Як формувати кущі огірка, щоб отримати високий врожай

2021-05-19

Існує думка, що огірок здатний рости і плодоносити сам по собі: плететься кущ і дає плоди. Це іноді працює із сортами, призначеними для відкритого ґрунту, які запилюються бджолами. Але навіть в такому випадку їх потрібно правильно висадити, на потрібній відстані, щоб всім кущам вистачило світла і місця.

Набагато зручніше вирощувати огірок на шпалері. А в умовах закритого ґрунту це обов'язкова умова. Де б не зростав огірок, йому потрібен правильний і своєчасний догляд. І справа навіть не в підгодівлі і обприскуванні від шкідників і захворювань. Багато городників забувають про таку важливу процедуру, як формування кущів. При культивуванні огірка в закритому ґрунті потрібно правильно їх формувати, щоб отримати якомога більшу кількість зеленців.

Навіщо потрібно формувати кущі огірка в теплиці

Це, на перший погляд, просте заняття необхідно для культури, яка вирощується в теплиці, де простір обмежений. Що дає формування куща:

  • Кущ буде спрямовувати енергію на формування плодів, а не листя і пагонів.
  • Так рослини краще провітрюються і освітлюються, а значить і менше хворіють на грибкові захворювання.
  • Простір в закритому ґрунті використовується розумно.
  • Період плодоношення культури продовжується.
  • Спрощується догляд за культурою і збирання врожаю.

Правильне формування кущів

До шпалери формується огірок в одне стебло, забираючи пасинки. Максимальне завантаження огірка починається тоді, коли рослини перекинулися за шпалеру, і городник починає залишати пасинки, даючи додаткове навантаження. Досвідчені городники називають таке формування з пасинками «шапкою», тому що тут і знаходиться максимальний урожай культури. Перші пасинки потрібно прищепити до другого листа, а в подальшому залишати все більше вузлів у кожному пасинку.

При такому максимальному завантаженні огірка потрібно особливу увагу приділити живленню рослин. Підживлення повинні бути інтенсивними, щоденними, але дозованими і вноситися при кожному поливі.

Важливим є і вибір гібриду для вирощування в закритому ґрунті, адже не кожен здатний давати високий урожай в таких інтенсивних умовах вирощування. Для теплиць підійде гібрид огірка Солют f1. Він формує короткі міжвузля, в кожному з яких в середньому по 3 плоди. Самі плоди вирівняні, однорідні за структурою, мають привабливий товарний вигляд, тому можна вирощувати і для свіжого ринку, і для особистого споживання. Також це самозапилюваний гібрид, який починає плодоносити в найкоротші терміни. Завдяки цьому підходить огірок для літнього та осіннього вирощування.

Деякі городники вважають, що біля плодів потрібно видаляти листя, але це не зовсім правильно. У листових пластинах відбувається фотосинтез, у результаті якого утворюються поживні речовини. Видаляти краще пошкоджене і хворе листя, а також те, яке заважає провітрюванню рослини.

Що буде, якщо не займатися формуванням кущів огірка

Кущі, які ростуть в закритому ґрунті без формування, з часом перетворюються на густі джунглі, з якими складно працювати. З таких кущів непросто зібрати урожай, їх складно підв'язувати і обробляти. Крім того, загущені посадки погано провітрюються, що може стати причиною виникнення грибка.

Такий простий на перший погляд процес, як формування куща, може як збільшити ваш урожай, так і помітно зменшити його, якщо не дотримуватися основних рекомендацій з догляду. Дотримуючись наш порад з правильного формування куща огірка в теплиці, у вас вийде зібрати високий і якісний урожай зеленців.