Як відрізнити оригінальні засоби захисту від підробок

2021-04-14

У сучасному фермерстві, навіть якщо ви вирощуєте овочі для себе, а не на продаж, складно обійтися без засобів захисту. Грибкові інфекції та шкідники жадають нанести шкоду вашим рослинам і навіть повністю знищити врожай.

Але буває і так, що після обробки засобами захисту рослини все одно уражуються хворобами, а їхній стан навіть погіршується. Здавалося б, ви дотримувалися дозування і всіх рекомендацій, зазначених на упаковці, а результату немає. Це може бути пов'язано з тим, що ви стали жертвою підроблених препаратів, яких на ринку України сьогодні багато. На жаль, з таким стикаються багато дачників і фермерів, завдаючи шкоди вирощуваним культурам. Як тоді вибирати препарати, щоб бути впевненими в їхній оригінальності? Про це розповімо нижче на прикладі препаратів компанії «Сингента».

На що потрібно звертати увагу при виборі препаратів

Сьогодні виробники підроблених препаратів для захисту рослин навчилися робити дуже якісні підробки. Іноді дачнику складно на перший погляд відрізнити їх від оригіналу. Але все ж є кілька моментів, на що потрібно звертати увагу при покупці засобів захисту:

  • Фасування препаратів. Оригінальна продукція компанії «Сингента» випускається тільки в пакетах і флаконах. Особливо часто зустрічаються підробки дрібного фасування в пакетах.
  • Потрібно бути обізнаним щодо самих препаратів, які випускає виробник. Якщо компанія, препарати якої ви хочете придбати, ніколи не випускає засоби захисту в ампулах, а ви натрапили на препарати в такій формі, значить це точно підробка.
  • Якість друку. Інформація про препарат на упаковці повинна бути високої якості друку.
  • Якість спайок пакетів. Якщо зіставити оригінальні і підроблені пакети з препаратами, у оригінальних упаковок будуть акуратні спайки, на відміну від підроблених пакетів.
  • Інформація на упаковці вказана українською мовою. Якщо немає інформації українською мовою, значить це підробка або контрабандна продукція.

Чому варто уникати підроблених препаратів для захисту рослин

Основна причина, чому фермери і дачники купують підроблену продукцію — це ціна. Зазвичай вона нижча, ніж оригінальний продукт. Купуючи такі препарати, городник не завжди розуміє, що наражає на небезпеку себе та навколишнє середовище. У чому небезпека покупки підроблених препаратів:

  • Обробляючи рослини такими засобами, ви піддаєте небезпеці свій урожай. В результаті можна недоотримати достатню кількість врожаю, або навіть знищити його.
  • Стан вашого здоров'я або іншої людини, яка проводить обробку підробленими або контрабандними препаратами для захисту рослин. Це пов'язано з тим, що діюча речовина в таких препаратах невідома, тому не можна передбачити, якими будуть наслідки обробки.
  • Стан навколишнього середовища, на яке такі препарати теж можуть вплинути.

Компанії, які виготовляють оригінальні препарати, піклуються про стан навколишнього середовища, здоров'я людей, тому такі препарати вносити безпечно. Також при використанні оригінальних препаратів ви знаєте точно терміни очікування, будете впевнені в якості врожаю і результату після застосування таких засобів захисту.

Під час покупки препаратів звертайте увагу і на магазин, де купуєте продукцію. Магазини, яким важлива їхня репутація і які цінують своїх покупців, не продаватимуть підроблені препарати. Звертайте увагу, як довго торгова точка знаходиться на ринку, а також на свій позитивний досвід співпраці з магазином.

Засоби захисту дуже спрощують догляд за вирощуваними культурами, якщо використовувати оригінальні препарати. Застосовуючи підроблені засоби, ви ризикуєте нашкодити рослинам і залишитися без врожаю, якого так довго чекали.