Чим підгодувати моркву при вирощуванні

2021-08-06

Однією з популярних овочевих культур, яку вирощують в Україні, є морква. Цю культуру можна зустріти майже на всіх присадибних ділянках, але вирощують моркву також великі господарства на продаж.

Усі ми знаємо, що морква дуже корисна для зору. Її рекомендують вагітним жінкам, для відновлення мікрофлори шлунково-кишкового тракту, профілактики хвороб серця і судин. У свіжому коренеплоді містяться вітаміни А, С, Е, В, групи В, а також фосфор, калій, магній, кальцій, селен. При цьому у вареній моркві корисні елементи залишаються майже на тому ж рівні, що і у свіжій.

Щоб виростити здорові і смачні коренеплоди, важливо дотримуватися агротехніки культури. Одним із важливих етапів вирощування є підживлення.

Технологія живлення моркви

Перше добриво, яке можна використовувати на самому початку формування коренеплодів і до появи 4–х листочків, Вігортем–С. Для обробки насіння необхідно 2 г препарату додати в 10 л води. У такому розчині замочується насіннєвий матеріал на 6–10 годин. У фазу 3–4 справжніх листків використовується Вігортем–С в якості поливу: 2 кг/га. Вігортем–С — це біостимулятор, який застосовується для поліпшення розвитку кореневої системи. Він прискорює поділ клітин, збільшує врожайність, підвищує якість плодів.

У фазу формування 6–7 листів можна внести добриво по листу. Для цього рекомендується застосовувати Аміномакс Ca. Це рідке добриво на основі амінокислот. Кальцій, який є у складі, відповідає за вуглеводно–азотний обмін у рослині, за пластичність клітинних стінок. Живлення культури проводять по листу з розрахунку 1 л/га.

Для корекції дефіциту бору в якості позакореневого підживлення в фазу 6–10 листків можна використовувати препарат Етаборо. Бор у ньому міститься в кількості 11% в органічній, не токсичній формі. Препарат сумісний з більшістю пестицидів, але перед застосуванням проводять додатковий тест на змішування. Позакореневе живлення з чергуванням проводять з розрахунку 1 л/га.

Наступну підгодівлю рекомендується провести, коли коренеплід сформований в розмірі 5 см. Перше добриво, яке слід використовувати — ЦТА Стимулянт–4. Це рідке добриво на основі екстракту бурих водоростей. Добриво містить комплекс природних фізіологічно–активних речовин, які легко засвоюються рослинами при позакореневій обробці. У складі також містяться залізо, магній, марганець, які необхідні рослинам для повноцінного розвитку. Біостимулятор застосовується для поліпшення стану рослин, які постраждали від стресу, негативних погодних явищ. Після застосування препарату поліпшується стан рослин, підвищується якість врожаю. ЦТА Стимулянт–4 також пом'якшує дію пестицидів. Для позакореневого підживлення з чергуванням потрібно 1л/га препарату.

На цьому ж етапі рекомендується внести Кафом К. Це добриво на основі фосфору у формі фосфітів. Вже через 1–2 години після внесення добриво починає свою дію, тому результат помітний відразу. Також препарат є профілактичним засобом проти грибкових хвороб. Вносити добриво рекомендується з поливом із витратою 4 л/га.

У фазу формування коренеплоду 80% можна повторити внесення добрив Аміномакс Ca і Кафом К. Останній препарат дозволяє уникнути враження грибковими та бактеріальними хворобами в період збереження коренеплоду. Аміномакс Ca потрібен для регуляції водного режиму.

Забезпечивши рослинам повноцінне живлення протягом всього періоду розвитку, вдасться уникнути значних втрат врожаю в результаті хвороб, несприятливих погодних умов та інших факторів, які впливають на врожайність. І пам'ятайте, що занадто велика кількість добрив там само шкодить рослинам, як і недостача.