Ефективний засіб проти гризунів

2020-11-03

Вирощування різних садово-городніх культур — справа досить клопітка, але при цьому неймовірно цікава і, як правило, прибуткова. Однак кінцевий результат виконаних земельних робіт часто визначається успіхом зберігання зібраних фруктів, зерна та овочів.

Адже всі ці продукти — ласий шматочок не лише для багатьох захворювань й шкідників, які можуть вражати зібраний врожай під час зберігання, але також відмінне та легкодоступне джерело їжі для багатьох видів гризунів.

Збиток від щурів і мишей — факт реальний та безперечний. А ось яких вжити заходів, вирішувати тільки нам: боротися з небезпечними шкідниками або покірно поділитися своїм врожаєм. Традиційно ми обираємо перший варіант.

Шкідливі та небезпечні

Як відомо, щури можуть мешкати в господарських будівлях, підвалах, горищах. Також вони нерідко зустрічаються і в більш великих приміщеннях — складах та масштабних овочесховищах. Обов'язкова умова для вибору місця — наявність джерел їжі та води.

Гризуни несуть велику загрозу для продукції, що зберігається. Із особистого досвіду нашого агронома Юрія Підлужного відомі випадки, коли мишами було знищено 70% закладеного на зберігання гарбуза. Тобто було втрачено практично весь врожай, який планувалося реалізувати в більш пізні терміни за вигіднішою ціною.

Проблема з гризунами полягає ще і в тому, що ці ссавці є переносниками не тільки небезпечних для людини захворювань, але й різних інфекцій, якими уражаються овочі та фрукти. Таким чином, здорова садово-городня продукція може заражатися грибними і бактеріальними захворюваннями через гризунів, в результаті чого врожай, що зберігається, втрачає свою придатність, товарну та харчову цінність.

Тому, виявивши сліди перебування щурів або мишей в овочесховищі або складському приміщенні, перш за все слід вибрати ефективний засіб боротьби та правильно виконати всі вимоги щодо його застосування.

Родентицид «Талон» — ідеальне рішення

Одним із найкращих варіантів для захисту врожаю під час зберігання є застосування нового унікального родентицида «Талон» від компанії Syngenta, який був створений спеціально для боротьби з усіма видами гризунів, включаючи щурів різних видів, а також мишей (польова, домашня, сіра та ін.).

Даний препарат випускається у двох формах — гранулах і брикетах — та має у своєму складі унікальну діючу речовину бродіфакум, яка є ефективною навіть у невеликій кількості. Це означає, що навіть при малому поїданні родентицида гризун гине на 2–3-ю добу.

Даний фактор є дуже важливим з огляду на те, що денний раціон щура становить всього 25 г зерна, і 5% від її раціону, тобто 1,3 г препарату «Талон», здатні забезпечити повну загибель гризуна. У свою чергу миші поїдають близько 3 г їжі в день, відповідно 0,2 г приманки дозволить впоратися із однією мишачою особиною.

Родентицид «Талон» випускається і в різних упаковках: бочка (40 кг) та відро (10 кг) для професійного використання, наприклад, у великих сховищах і складських приміщеннях, а також в маленьких упаковках (100 г) для невеликих приватних господарств. Крім того, даний препарат можна використовувати в магазинах, кафе, барах, підвалах, льохах і навіть в каналізаціях.

Контейнери для приманки — зручні та практичні

Компанія Сингента рекомендує під час застосування родентицида «Талон» в житлових приміщеннях або сховищах з харчовою продукцією використовувати спеціальні контейнери, куди закладається приманка. Подібні вироби ізолюють препарат від контакту з овочевою продукцією і за допомогою ключа допомагають обмежувати доступ до препарату дітям та домашнім тваринам.

В даних контейнерах є спеціальні відділи, куди можна помістити і гранульоване зерно, і брикети. Завдяки харчовій привабливості гризуни «чують» приманку, заходять у контейнер та харчуються препаратом. Важливо й те, що даний контейнер дозволяє уникнути розтягування гранул/брикетів по приміщенню і перешкоджає прямому контакту препарату з харчовими продуктами.

До речі, брикети компанії Сингента вигідно відрізняються від усіх інших видів брикетів, вироблених іншими компаніями, тим, що вони виготовлені із дрібнодисперсного зерна методом заливання в форми з рівномірним розподілом приманки та діючої речовини. Крім того, в середині брикету знаходиться спеціальний отвір, через який можна надійно зафіксувати брикет у контейнері. Таким чином, гризуни не зможуть розтягнути препарат по приміщенню.

Ефективно та економно

Схема розміщення приманки, як брикетів, так і гранул, в складських приміщеннях і сховищах досить проста: рекомендована норма для знищення щурів становить 20–60 г приманки (1–3 брикета), яку розкладають по периметру будівлі через кожні

10 м; для боротьби з мишами досить 20 г препарату (1 брикет), розкладених через кожні 5 м.

Для економії препарату «Талон» можна використовувати імпульсний спосіб, який передбачає розкладку приманок та їх контроль з подальшим поповненням препарату не в міру його поїдання шкідниками, а через тиждень після першої розкладки. Це потрібно для того, щоб знищити першу популяцію гризунів, які шкодочинять у сховищі. Тобто досить невеликої кількості родентицида та його триразового розкладання, щоб гризуни повністю припинили свою життєдіяльність.

Таким чином, препарат «Талон» від компанії Syngenta допомагає надійно контролювати всі види гризунів, як в сховищах, так і в складських приміщеннях.