Як вибрати якісні мінеральні добрива

2021-07-05

Щоб рослини нормально розвивалися і росли, їм потрібні поживні речовини. Деякі з них є основними, як калій, азот і фосфор, а деякі потрібні в малих дозах — як залізо, цинк та ін. На жаль, у ґрунті далеко не завжди містяться потрібні елементи і в достатній кількості. Тому городники та фермери і застосовують добрива.

Мінеральні добрива сьогодні користуються великою популярністю: вони легко розчиняються у воді, їх просто вносити під культури. Але такі добрива бувають різними, і якщо вибрати неякісні, можна нашкодити рослинам і недоотримати частину врожаю.

Чим шкідливе надмірне внесення мінеральний добрив

Власники теплиць або земельних ділянок використовують мінеральні добрива, щоб отримати якісний і здоровий врожай. Але не всі враховують, що вносячи добрива у ґрунт, підвищується кислотність і засоленість ґрунту. Неправильне і у великій кількості застосування добрив так само негативно позначиться на рослинах, як і дефіцит поживних елементів.

Надмірне внесення добрив може призвести і до інших наслідків:

  • Подовження періоду вегетації і строків збору рослин;
  • Порушення процесів вегетації рослин, що призводить до розвитку різних захворювань;
  • Зниження врожайності.

Як вибрати мінеральні добрива

Щоб добрива пішли тільки на користь культурним рослинам, наводимо рекомендації, як правильно використовувати мінеральні добрива:

  • Вибирайте добрива перевірених виробників. Так, на культурних рослинах рекомендуємо використовувати добрива Meristem. Особливо важливо використовувати такі добрива в закритому ґрунті. При вирощуванні рослин у відкритому ґрунті, опади промивають ґрунт, а разом з ними солі опускаються в нижні шари ґрунту. Теплиці ж накриті плівкою або іншим матеріалом цілий рік, тому всі внесені речовини залишаються у ґрунті.
  • Вносити добрива потрібно економічно обґрунтовано, невеликими дозами і з використанням бактерій або мікроорганізмів. Останні відіграють важливу роль у засвоєнні поживних речовин, які вносяться разом із мінеральними добривами.

Комплексні добрива Meristem NPK з високим вмістом мікроелементів у формі хелатів добре розчиняються у воді. У своєму складі добрива містять близько 40% якісного баласту, який не призводить до засолення ґрунту. Також у складі добрив немає хлору, тому вони не токсичні і екологічно безпечні для рослин.

Використання якісних добрив із дотриманням рекомендованих доз забезпечує здоровий урожай в теплицях. Відповідально підходьте до вибору добрив, а також не поспішайте вносити всі відразу: проводити підживлення краще частіше, але невеликими дозами.