Як підживлювати картоплю при низькій температурі ґрунту

2021-05-27

Така культура як картопля вирощується в Україні і на присадибних ділянках, і у промислових масштабах. І хоча культивується культура в нашій країні довгий час, не щороку виходить зібрати хороший урожай. Це залежить не тільки від обраного сорту, а й різних погодних умов. В один рік весна буває теплою і сухою, а в наступний — з частими дощами, прохолодою і нічними заморозками. І хоча картопля — культура досить невибаглива, низькі температури ґрунту негативно позначаються на її зростанні: рослини можуть хворіти, частіше вражатися грибковими хворобами, а урожай виходить не дуже високий. Тому якщо у квітні-травні була низька температура, рослини потребують підгодівлі. Про те, як і коли її проводити, ми і розповімо.

Як низька температура впливає на культуру

Бульби картоплі досить холодостійкі, вони можуть проростати вже при 3 ⁰С, хоч і повільно. Більш активне зростання бульб спостерігається при 7 ⁰С. Однак бадилля, квітки культури менш стійкі до несприятливих температур. Якщо під час цвітіння, утворення бульб спостерігається несприятлива температура ґрунту і повітря, у рослині зменшується кількість хлорофілу, порушується синтез вуглеводів.

Для бадилля мінусові температури більш небезпечні. При -2 ⁰С спостерігається пошкодження, а при -3 ⁰С страждає більше половини стебел із листям. Залежно від періоду розвитку урожай може знизитися від 25% до 60%. Температура ґрунту важлива для культури, оскільки впливає на засвоєння рослинами поживних речовин. Якщо вона низька, картопля недоотримує потрібного живлення.

Як бачите, картопля, яка перенесла низькі температури у квітні-травні, потребує усунення наслідків фосфорного голодування. Тому цей елемент потрібно якомога швидше компенсувати.

Чим підгодувати картоплю при низькій температурі ґрунту

Фосфор, який погано засвоюється із ґрунту при низьких температурах, потрібно обов'язково компенсувати. Побачити, що рослинам не вистачає цього елементу, можна по ціановому забарвленню (блакиті) точок зростання.

Для швидкого поповнення елемента і захисту рослин від бактеріозів, доцільно провести обробку добривами КАFOM Сu і Vigortem–S, які можна застосовувати в баковій суміші із запланованим фунгіцидом. КАFOM Сu — це легко розчинне добриво, яке містить фосфіти магнію, калію, цинку. Використовувати добриво можна практично на всіх культурах і на різних стадіях вирощування (обробка насіннєвого матеріалу, крапельний полив, позакореневе внесення). Засіб підвищує імунітет рослин, тому незамінний на ґрунтах, де не вистачає фосфору і калію. Препарат також допомагає боротися з грибками і використовується в якості профілактики. Культури накопичують імунітет і потім рідше хворіють. На польових культурах вносять по листу з розрахунку 0,5 л на 1 га.

Vigortem–S також використовується на різних етапах рослини. Препаратом можна обробляти насіння, вносити під корінь або по листу. Особливість Vigortem–S в тому, що використовувати його можна на всіх овочевих, ягідних, садових рослинах. Він покращує розвиток кореневої системи, покращує показники якості продукції і підвищує урожай. Vigortem–S можна обробляти бульби картоплі перед посадкою, а також вносити під час вегетації разом з КАFOM Сu. Вносять Vigortem–S з розрахунку 200–250 г на 1 га. Препарат є стимулятором росту і антистресантом, тому незамінний при несприятливих погодних умовах.

Низькі температури ґрунту негативно позначаються на культурах. На щастя, відновити рослини і при цьому поліпшити якість врожаю можна, якщо вчасно підгодувати картоплю потрібними добривами.