванні в саду — 20–25 см. Квіти в діаметрі 8–12 см бувають різних відтінків: від білого до фіолетового. Особливість Лімбо f1 в ранньому і тривалому цвітінні, а також стійкості до несприятливих погодних умов. У відкритому ґрунті вирощується для прикраси клумб і рабаток, а на балконі можна вирощувати у спеціальних ящиках або горщиках.
  • Мамбо f1 — як і попередній гібрид, зустрічається різних відтінків. А висота рослини не перевищує 25 см. Квітки в діаметрі до 8 см. Довго і рясно цвіте як у балконних ящиках, так і на клумбі.
  • Пікобелла f1 — невеликий кущ до 25 см кулястої форми добре галузиться і покривається великою кількістю квіток. Гібрид довго цвіте, стійкий до несприятливих погодних умов. Красиво виглядає на клумбах та у змішаних контейнерах.

Посів насіння квітки

Посів насіння петунії на розсаду зазвичай проводять у лютому–березні. Для посіву насіння на розсаду потрібно взяти невеликий ящик і застелити його плівкою. Зверху на плівку висипають шар ґрунту висотою 1,5–2 см. Ґрунт рекомендується використовувати універсальний для квітів, який можна купити у спеціалізованому магазині. У такому ґрунті немає бур'янів, які потім складно буде видалити не зачепивши сіянці. Також плюс такого субстрату в його рихлості, що добре підходить петунії. Ґрунт після потрібно рясно полити водою. До появи сходів землю більше не поливають, тому вона повинна добре насититися вологою.

Тепер приступаємо до посіву насіння петунії. Насіннєвий матеріал рослини дуже невеликий, тому його не закладають у ґрунт, інакше насіння просто не проросте. Насіння розсипають по поверхні ґрунту. Рекомендуємо купувати дражоване насіння петунії, оскільки його легше сіяти. Після посіву ящик з насінням накрийте плівкою і залиште при температурі 20–25 ⁰С вдень ​​і не нижче 15 ⁰С вночі. Так сіянці з'являться через 5 днів.

Як тільки перші сіянці з'явилися, плівку потрібно зняти. У той період сіянці рекомендується полити препаратом Превікур, щоб уникнути різних гнилей та хвороб. При обробці фунгіцидом дотримуйтеся інструкції, щоб не спалити молоді рослини.

Пікіровка сіянців петунії

Двотижневі сіянці, коли на них уже з'явилися справжні листи, потрібно пікірувати в окремі касети. Для цього ємності засипають універсальним субстратом для квітів і розрівнюють. Пікіровку петунії потрібно проводити обережно, оскільки рослини дуже дрібні і з ніжною кореневою системою. Рослини потрібно підчепити сірником або невеликою паличкою і дістати з ящика. Рослини пересаджують в кожну касету окремо. Зробіть невелике заглиблення у ґрунті в касеті і посадіть сіянець, трохи придавивши. Далі рослини поливають разом із добривом Террафлекс Старт. Це простимулює укорінення рослин і формування міцних коренів. Добриво розводять у воді і поливають.

Пересадка розсади в горщики

Через 2 тижні після пікіровки коли розсада вже досить міцна, рослини пересаджують в ємності побільше. Пластикові стаканчики наповнюють універсальним субстратом, але не щільно. Це потрібно для того, щоб залишилося місце для пересадки рослини разом із грудкою землі. Розсаду акуратно дістають із касети і пересаджують у стаканчики, злегка утрамбовувавши. Далі рослини добре поливають водою.

Коли минуть заморозки, рослини можна буде пересадити на клумбу або залишити в горщику і вирощувати на балконі. Особливість вирощування петунії в теплиці в тому, що отримати гарну квітучу рослину вдається набагато швидше, ніж при вирощуванні звичайним способом.

Перш, ніж пересадити розсаду у відкритий ґрунт, її можна загартувати. Проводять процедуру протягом 14 днів, поступово збільшуючи перебування рослин на вулиці. Спочатку це 10–15 хвилин в день, а перед самою висадкою розсада повинна знаходитися на вулиці цілодобово.

Вирощування петунії на вулиці

Коли прийде час висаджувати петунію на ділянку, потрібно підібрати для неї правильне місце. Петунія добре росте на освітленій ділянці із суглинистим поживним ґрунтом. Його потрібно очистити від бур'янів і сміття, перекопати і за можливості внести компост.

Висаджують рослини на відстані 18–20 см, якщо це дрібноквіткові сорти, або 25 см — якщо крупноквіткові. Розсаду спочатку поливають, а потім перевалюють у підготовлену лунку із грудкою землі. Відразу після пересадки петунію трохи притінюють, щоб захистити від променів сонця. На наступний день укриття вже можна знімати.

Виростивши з насіння таку квітку як петунія, ви отримаєте гарний і квітучий сад все літо і початок осені. Підбирайте різні гібриди і забарвлення квітів — тоді клумба перетвориться на розкішний, яскравий килим із петуній. А тих, у кого немає своєї ділянки, петунія порадує рясним цвітінням на балконі, терасі або лоджії.